پاکسازی سموم بدن
یکی از روش های رایج پاکسازی سموم بدن در دنیا حمام نمک است ، وان حمام را با توجه به نکات مهم مطرح شده با آب و نمک و گاهی مواد دیگر پر کنید تا بدین وسیله برخی بیماری ها از شما دور شوند.

پاکسازی سموم بدن با حمام نمک

کارشناسان اظهار می کنند راه های موثری برای پاکسازی بدن وجود دارد که یکی از آسان ترین و راحت ترین راه ها حمام نمک است چون می توانید به راحتی در منزل با آب گرم و کمترین هزینه و با استفاده از روغن هایی با خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی بدن را پاکسازی میکند

روش انجام صحیح حمام نمک

قبل از هر چیزی باید بدانید برای این کار 40 دقیقه زمان نیاز است 20 دقیقه برای پاکسازی بدن و بیست دقیقه دیگر برای جذب مواد معدنی در حمام .
وان حمام را با آب گرم پر و از آب تصفیه شده استفاده کنید چون اگر از آب لوله کشی استفاده نکنید ممکن است آب ها با کلر های سمی فلورید دیوکسین همراه باشد همچنین دقت کنید که نمک را بنا بر وزن افراد باید استفاده کرد برای بعضی نصف فنجان برخی دیگر یک فنجان و بالاتر به آب اضافه کنید.
پاکسازی سموم بدن

راه و روش پاکسازی سموم بدن با حمام نمک

نکات مفید و هم برای پاکسازی سموم بدن با حمام نمک

میتوانید نصف فنجان روغن زیتون را به آن بیافزایند چون برای پوست مفید است ، اسیدفنیک موجود در روغن زیتون که روی پوست خیس می خورد خاصیت آنتی اکسیدانی را بالا میبرد .
برای افزایش سطح گرما و پاکسازی می توانید به آن زنجبیل و فلفل قرمز اضافه کنید که مقدار آن از یک ق تانصف فنجان متغیر است ، افزودن این ادویه میزان تعریق را بیشتر میکند و سمو م از این طریق دفع می شود.
هنگام مصرف نمک در حمام از صابون استفاده نکنید چون باروند پاکسازی تداخل پیدا می کند.
بعد از استحمام یک تا دو ساعت استراحت کنید مگر اینکه ورم مفاصل داشته باشید
مطالعات اخیر نشان داده منظم حمام نمک گرفتن موجب بیماری هایی مثل نقرس مرض قارچی انگشتان قارچ ناخن پیچ خوردگی خون مردگی درد ماهیچه ها می شود
حمام نمک برای درمان بیماری و دردهای مزمن پاکسازی و افزایش سولفور و مواد معدنی مناسب است
افرادی که از بیماری های قلبی رنج می برند باید قبل از انجام حمام نمک با پزشک مشورت کنند افراد باردار و آنهایی که سوختگی پوستی دارند بهتر است از این روش استفاده نکنند.
 
نمک حمام چیست؟
 
اصطلاح نمک حمام به کلیه مواد حلال در آب گفته می شود که شامل مواد معدنی جامد و مناسب برای استحمام است. این مواد به تمیزی بیش تر کمک کرده، استحمام را دلپذیرتر کرده، پاک کننده مواد آرایشی بوده و فواید پزشکی دارند که با توجه به خواص مواد معدنی طبیعی موجود در چشمه های آبگرم تولید می شوند. این مواد شامل سولفات منیزیم، کلرید سدیم (نمک طعام)، جوش شیرین (بی کربنات سدیم)، بوراکس و غیره هستند. معمولا به نمک حمام رنگ، اسانس و روغن اضافه می شود و در طول استفاده کف کرده، حالت جوشان به خود می گیرد.

پاکسازی سموم بدن با روش حمام نمک

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی