نورپردازی خانه
نورپردازی یکی از عوامل گرمایش بخش و خوشایند بودن فضای خانه است شما میتوانید به راحتی با رعایت این اصول در خانه نور پردازی زیبایی به سبک جدید و جذاب داشته باشید.

نورپردازی خانه به سبک کافی شاپ ها

بعد از یک روز خسته کننده و پرمشغله در محل کار، بازگشت به خانه و داشتن خانه ای روشن می تواند تمام تنش ها را از بین ببرد نورپردازی مناسب در خانه درام و گرما را در خانه ایجاد می کند و ظاهر بافت ها و سطوح را افزایش می دهد و توجه بیننده را به نقاط کانونی یا قطعات هنری در یک فضای زنده جلب می کند گاهی اوقات، نورپردازی می تواند یک اثر هنری باشد.

این رویکرد چیزی است که فروشگاه های قهوه را برای مشتریان جذاب می کند اگر به یک کافی شاپ می روید، متوجه خواهید شد که نورپردازی یکی از عواملی است که باعث می شود فضای داخلی گرم و خوشایند به نظر برسد.

طراحان داخلی یک رویکرد کل نگرانه را برای طراحی، ارزیابی اینکه چگونه هر بخش در یک فضای زنده ایده کلی طراحی را تکمیل می کند، اتخاذ کنند. این نورپردازی نقش مهمی را به عنوان یک عنصر طراحی ایفا می کند، که می تواند به شدت یک محیط را افزایش دهد.

چیزی که نورپردازی یک فروشگاه قهوه را عالی می سازد این است که طراحان اغلب از نورپردازی به سبک مسکونی برای ایجاد احساس آسودگی و راحتی استفاده می کنند. این به آن معنی است که شما می توانید به راحتی با استفاده از چراغ های کف، چراغ های روشن و ... همان افکت ها را داشته باشید.

نورپردازی منزل

از نورپردازی موثر مانند ال ایی دی استفاده کنید

بیشتر و بیشتر کافی شاپ ها لامپ های ال ایی دی را جایگزین لامپ های رشته ای و لامپ های هالوژن برای صرفه جویی در انرژی کرده اند .ال ایی دی ها بسیار عالی هستند چون در یک دسته بندی از دماهای رنگ قرار می گیرند، به همین دلیل شما می توانید به راحتی لامپ های گرم یا سرد ال ایی دی را بسته به نیاز پیدا کنید.

 از نور طبیعی تا جایی که می توانید استفاده کنید

در طول روز تا جایی که ممکن است از نور طبیعی استفاده کنید. فروشگاه های قهوه و کافه ها این کار را با داشتن پنجره های بزرگ، آینه و... انجام می دهند که همه آن ها به آوردن نور خورشید به فضا کمک می کنند.

در خانه، می توانید با اضافه کردن نور / پرده ها، آینه و قطعات تزئینی با سطوح بازتابنده همان تاثیر را داشته باشید.

نور طبیعی 

طبقه بندی نورپردازی

طبقه بندی نور یعنی با استفاده از انواع مختلف منابع نور در یک فضا، خانه را روشن کنید. این ها عبارتند از:

  • نورپردازی عمومی
  • نورپردازی تکلیف
  • نورپردازی کانونی
  • نور خورشید

داشتن منابع نور متفاوت به فضا اجازه می دهد تا انواع فعالیت ها و وظایف را بدون در نظر گرفتن زمان برآورده کند.

اهمیت نور

استفاده از لوازم روشنایی به عنوان قطعات هنری: 

لوازم روشنایی می تواند یک بیانیه دراماتیک را ایجاد کند، که به عنوان نقاط کانونی در یک اتاق عمل می کند. این لوازم جانبی شامل لوستر، چراغ های آویز(به خصوص هنگامی که در ردیف های چیده شده اند)، و چراغ های دیواری هستند. تاثیری که لوازم نوری می تواند در یک اتاق ایجاد کند را دست کم نگیرید. 

در بخش های قبلی دنیای مد نمناک اشاره کردیم که لوازم روشنایی نه تنها روشنایی لازم را فراهم می کنند بلکه به عنوان نقاط کانونی زیبایی در یک اتاق عمل می کنند. انتخاب وسایل برای هر کدام از سه لایه نور که با درخواست فضای شما متناسب است، برای طراحی داخلی صیقل یافته ضروری است.

از دیمر (کاهنده نور) برای کنترل نورپردازی استفاده کنید

در حالی که خورشید غروب می کند، روشنایی خانه نیز باید از روز به شب تغییر کند. بسیاری از کافه ها و فروشگاه های قهوه که عصرها به مشتریان خدمت می کنند از دیمر متصل به لوازم روشنایی خاص استفاده می کنند حتی می توانید از نورها برای بیان یک داستان در مناطق خاص که می خواهید مردم به آن ها توجه کنند مانند نقاشی، میز غذا، و ...استفاده کنید.

کاهنده نور

چراغ آویزی : 

یک ردیف چراغ آویزه دار در کنار پنجره کافه، یک ویژگی فوق العاده برای جلب توجه و برجسته کردن کافه است همچنین در بالای سطح پیشخوان خوب کار می کند چون آن ها نمایش غذا را افزایش می دهند.

برخی از سبک نورپردازی عبارتند از:چراغ آویزی مقوایی - این طرح های شیک یک ویژگی عالی هستند که کافه ها خنک به نظر برسند.چراغ های آویزی به سبک صنعتی معمولا از موادی مانند آلومینیوم، شیشه ، مس و برنج ساخته می شوند. 

چراغ دیواری :

چراغ های دیواری که از نظر استراتژیکی در بالای محل نشستن قرار دارند، نور کافی برای مطالعه کردن در محیط اطراف فراهم می کنند.

لامپ دیواری

نورپردازی تصویر:

تابلوهای منحصر به فرد، عکس ها و پوستر اطراف دیوار خود را با یک نور روشن کنید. همچنین می توانید از نورپردازی تصویر برای هایلایت کردن روی صفحه منو استفاده کنید.

ایده های جذاب نورپردازی خانه به سبک کافی شاپ

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : eepros / mullanlighting / 1000bulbs / بخش دنیای مد نمناک /ن /آ
وبگردی