تزریق ژل پروفایلو
تزریق ژل پروفایلو صورت از روش های به روز جوانسازی صورت است که بدون جراحی خطوط و چین و چروک پوست را از بین می برد.

جوانسازی چهره با ژل پروفایلو صورت

یکی از مدل های جوان سازی پوست استفاده از روش پروفایلو می باشد که تغییر و تحول زیادی را در صنعت زیبایی به وجود آورده است. پروفایلو انقلابی جدید در روش های جوان سازی پوست بدون جراحی است که خطوط و چروک های پوستی را از بین می برد و آن را سفت می کند. همچنین بافت آن را زیباتر، شفاف تر و مرطوب تر خواهد کرد. این درمان برای افرادی به کار می رود که نشانه های پیری روی پوست آن ها ظاهر شده است.

ژل پروفایلو صورت چگونه عمل می کند ؟

زمانی که سن بالا می رود، پوست کلاژن و الاستین کم تری تولید می کند. این دو ماده در سلامت پوست دخالت بالایی دارند. پروفایلو از تکنولوژی های مدرن برای مدل سازی پوست استفاده می کند. این ماده از هیالورونیک اسید ساخته شده است و تولید کلاژن طبیعی را تحریک می کند و کیفیت بافت پوست را افزایش می دهد. پروفایلو چهار نوع کلاژن را به پوست منتقل می کند که همگی جزء انواع اصلی کلاژن می باشند و شل می شود. این روش برای افرادی که پوستشان پیر شده، پوست خسته ای دارند و یا حجم پوست آن ها تحلیل رفته، مناسب است. پروفایلو را در مراحل درمان به قسمت های مختلف صورت می زنند که در قسمت های تزریق شده، غلظت هیالورونیک اسید بالاست و سپس این رطوبت بالا به پوست باعث شفافیت و تحریک آن برای کلاژن سازی می شود. 

پروفایلو قادر است که مانند لیفتینگ عمل کند، با این تفاوت که پر شدن حجم را در تمام نواحی صورت ایجاد می کند و توانایی انتشار دارد. منظور از حجم، حجم فیزیکی نیست، بلکه آب رسانی کامل به پوست شما شفافیت می بخشد که انگار صورتتان شاداب و حجیم شده است.

ویژگی پروفایلو آن را به یک درمان ایده آل برای بهبود انعطاف پوست و سفت کردن قسمت هایی مثل گردن، اطراف دهان و دست ها بدون هیچ گونه علائمی از ظاهر مصنوعی تبدیل کرده است. بیشتر افراد این درمان را برای ناحیه بین چانه و گونه برای سفت کردن پوست انجام می دهند. علائم سفت شدن پوست در این روش بعد از 8 هفته کم کم ظاهر می شود. البته توصیه می شود که بعد از چهار هفته این درمان را مجدداً تکرار کنید.

ژل پروفایلو 

پروفایلو برای پوست دارای فوایدی است که عبارتند از :

 •  بهبود تناژ پوستی و بافت پوست
 •  افزایش سفتی و جلوگیری از افتادگی پوست
 •  لیفت پوست
 •  شفاف کردن پوست
 •  آبرسانی دوباره پوست
 •  جوانسازی قسمت های خسته و پیر پوست
 •  تحریک تولید کلاژن
 •  کاهش خط ها و چین و چروک های پوستی
 •  ظاهرطبیعی پوست اما صاف تر، سالم تر، نرم تر و جوان تر 

چرا باید پروفایلو را انتخاب کنیم ؟

زمانی که سن ما بالا می رود، تقریباً بعد از سن 30 سالگی، کم کم تولید کلاژن در پوست کم می شود. از طرفی علائم پیری و چین و چروک روی پوستمان ظاهر می شود که در این شرایط برای از بین بردن این نشانه ها و بالا بردن پوست شبیه به لیفیتینگ، می توانیم پروفایلو را انتخاب کنیم. 

پروفایلو همچنین یک انتخاب عالی برای کسانی است که نمی خواهند در قسمت های خاصی از صورت خود حجم ایجاد کنند و فقط نیاز به آب رسانی و شفافیت کلی صورتشان دارند. 

هیچ محدودیت سنی برای این روش وجود ندارد. جالب است که افراد سن بالاتر نتایج بهتری از این روش می گیرند؛ مثلاً برای افراد بالای 60 سال می توان برای به دست آوردن یک نتیجه عالی از ترکیبی از درمان ها استفاده کرد. به طور مثال اگر قصد لیفت کردن بیشتر صورت را دارید، می توانید در کنار پروفایلو از فیلر یا جراحی یا سایر روش های زیبایی نیز استفاده کنید.

تزریق ژل  

پروفایلو برای کدام قسمت ها مناسب تر است ؟

پروفایلو یک روش رایج برای جوان سازی صورت می باشد اما معمولاً برای جوان سازی گردن، بازو، زانو، دست ها به کار می رود. گردن یکی از بیشترین قسمت های مورد تقاضا برای پروفایلو است.

اثر پروفایلو تا چه مدت ماندگار است ؟

نتایج درمانی پروفایلو اغلب تا بالای شش ماه باقی می ماند که البته برای هر شخصی با دیگری متفاوت است. 

اقدامات قبل از پروفایلو

تا 24 ساعت قبل از این درمان، هیچ نوع نوشیدنی کافئینی ننوشید و همچنین از استفاده از داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی مثل آسپیرین و ... دو روز قبل از درمان خودداری کنید. مگر این که بیماری خاص داشته باشید که باید آن را از قبل با درمانگر در میان بگذارید. مصرف نکردن این داروها خطرات مربوط به کبودی در ناحیه تزریق را کاهش می دهد. هرگونه نگرانی را در این امر با پزشک در میان بگذارید.

مراقبت های بعد از پروفایلو

می توانید به سرعت بعد از انجام پروفایلو به انجام کارهای روزانه خود بپردازید. اگرچه که توصیه می شود تا مدت زمان مشخصی که پزشک به شما می گوید آرایش نکنید، مگر این که لوازم آرایشی شما متشکل از مواد معدنی باشند و همچنین به باشگاه، اتاق بخار، سونا یا استخر بعد از درمان نروید و از لمس قسمت های تزریق شده پوست نیز جلوگیری کنید

آرایش نکردن 

آیا ممکن است که قسمت های تزریق شده دچار قلنبگی و برجستگی شود و این مشکل تا چه مدت باقی خواهد ماند ؟

معمولا این اتفاق در محل های تزریق پروفایلو رایج است و تا 4 الی 6 ساعت بعد از درمان و گاهی اوقات تا 24 ساعت بعد نیز ادامه دارد . اگرچه که همه به آن دچار نمی شوند . 

آیا بعد از این درمان باید استراحت کرد ؟

زمان استراحت بعد از این درمان حداقل است. زمانی که در یک طرف صورت شما پنج قسمت مورد تزریق قرار می گیرد، هرکدام از این قسمت ها قابل تشخیص هستند اما به سرعت پخش شده و در روز بعد کاملاً محو می شوند و تا 24 ساعت بعد از این درمان نیز باید از ورزش کردن اجتناب کنید و تا 48 ساعت بعد نیز هیچ گونه آرایشی را انجام ندهید.

آیا این درمان ، عوارض جانبی دارد ؟

هیالورونیک اسید می تواند به خوبی روی پوست شما بنشیند و تنها عارضه جانبی آن ، کبودی و ورم کم در ناحیه تزریق شده است که به علت سوزن است و در مدت کوتاهی محو می گردد . 

آیا درمان پروفایلو امن است ؟

این درمان از سال 2015 تا بحال در دنیا روی بیش از 150000 نفر انجام شده است و تاکنون هیچ واکنش بدنی خاصی از آن گزارش نشده است . 

از کجا بفهمیم که عوارض جانبی پروفایلو جدی هستند ؟

بعد از درمان همه افراد با عوارض جانبی مثل ورم، کبودی و قرمزی روبرو خواهند شد. احتمالاً قسمت های تزریق شده بعد از لمس نیز حساس می شوند که این حساسیت تا یک هفته ادامه پیدا می کند اما هر روز که می گذرد، باید احساس کنید که حساسیت کم تر می شود و علائم کاهش می یابند. همچنین در صورت مشاهده علائم عنوان شده در این بخش از سلامت نمناک نیز به پزشک مراجعه کنید:

 •  بدتر شدن ورم بعد از گذشت زمان
 •  افزایش درد و شدیدتر شدن آن به مرور زمان
 •  احساس داغی شدید روی پوست
 •  رنگ پریده شدن یا سفید شدن پوست در قسمت هایی مثل اطراف پوست یا خاکستری شدن رنگ آنها در روز درمان و یا روز بعد از درمان و افزایش درد در این ناحیه
 •  احساس بیماری تا چند روز بعد از درمان 

اگر نتایج غیر طبیعی بودند ، چه کار کنم ؟

گاهی اوقات بهتر است که برای بهبود پوست و رفع مشکلات آن از چند درمان استفاده کرد . گاهی اوقات درمان پروفایلو باید با فیلر همراه باشد تا طبیعی تر جلوه کند. 

آیا انجام این درمان در دوران بارداری و شیردهی امن است ؟

بهتر است که از دوران بارداری تا اتمام کامل دوران شیردهی از این درمان زیبایی استفاده نکنید.

بارداری 

برای این که بهترین نتیجه را بعد از درمان بگیرم، چه اقداماتی انجام دهم؟

همان گونه که گفتیم قبل از درمان باید از مصرف داروهایی مثل آسپیرین و همچنین نوشیدنی های کافئینی اجتناب کنید. علاوه بر آن موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 برای بوتاکس :

هیچ درمان پوستی دیگری را مثل وکس ، میکاپ ، لایه برداری فیزیکی و شیمیایی و فیشیال را همراه با آن و یک هفته بعد از آن، انجام ندهید و بهتر است این اقدامات قبل از بوتاکس انجام شوند .

 برای فیلرها :

در این مورد هم به مدت یک الی دو هفته بعد از فیلر از درمان هایی که در بالا گفتیم، خودداری کنید.

اگر به مشکلات ویروسی، سرماخوردگی و یا هرپس دچار هستید، با پزشک تماس بگیرید و خودتان را قبل از درمان پروفایلو کامل بهبود ببخشید.

پروفایلو صورت و فواید ژل پروفایلو چیست؟ + مراقبت بعد تزریق

4.323
این مطلب مفید بود ؟203
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : aserandskin / destinationskin / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی