نوشابه و دلستر
نوشابه جذب کلیه را مختل می کند، چاق کننده است و گاز دلستر باعث مشکلات گوارشی، التهاب و رفلاکس معده می شود.

نوشابه و دلستر چه مضراتی برای بدن دارند؟

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تشریح مضرات متفاوت نوشابه مشکی و نوشابه زرد گفت:کسانی که در برنامه غذایی خود آب و غذا به اندازه کافی مصرف می کنند تا جایی که ممکن است ماءالشعیر نیز ننوشند.
آزیتا حکمت دوست با اشاره به فواید و مضرات دلستر اظهار داشت:گاز دلستر باعث مشکلات گوارشی، التهاب و رفلاکس معده می شود، شیرینی آن چاق کننده و یکی از عاملان پوسیدگی دندان است.
متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه طعم های دلستر مصنوعی است، افزود:توصیه می شود دلستر بدون طعم و بدون شیرینی مصرف شود.
حکمت دوست عنوان کرد:دلستر از نوشابه بهتر است با این تفاوت که دلستر دارای ویتامین ث و گروه ویتامین ب و برای دفع سنگ کلیه مفید است، در حالیکه نوشابه جذب کلیه را مختل می کند، چاق کننده است، فسفر بالایی دارد، کلسیم را دفع می کند و باعث پوکی استخوان می شود، همچنین نوشابه مشکی از زرد مضرتر است.

 

نوشابه و دلستر

نوشابه مشکی از زرد مضرتر است

 این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:اگر نوشابه بلافاصه بعد از غذا نوشیده نشود کلسیم بدن را دفع نمی کند.
حکمت دوست توصیه کرد:کسانی که در برنامه غذایی خود آب و غذا به اندازه کافی مصرف می کنند تا جایی که ممکن است ماءالشعیر ننوشند.

تفاوت های نوشابه با دلستر و مضرات آن

4.123
این مطلب مفید بود ؟194
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از نامه نیوز/ی
برچسب : نوشابه
وبگردی