همسترها
همسترها نوعی موش هستند که یکی از رایج ترین حیوانات خانگی بوده و دارای 25 گونه مختلف می باشند.

حقایقی در مورد همستر

موش ها یکی از موجودات جونده و پستاندار کره زمین هستند که این حیوانات بصورت کلی 30 گونه مختلف دارند که یکی از گونه های مختلف آنها متعلق به همسترها است که همسترها به خودی خود دارای 25 گونه مختلف می باشند که نسبت به موش ها دارای طرفداران زیادی می باشد و از این گونه موش ها بیشتر به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود.

اما شاید با همسترها به اندازه کافی آشنا نباشیم و اطلاعات بسیار کمی نسبت به این حیوانات خانگی کوچک به گوشمان رسیده باشد! از این رو ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک شما را با تعدادی از حقایق جالب و خواندن از این حیوانات بازیگوش آشنا سازیم. همراه ما باشید.

حقایقی جالب در مورد همستر ها

1- اولین کشف همستر جهان!

همسترها حیوانات بومی هستند و با وجود چنین نکته ای از این حیوانات، جالب است بدانید که همسترهای سوری شایع ترین حیوانات خانگی جهان هستند که برای اولین بار در کمتر از 100 سال اخیر اولین همستر جهان در بیابان های سوریه کشف شد.

همستر

دانستنی هایی درباره همستر

2- همسترها عاشق شب هستند!

همسترها موجوداتی هستند که در طول روز به شدت استراحت می کنند و به همین دلیل در طول شب بیدار هستند و عاشق شب هنگام می باشند و به همین دلیل بسیار سر و صدا خواهند نمود که اگر می خواهید یکی از حیوانات را به عنوان حیوان خانگی خود نگهدارید، توصیه می شود از آنها در خارج از اتاق خواب خود نگهداری نمایید چرا که اجازه خواب به شما نخواهند داد!

3- همسترها به جمع آوری آذوقه نسبت به خوردن، بیشتر اهمیت می دهند!

 در حقیقت نام همستر از کلمه آلمانی " hamstern " که به معنای " ذخیره کردن " می باشد که این علت اصلی انتخاب نام همستر می باشد. از این رو این حیوانات علاقه ای به خوردن زیاد ندارند و بیشتر نهایت تلاش خود را بکار می گیرند تا بتوانند آذوقه برای خود جمع کنند.

4- حقیقتی جالب در مورد همسترهای سوری

همسترهای سوری حیواناتی هستند که علاقه ای به شریک و زندگی با هم نوع خود ندارند. از این جهت نمی توان آنها را در یک قفس نگهداری نمود چرا که ممکن است با یکدیگر مبارزه نمایند که این واقعیت نسبت به حیوانات دیگر کمی بیشتر عجیب است!

همستر سوری

حقایق جالب و عجیب در مورد همستر

5- همسترها استراحت در فضاهای بسته را دوست ندارند!

موش های ساده شاید علاقه شدیدی به استراحت در فضاهای بسته همانند لوله ها و همچنین قفس های کوچک و تنگ داشته باشند، اما طبیعت همسترها این گونه نیست و آنها برای استراحت در فضاهای کوچک و تنگ ساخته نشده اند و برای خواب راحت نیاز به استراحت گاه های بزرگ و باز دارند.

همچنین همسترها برای خواب و استراحت علاقه ای به خوابیدن در یک لانه دارند که توصیه می شود قبل از خواب حوله سفیدی را فراهم کنید تا همستر شما بتواند در زیر آن استراحت کند.

6- دندان های همستر بصورت مداوم در حال رشد است!

همسترها دارای دندان هایی هستند که همیشه در حال رشد مدام هستند، از این رو اگر شما مالک همستر هستید، برای آنکه دندان های آنها آسیب نبیند، می بایست دندان های این حیوان خانگی را بصورت مدام به تحرک بیندازید. برای مثال می توانید از بلوک های چوبی استفاده کنید و از دادن پلاستیک، سدر و کاج به این حیوان جدا خودداری نمایید.

دندان همستر

رشد دندان همسترها چگونه است؟

7- همسترها به تمرین علاقمند هستند!

از آنجاییکه متابولیسم همسترها بسیار زیاد است، نیاز به تمرین زیادی دارند از این رو برای آنکه بتوانید متابلیسم و انرژی آنها را کاهش دهید، می توانید از پلاستیک های غلتکی در قفس آنها استفاده کنید تا آنها درون این پلاستیک غلتکی شروع به تمرین و کاهش میزان متابولیسم بدن خود نمایند که این می تواند کمی با سر و صدای زیاد همراه باشد.

8- همسترها به مراقبت دامپزشک نیاز دارند!

همسترها از آنجاییکه دارای دندان هایی حساس هستند، می بایست در طی برنامه ای مشخص توسط دامپزشک دیده شود تا بتواند زندگی ای سالم و بی آسیبی داشته باشد. از این رو اگر متوجه بیماری های معمولی در همستر خود شدید، فورا آنرا به دامپزشک منتقل سازید تا تحت درمان قرار گیرد.

همستر خانگی

چیزهایی که در مورد موش همستر نمی دانید

9- همسترها کور رنگی دارند!

حقیقت دیگری که ما قصد داریم در مورد همسترها به شما اعلام کنیم این است که همسترها همگی کور رنگی دارند و نمی توانند رنگ ها را به خوبی تشخیص دهند!

10- تعداد دندان های همسترها؟1

همسترها بطور کلی دارای 16 عدد دندان هستند و همان گونه که گفته شد تمام این 16 عدد بصورت مداوم در حال رشد هستند.

11- حقیقتی در مورد همسترهای تازه متولد شده!

همسترهای نوزاد و تازه متولد شده در دو هفته اول زندگی خود نه می توانند ببینند و نه می توانند گوش کنند تا آنکه دو هفته اول زندگی خود پایان یابد.

حقایقی در مورد همستر که تا به حال نشنیده اید!

4.5197
این مطلب مفید بود ؟17621
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/ز.ت
برچسب : همستر
وبگردی