نورپردازی نشیمن
نورپردازی نشیمن با توجه به سبک چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی انجام می شود ، نصب نور و پراغ های سقفی و دیواری در بخشی که تلویزیون و تابلو قرار دارند بایستی متفاوت باشد.

چه نوع نورپردازی برای اتاق نشیمن مناسب است؟

 
درست مثل اینکه چگونه شما قصد چیدن مبلمان در ابعاد اتاقتان را دارید، نورپردازی هم نیز به فکر کردن نیازمند است. اکثراً رنگ دیوار و تم دکور خانه به تصمیم گیری شما کمک می کند که چراغ باید در چه مکانی نصب شود. در گذشته روی دیوار ها چراغ های بلند قامتی را نصب میکردند که طرح غیرقابل تحملی داشتند.اما امروزه جامع بشری به سطح بسیار بالایی در طراحی چراغ ها رسیده اند. هرگونه و مدل از چراغ ها به محیطی مناسب برای نصب نیاز دارند. ممکن است که شما نیز به این تصور نسبت به چراغ ها رسیده باشید که تنها استفاده از انها فقط و فقط برای روشن نگه داشتن اماکن و یا اتاق ها استفاده می شوند والی روشن نگه داشتن اتاق ها یک مورد از ویژگی چراغ هاست،آنها می توانند در احساسات شما ،ایجاد انرژی، آرام کردن ذهن و.... تاثیر حائل اهمیتی دارند و در زندگی روزمره دارای نقش مهمی می باشند.در ادامه ما در مورد وسایل نوری و دکوراسیون نزل بحث خواهیم کرد.مطالب ذیل را به دقت بخوانید.
 
 
1. آیا اتاق نشیمن شما یک تلویزیون دارد؟
اگر شما یک تلویزیون در اتاق نشیمن خانه تان دارید، چراغ های اتاق نشیمن باید از سقف و یا بر روی دیواری که تلویزیون پایین آن نصب شده است،نصب گردند. اگر چراغ ها را در مقابل تلویزین نصب کنید می توانند منجر به ایجاد اختلال بیننده گردد.
 
نورپردازی خانه
 
ترفند های نورپردازی خانه
 
2. محل نصب چراغ های غیر مستقیم می باشد؟
قسمت هایی از خانه که به نور کمی نیاز دارند ، مثالاً برای نمایش یک قطعه تابلوی هنری روشن کردن یک چراغ کم نور باعث درخشیدن آن میشود حتی اگر در کنج اتاق باشد و دیگر نیازی به چراغ های پر نور ندارید. اگر برو روی یکی از دیوارها چراغ مستقیم نصب کرده اید، بهتر است که برای جلب توجه بیشتر به همراه آن از چراغ های کم نور دیگری استفاده نمایید.
 
 
3. چگونه باعث درخشش و روشن کردن قاب های عکس و کارهای هنری شویم؟
گونه ایی از لامپ ها وجود دارند که بر روی یک بخش نور خود را می تابانند و در اکثر فروشگاه ها در دسترس می باشند و با نصب انها می توانید به درخشیدن و روشن شدن کارهای هنری و عکس هایتان شوید. این لامپ های نئونی بسیار قدرتمند هستند و در تابش مسقتیم نور اهمیت بسزایی دارند.
 
 
4. استفاده ی آینه ها
آینه نه تنها در بزرگ جلوه دادن اتاق ها هستند بلکه در روشن کردن اتاق با کمترین چراغ ها موثر می باشند و دیگر نیاز به نصب انواع و اقسام چراغ های جاگیر ندارید . اگر شما آینه را در مقابل چراغ نصب کنید،آینه با خاصیت انعکاس کردن نور باعث روشن کردن اتاق می شوند.و با نصب اینه ها در اتاق نشیمن می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید.
 
تکنیک های نورپردازی
 
 
5. چراغ ها و رنگ
رنگ چراغ ها باعث تنظیم حال و خلق و خوی از اعضای خانواده می گردد. چراغ های فلورسنت آبی رنگ به شما احساسی ارام بخش و پرشور می دهند ولی چراغ های زرد اکثراً موجب کسل شدن می شوند. چراغ های قرمز اکثراً موجب احساساتی همچون احساس تحریک کننده می شوند.

5 قانون مهم در نورپردازی حرفه ای نشیمن

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ف.ن
وبگردی