پرسپولیس و استقلال

پرسپولیس و استقلال در خطر حذف از لیگ برتر

تاریخ انتشار : 25 شهریور 1399کد مطلب : 53185زمان مطالعه : 1 دقیقه
باشگاه های بدهکار در قاره آسیا در صورتی که نتوانند شرایط مالی خود را سامان بدهند از حضور در لیگ های داخلی کشورها نیز محروم خواهند شد.

فارس:AFC در حال حاضر نسبت به وضعیت مالی باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان حساسیت زیادی به خرج می دهد و حتی در گذشته برخی باشگاه های عربستانی را به دلیل شرایط نامناسب مالی از این رقابت ها کنار گذاشت.

اکنون نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال برنامه ریزی است تا باشگاه های بدهکار از حضور در لیگ های داخلی کشورها نیز محروم شوند. این مساله در صورت ابلاغ به فدراسیون های فوتبال عضو AFC به احتمال فراوان از دو فصل آینده اجرایی خواهد شد.

به عبارت دیگر باشگاه های بدهکاری مثل استقلال، پرسپولیس اگر نتوانند وضعیت بدهی های انباشته خود را مشخص کنند ممکن است از دو فصل دیگر حتی مجوز شرکت در لیگ برتر ایران را هم نداشته باشند چه برسد به اینکه بخواهند در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند.

در حال حاضر فیفا و ای اف سی از طریق بستن پنجره های نقل و انتقالاتی باشگاه های بدهکار و حتی کسر امتیاز در لیگ های داخلی کشورها مداخله می کند ولی به زودی ممکن است به باشگاه های بدهکار اصلا مجوزی برای فعالیت در لیگ های داخلی کشورها داده نشود.

انتهای پیام/م

 

پرسپولیس و استقلال در خطر حذف از لیگ برتر

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی