تولد
رشد موهای ریخته شده

درمان ریزش مو و رشد موهای ریخته شده سر با گیاهی خاص

کد مطلب : 21079تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 9 دقیقه
موهایی که از سر ریخته شده اند را می توان با ماسک ها و مواد گیاهی بازگرداند و باعث رشد مجدد موهای سر شد، با موادی که در خانه تان وجود دارند و شما از خواص آن بی اطلاعید.

رشد سریع و مجدد موهای ریخته با دستوران طب سنتی

موهای ریخته شده را می توانید برگردانید و موجب رشد و رویش مجدد آنها شوید. این یک شعار و یا تبلیغ نیست بلکه حقیقت درمان ریزش مو در طب سنتی است. اغلب اوقات، ریزش مو یک روند طبیعی مربوط به سن است، که از دید پزشکان جز بیماری های خطرناک محسوب نمیشود با این حال، با گذشت زمان ریزش مو ، به یک نگرانی مشترک در بسیاری از مردم تبدیل شده است.

در آینه که نگاه می کنید مدام حسرت زمانی را می خورید که موهایتان هنوز پرپشت بود و نریخته بود اما افسوس هیچ سودی نخواهد داشت. برای رشد مجدد موهای ریخته شده بهتر است خودتان دست به کار شوید. مثل همیشه استفاده از راه و روش گیاهی و طب سنتی گزینه ی پیشنهادی است که در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک به آن میپردازیم و بهترین ماسک ها و گیاهان دارویی برای تقویت و پرپشت شدن موهای ریخته شده را به شما معرفی می کنیم.

رویش مجدد مو تضمینی

درمان های خانگی عالی برای رشد مجدد موهای ریخته 

در ادامه تعدادی از درمان های خانگی برای ریزش و رشد مجدد مو،و یا در کل جلوگیری از ریزش مو آورده شده است که با انجام صحیح راحل هر یک و مداومت در انجام آن میتوانیدش اهد نتایج قابل قبولی باشید.

ماسک شیر نارگیل و عسل

مخلوطی از عسل و شیر نارگیل برای تغذیه موهای آسیب دیده و افزایش رشد مو عالی میباشد.این راه حل همچنین نقش مهمی در جلوگیری از ریشه مو نیز دارد. برای تهیه ماسک کافیتس نارگیل کاملا تازه یا خشک را بشکنید و گوشت آن را از پوسته قهوه ای نارگیل جدا کنید ،سپس میوه ی نارگیل را با آب نارگیل مخلوط کنید و کمی آب نیز به آن بیفزایید و سپس درون یک پارچه صاف کنید و به مدت 5 دقیقه حرارت دهید،سپس اجازه دهید تا خنک شود .

چند قطره عسل را به آن اضافه کنید و این مخلوط را به طور مستقیم روی پوست سر و موی خود ماسک کنید و بعد از 35 دقیقه با شامپوی معمولی و بعد با نرم کننده شستشو دهید و در صورت نیاز این درمان را 2 بار در هفته تکرار کنید.

رویش مجدد مو در طب سنتی

رشد موهای ریخته شده با نارگیل و ترکیبات آن 

شیر نارگیل ، ماست و آبلیمو

به روشی که قبلا گفتیم شیر نارگیل را آماده ، آبلیمو و مقداری ماست را به آن اضافه کنید و سپس روی پوست سر و موی خود ماسک کنید. ترکیب را به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و سپس موها را با آب گرم و نرم کننده شستشو دهید ، در صورت نیاز این درمان را 2 بار در هفته تکرار کنید. 

روغن نارگیل

ابتدا موهای خود را با آب گرم بشویید و سپس مقداری روغن نارگیل را کف دستانتان ریخته و روی پوست سر و موی خود اعمال کنید.حداقل 5 دقیقه ماساژ دهید و سپس از یک کلاه دوش یا حوله برای پوشاندن موهایتان استفاده کنید و پس از 30 دقیقه یا حتی بیشتر ، کلاه را برداشته و موها را به طور کامل با شامپو شستشو دهید.این درمان را 1 یا 2 بار در هفته تکرار کنید.

نکته:اگر روغن نارگیل شما جامد یا نیمه جامد است ، قبل از استفاده حتما آن را گرم کنید.

روغن نارگیل

ژل آلوئه ورا

ژل داخل 1 برگ تازه آلوئه ورا را جدا کنید و آن را به طور مستقیم روی پوست سر خود ماسک کنید . بعد از 1 ساعت با یک شامپوی ملایم شستشو دهید. این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید تا نتیجه ی بهتری را شاهد باشید. 

آلوئه ورا و روغن نارگیل

طبق روش قبل ، ژل آلوئه ورا را آماده کنید و سپس 2 تا 3 قاشق غذا خوری روغن نارگیل و 2 قاشق غذا خوری از این ژل را با هم ترکیب کنیدو به طور کامل بر روی پوست سر و موی خود بمالید و به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. حالا موهای خود را با کلاه مخصوص بپوشانید و بعد از 1 ساعت با یک شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید. 

آلوئه ورا و عسل

2 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و 2 قاشق غذا خوری عسل را درون یک کاسه ترکیب کرده و با استفاده از یک قاشق به خوبی مخلوط کنید . ترکیب بدست آمده را بر روی پوست سر و موهای خود ماسک کنید و با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید . بعد از گذشت 1 ساعت با یک شامپوی ملایم موهایتان را شستشو دهید.این درمان را 2تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

آلوئه ورا برای مو

آلوئه ورا و روغن زیتون

2 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و 3 قاشق غذا خوری روغن زیتون را درون کاسه ای بریزید و با استفاده از یک قاشق به خوبی هم بزنید. ترکیب بدست آمده را بر روی پوست سر و موهای خود اعمال کنید و سپس به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید . پس از 1 ساعت با یک شامپوی ملایم موهایتان را به خوبی شستشو دهید. این درمان را 2تا 3 بار در هفته تکرار کنید. 

آلوئه ورا و تخم مرغ

2 عدد تخم مرغ را شکسته و سفیده های آن را درون یک کاسه بریزید و یک قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا به آن اضافه کنید، مواد را به خوبی هم بزنید و بعد بر روی پوست سر و موهای خود اعمال کنید و به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید . با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از 20 تا 30 دقیقه با یک شامپوی ملایم موها را شستشو دهید.این درمان را 2تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

تخم مرغ برای مو

روغن چریش

قبل از استفاده ، این روغن را گرم کنید. دو تا سه قطره از این روغن را کف دست هایتان بریزید و به صورت مستقیم روی مو ها و کف سر خود ماسک کنید. به مدت 5 دقیقه، به خوبی موها را با این روغن پرخاصیت ماساژ دهید و سپس با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از یک ساعت با آب گرم شستشو دهید.این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید.

نکته:ممکن است که روغن چریش بوی بدی داشته باشد اگر با این مسئله مشکل دارید ماسک موی دیگری را امتحان کنید.

روغن گیاهی

پودر برگ چریش

این پودر را با کمی آب گرم مخلوط کنید تا یک ماسک تقریبا غلیظ به دست آید و سپس به صورت مستقیم روی موها و کف سر خود اعمال کنید. کمی صبر کنید تا خشک شود و بعد با آب گرم بشویید. این درمان را دو بار در هفته تکرار کنید. 

روشی دیگر با پودر برگ چریش

مقداری برگ چریش را تهیه و به خوبی آسیاب کنید. سپس با کمی آب گرم مخلوط کرده تا یک ماسک بدست آید. در این مرحله آن را در تمام پوست سر خود یعنی از ریشه تا ساقه موهایتان بمالید. با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و پس از یک ساعت با شامپوی ملایم شستشو دهید. این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید. 

جوشانده ی برگ چریش 

1 مشت برگ چریش تازه را تهیه کنید و به خوبی با آب بشویید و سپس آنها را در آب بجوشانید. بعد از جوشیدن صبر کنید تا رنگ آب به قهوه ای تیره تغییر کند ، سپس اجازه دهید تا خنک شود و در مرحله ی بعد موهایتان را با یک شامپوی ملایم بشویید . حالا دوباره از این آب استفاده کنید و مجدد موهایتان را شستشو دهید و اجازه دهید تا موهایتان به صورت طبیعی خشک شود. این درمان را 2 بار در هفته تکرار کنید.

کنترل ریزش موی سر

ماست:

نصف فنجان ماست را بر روی کف سر و مو های خود به صورت مستقیم اعمال کنید.با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از 20 دقیقه با شامپوی ملایم شستشو دهید. این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید. 

آب پیاز 

در مورد تاثیر آب پیاز در رشد موهای سر و پرپشت شدن آنها در بخش سلامت نمناک بارها صحبت کرده ایم . اینبار هم عنوان می کنیم که برای تقویت موهای سر کافیست پوست یک عدد پیاز تازه را جدا کرده و بعد از شستشو ، به قطعات کوچک برش دهید و سپس آب آنها را گرفته و آن را بر روی پوست سر و موهایتان ماسک کنید . به آرامی به مدت 5 دقیقه موها را با آب پیاز ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از 30 دقیقه با شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید.

پیاز برای مو

پیاز و آلوئه ورا

1 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق غذا خوری آب پیاز را درون کاسه ای مخلوط کنید. ترکیب آماده را بر روی پوست سر و موهایتان ماسک کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه موهایتان را با شامپوی ملایم شستشو دهید. این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید. 

پیاز و روغن زیتون

آب پیاز را درون کاسه ای ریخته و سپس یک قاشق غذا خوری روغن زیتون به آن اضافه کنید ، ترکیب را به خوبی هم بزنید و سپس روی پوست سر و موهایتان اعمال کنید و به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید . حالا با استفاده از یک کلاه حمام موهای خود را بپوشانید و بعد از یک ساعت با یک شامپوی ملایم شستشو دهید. این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

روغن زیتون

7.چای سبز:

نیم لیتر آب و 3 عدد چای کیسه ای سبز را تهیه کنید و آنها را به مدت 5 دقیقه بجوشانید. حالا موهایتان را با استفاده از یک شامپوی ملایم شستشو دهید و بعد از این چای ولرم برای شستشوی آنها برای بار دیگر استفاده کنید سپس اجازه دهید تا کاملا خشک شود.این درمان را 2 بار در هفته تکرار کنید. 

8. ماسک سفیده تخم مرغ:

2 عدد تخم مرغ تازه را بشکنید و سفیده و زرده آن را جدا کنید، سفیده آن را به طور مستقیم روی پوست سر و موهایتان اعمال کنید و بعد از نیم ساعت با شامپوی ملایم شستشو دهید. این درمان را 2 تا 3بار در هفته تکرار کنید.

نکته: برای موهای چرب فقط از سفیده تخم مرغ و موهای خشک از تخم مرغ کامل استفاده کنید.

ماسک تخم مرغ

9. سیب زمینی:

پوست 2 عدد سیب زمینی متوسط را جدا کرده و آنها را برش داده و با استفاده از میکسر یا آبمیوه گیری آب سیب زمینی ها را بگیرید بعد به طور مستقیم روی پوست سر و مو هایتان اعمال کنید، به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام موهایتان را بپوشانید. بعد از 20 تا 25 دقیقه با شامپو بشویید و این درمان را هر 20 روز یکبار تکرار کنید. 

10.سیر:

6 تا 8 عدد سیر را تهیه کرده و آن را به قطعات کوچک برش دهید و بعد آنها را له کنید و با کمی آب مخلوط کنید. سپس آن را به طور مستقیم روی سر و موهای خود بمالید و به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و بعد از نیم ساعت با شامپوی ملایم شستشو دهید. این درمان را 2 بار در هفته تکرار کنید. 

نکته:شما میتوانید چند قطره از آب سیر را به شامپو یا نرم کننده خود اضافه کنید و به عنوان شامپوی روزانه از آن استفاده کنید.

خواص سیر

11.آبلیمو:

مقداری آبلیمو را روی پوست سر خود ریخته و به مدت 5 تا 10 دقیقه به آرامی ماساژ دهید و اجازه دهید کمی موهایتان آغشته به آبلیمو باقی بماند . بعد از نیم ساعت با شامپوی ملایم و آب ولرم شستشو دهید.این درمان را یکبار در هفته تکرار کنید. 

نکته:برای نتایج بهتر شما همچنین میتوانید به مخلوط آبلیموی خود مقداری روغن نارگیل ، روغن زیتون، روغن کرچک یا آلوئه ورا اضافه کنید. 

12. روغن کرچک:

3 قاشق غذا خوری روغن کرچک را کمی گرم کرده و روی مو و پوست سر خود اعمال کنید و به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام موهایتان را بپوشانید و بعد از حداقل نیم ساعت با شامپو مناسب موهای خود و آب ولرم شستشو دهید.این درمان را 2 بار در هفته تکرار کنید.

نکته:برای گرفتن نتایج بهتر ، شما میتوانید روغن کرچک را با کمی روغن جوجوبا ، رز ماری و یا روغن درخت چای ترکیب کنید.

روغن کرچک

گزنه گیاهی مخصوص رویش مجدد موهای ریخته شده

برای استفاده از گیاه گزنه برای رشد و پرپشت شدن موهای ریخته شده باید به این روش ها که در ادامه بخش سلامت پوست و موی نمناک گفته ایم عمل کنید.

دم کرده گزنه

مقدار 40 گرم برگ گزنه را در یک لیتر آبجوش ریخته و بمدت 10 دقیقه دم کنید و وقتی خنک شد روی موها ماسک کنید و اجازه دهید شب تا صبح روی موهایتان باقی بماند .

 

گزنه برای مو

تغییر عادات سبک زندگی برای تقویت موهای سر

  • اجتناب از خوردن هله هوله
  • کاهش نوشیدنی های کافئین دار
  • کاهش و از بین بردن استرس و اضطراب
  • فراهم کردن ویتامین های ضروری که برای مراقبت از مو لازم هستند.
  • مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین و مواد معدنی که در بخش های مختلف نمناک لیست کامل آنها موجود است . 

درمان ریزش مو و رشد موهای ریخته شده سر با گیاهی خاص

4.4910
این مطلب مفید بود ؟798112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی