نوشابه گازدار
بسیاری از شیرین کننده های مصنوعی مانند نوشابه گازدار دارای مولکول های بزرگی هستند که تجزیه و هضم آن ها براساس روال عادی امکان پذیر نیست.

نوشابه گازدار مانع فعالیت صحیح سیستم ایمنی بدن

افرادی که علاقه زیادی به مصرف نوشابه های گازدار و شیرین دارند، در صورت ابتلا به هر کدام از بیماری ها (خصوصا مشکلات مربوط به گوارش و معده) نباید از این نوشیدنی ها استفاده کنند. همه نوشابه های گازدار مانند قهوه، آب بدن را کاهش می دهند.

به گفته دکتر کریستین آرتور، متخصص داخلی در مرکز پزشکی Orange Coast Memorial در کالیفرنیا، نوشابه های گازدار سرشار از قند هستند که مانع از فعالیت صحیح سیستم ایمنی می شوند و فعالیت دستگاه گوارش را هم مختل می کنند.

دکتر آرتور به افرادی که به هر دلیلی نمی توانند فقط از آب آشامیدنی استفاد کنند، مصرف نوشیدنی هایی را توصیه می کند که حاوی قند کم و الکترولیت های آبرسان باشند. بعضی از نوشیدنی های ورزشی و نوشیدنی های طبیعی مانند آب نارگیل، گزینه های مناسبی هستند. علاوه بر نوشابه های گازدار، نوشابه های رژیمی هم باید در طول دوره بیماری کنار گذاشته شوند.

 

نوشابه گازدار

هنگام سرماخوردگی از مصرف نوشیدنی های گازدار خودداری کنید

 

دکتر آرتور می گوید:«بسیاری از شیرین کننده های مصنوعی دارای مولکول های بزرگی هستند که تجزیه و هضم آن ها براساس روال عادی امکان پذیر نیست». همین ویژگی است که افراد را بعد از مصرف نوشابه های رژیمی با نفخ، دل درد و اسهال مواجه می کند.

افرادی که سرماخورده اند نوشابه گازدار نخورند

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام جم آنلاین/ی
برچسب : سرماخوردگی
وبگردی