هوش مصنوعی گلدمن

کدام تیم قهرمان جام جهانی 2018 می شود؟

تاریخ انتشار : 23 خرداد 1397کد مطلب : 68990زمان مطالعه : 3 دقیقه
تجربه ثابت کرده فوتبال چیزی نیست که بتوان آن را پیش بینی کرد و هر لحظه ممکن است بازی به سود یکی از طرفین تغییر کند. همین مساله در مورد هوش مصنوعی گلدمن هم صدق می کند.

هوش مصنوعی گلدمن پس از یک میلیون بار شبیه سازی قهرمان جام جهانی را پیش بینی کرد

هوش مصنوعی با استفاده از روش هایی مثل یادگیری ماشین می تواند به تسریع فرآیند محاسبات علمی و دستیابی به نتایج دقیق تر کمک کند.

با نزدیک شدن به جام جهانی 2018 موسسات مختلفی در حال پیش بینی برنده نهایی این رویداد بزرگ هستند و حالا نوبت به گلدمن ساکس رسیده که شانس خود را بیازماید.

هوش مصنوعی گلدمن ساچز توانست قهرمان جام جهانی فوتبال را پیش بینی کند. طبق این پیش‍بینی، تیم ملی فوتبال برزیل به عنوان قهرمان جام جهانی 2018 شناخته شده است.

هوش مصنوعی گلدمن

پیش بینی هوش مصنوعی گلدمن 

گلدمن در بازی های جام جهانی فوتبال 2014 ، قهرمان را اشتباه پیش بینی کرده بود، با این حال، این ماشین برای بازی های جام جهانی پیش رو پیش بینی کرده است که تیم های ملی فرانسه، برزیل، پرتغال و آلمان در نیمه نهایی این مسابقات حضور دارند و بزریل و آلمان نیز در دیدار نهایی این بازی ها مقابل یکدیگر قرار می گیرند. طبق پیش بینی گلدمن در نهایت برزیل با برد در مصاف با آلمان به جام قهرمانی دست می یابد.

شرکت مالی گلدمن با استفاده از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قهرمان جام جهانی فوتبال را پیش بینی می کند. برای تعیین قهرمان ویژگی های فنی تیم های حاضر در مسابقات، اطلاعات فردی هر بازیکن و عملکرد اخیر هر تیم در مسابقات گوناگون طی 4 مدل یادگیری ماشینی مورد بررسی قرار می گیرد. سپس داده های به دست آمده را بر نتایج تمام مسابقات جام جهانی و جام اروپا از سال 2005 تقسیم می کند. در انتها گلدمن با شبیه سازی یک میلیون بازی جام جهانی تیمی را که در بالاترین رده قرار بگیرد به عنوان قهرمان معرفی می کند.

هوش مصنوعی

 پیش بینی قهرمان جام جهانی فوتبال 

مطمئنا هیچ ماشینی نمی تواند تمام متغیرهای تاثیرگذار در یک بازی فوتبال را بررسی کند؛ یعنی همان چیزی که در سال 2014 به وضوع دیده شد. شرکت گلدمن اعلام کرده است:ما ماهیت تصادفی مسابقات را با روش های آماری بسیار پیشرفته ای ترسیم می کنیم و اطلاعات زیادی را در نظر می گیریم اما پیش بینی ها همواره به طور مطمئن قطعی و درست نمی باشند. همین دلیل است که فوتبال را غیرقابل پیش بینی و البته جام جهانی را بسیار تماشایی می کند.

هوش مصنوعی

پیش بینی فوتبالی هوش مصنوعی گلدمن ساچز 

کمپانی بازی های رایانه ای EA Sport نیز که در سال 2014 به درستی آلمان را قهرمان بازی های جام جهانی برزیل پیش بینی کرده بود، امسال فرانسه را قهرمان جام جهانی فوتبال 2018 معرفی کرده است.

رونالدو برزیلی پیش بینی خود را از قهرمان جام جهانی روسیه اعلام کرد.

ستاره سابق فوتبال برزیل براین باور است که این تیم شانس نخست کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی 2018 روسیه است.

او گفت:بدون شک اگر بخواهم درباره شانس نخست قهرمانی در روسیه سخن به میان آورم خواهم گفت که برزیل خواهد بود و این به خاطر این نیست که خود برزیلی هستم بلکه به خاطر قدرت و بازی های خوب این بعد از آمدن تیته است. ما بازیکنان خوب و باکیفیتی در اختیار داریم و می توانیم قهرمان شویم.

رونالدو برزیلی

پیش بینی رونالدو برزیلی از قهرمان جام جهانی 2018

رونالدو ادامه داد:درست است که شانس اول قهرمانی هستیم اما این باعث نمی شود که راه آسانی پیش رو داشتیم باشیم. در مراحل بعدی این احتمال وجود دارد که با تیم های بزرگ اسپانیا و آلمان رودرو شویم و البته نباید تیم خوب فرانسه را هم فراموش کرد که استعدادهای جوانی در ترکیب خود دارد و البته آرژانتین هم که همواره از مدعیان قهرمانی است.

هوش مصنوعی گلدمن قهرمان جام جهانی 2018 را پیش بینی کرد

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / ایسنا / ر
وبگردی