نوزادی با دو سر
بیماری نادر موجب رشد عجیب جمجمه نوزاد تازه به دنیا آمده شد تا لقب نوزاد دو سر را به وی اطلاق کنند. پزشکان در جراحی پیچیده جان این نوزاد را نجات دادند.

بیماری نادری که باعث ایجاد سر دوم در نوزاد شد!

یکی از اتفاقات خوبی که می توانند پس از ازدواج رخ بدهند،متولد شدن نوزاد است که به سادگی می تواند تاثیر مثبتی بر روی اعضای خانواده بگذارد. به عبارتی دیگر نوزادها با متولد شدنشان می توانند باعث رفع برخی عادات اشتباه در پدرها و مادرها شوند.

اما با این وجود روز گذشته اتفاقی باورنکردنی و خارق العاده ای برای یک پدر و مادر سوریه ای افتاد که تصاویر آن بشدت در صفحات مجازی منتشر شد. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

خانم بارداری به سنا هیلی، از حلب واقع در کشور سوریه،پس از گذراندن دوران بارداری در نهایت روز گذشته نوازدش به دنیا آمد.اما این نوزاد با نوزادهای دیگر کاملا متفاوت بود و به یک بیماری نادری در جمجمه اش مبتلا بود که در طی این بیماری، جنین موجود در رحم متاسفانه به دلیل این بیماری نادر، استخوان پشتی جمجمه بافت مورد نیاز خود را از دست می دهد و در نهایت سر دوم شکل می گیرد.

خانم سنا 37 ساله، برای درمان این مشکل نوزاد خود تصمیم گرفت تا به مرز ترکیه برود و در بیمارستان مصطفی کمال این مشکل را از خود و نوزادش برطرف سازد.

دوسر به هم چسبیده

تولد نوزادی با دو سر به هم چسبیده

پس از منتقل شدن نوزاد به بیمارستان مصطفی کمال،توسط پزشکان متخصص در زمینه مغز،اعصاب و نخاع مورد عمل جراحی قرار گرفت.

خوشبختانه این عمل کاملا موفقیت آمیز بود و پزشکان این گونه گفتند:"این گونه نوزادهایی که با بیماری های نادر به دنیا می آیند،اغلب پس از تولد جان خود را از دست می دهند و اما نوزاد شجاع ما توانست در عمل جراحی مقاومت نشان دهد و اینک حال او کاملا مناسب است. نام این بیماری نادر "cranium bifidum" می باشد که احتمال زنده ماندن نوزاد متولد شده به همراه این بیماری، 1 از 5000 است".

جراحی نوزاد دو سر

جراحی موفقیت آمیز نوزاد دو سر

این جراحی به مدت 3 ساعت به طول انجامید و پزشکان این مدت زمان زیاد را به علت بافت پیچیده مغزی او دانستند و از آنجاییکه تنها یک اشتباه در حین عمل می تواند جان نوزاد را بگیرد،آنها مجبور به احتیاط کامل بودند و اگر این احتیاط وجود نداشت،نوزاد یقینا جان خود را از دست می داد.

همچنین پس از عمل جراحی، نوزاد به مدت 8 ساعت تحت مراقبت های ویژه بود و خوشبختانه پس از این 8 ساعت،او به تنهایی موفق به نفس کشیدن شد. سر دوم او نیز حدودا 1 کیلو وزن داشت که به عبارتی وزنی برابر به یک سوم کل وزن نوزاد بود و طبق گفته پزشکان، او زندگی ای عادی در آینده خواهد داشت.

نوزاد با سر اضافی

تولد نوزادی عجیب با دو سر 

جراحی پیچیده نوزاد دو سر در ترکیه

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /آ
برچسب : نوزاد عجیب
وبگردی