پیشانی یک نوزاد
باز هم تولد عجیب دیگری که در یک پدیدۀ نادر روی پیشانی یک نوزاد در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی عدد 12 به طور عجیب و باور نکردنی حک شده است.

هر از چند گاهی در گوشه و کنار دنیا شاهد تولد نوزادانی با ظاهری عجیب هستیم که تبدیل به یکی از خبرهای جنجالی و حیرت انگیز دنیای پزشکی می شود،نوزادانی که از بدو تولد مورد توجه قرار می گیرند که در برخی از آنها شانس زنده ماندن خیلی کم است و در برخی دیگر با وجود عجیب بودنشان هیچ خطری تهدیدشان نمی کند مانند تولد نوزادی به نام هانروفن نیرک از شهر ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی،که یک علامت عجیب به شکل عدد 12 لاتین روی پیشانی اش درج شده است.
اما نکته جالب اینجاست که پدر ومادر هانرو در ابتدای متوجه این عدد نشدند. کاترین ژوست، مادربزرگ 70 ساله ی هانرو گفت:«چند روز پس از تولد نوه ام بود که دخترم متوجه اعداد 1 و 2  روی پیشانی فرزندش شد.»

نوزاد عجیب

او گفت:«ما نگرانی نداریم، چون دکتر او گفت که وقتی هانرو بزرگ شود این اعداد از پیشانی اش محو می شود.»
پاتریس هاید، متخصص پوست گفت ممکن است قبل از تولد و حتی اندکی پس از تولد روی پوست نوزادان ظاهر شود.
او گفت:«همانژیوم، دسته ای از رگ های کوچک هستند که در یک نقطه ی مشخص از پوست رشد می کنند – به همین دلیل است که معمولا قرمز یا ارغوانی به نظر می رسند. عروق خونی، لوله های کوچکی هستند که خون را در بدن حمل می کنند.کسی نمی داند چه چیزی باعث تجمع عروق های خونی می شود، اما خوب است بدانید که اکثر خال های مادرزادی نشانه ی هیچ بیماری نیست و معمولا هیچ آسیبی به بدن نمی زند.»
خانم هایر گفت که معمولا اکثر خال های مادرزادی به طور کامل محو می شوند، اما اگر دردسر ایجاد کنند یا زشت باشند، ترفندها و درمان هایی برای برداشتن آنها وجود دارد. او گفت در اکثر موارد کورتیکو استروئید برای برداشتن خال ها استفاده می کنند. هم می توان آن را مستقیما به خال تزریق کرد اما آن را خورد.

عددی عجیب روی پیشانی یک نوزاد! + عکس

4.627
این مطلب مفید بود ؟252
برگرفته از تسنیم - / ل
برچسب : نوزاد عجیب
وبگردی