پرپشتی موهای هندی
زنان هندی با زیبایی و پرپشتی موهایشان در جهان مشهور هستند آن ها معمولا برای رشد و تقویت موهای خود از روغن های گیاهی و طبیعی استفاده می کنند.

راز موهای زنان هندی

زیبایی و پرپشتی موی هندی ها شهرت جهانی دارد. دلیل پرپشتی موهای هندیها چیست؟ هندیها چه روغن طبیعی به موهایشان می زنند؟چه مواد غذایی موجب تقویت و پرپشتی موهای هندیها می شود؟طبق تحقیقات، ثابت شده است که زنان هندی دارای بهترین ظاهر فیزیکی هستند، که موی آنها نمونه ای از این زیبایی می باشد.

زنان هندی یک لیست بلند بالا از اسرارشان درباره ی زیبایی ها و موهای بی نظیرشان دارند. اکثر خانم های هندی از درمان های طبیعی که در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک خواهید خواند برای مراقبت از موهای زیبا و صافشان استفاده می کنند ؛

داروهای خانگی مانند: انگور فرنگی، آملا( که به تقویت و سیاهی و رشد مو کمک میکند) ، شیکاکی، روغن نارگیل و سایر موادی که حاوی چنین عناصری هستند.از این داروهای خانگی به جای شامپو هایی که پایه شیمیایی دارند، استفاده می کنند.

پرپشتی موهای هندی

 چرا هندی ها موهای پر پشتی دارند؟

 راز پرپشتی موی زنان هندی چیست؟

زنان هندی به صورت نرمال هر روز مو های شان را شستشو نمی دهند و همچنین در هنگام شستشو از آب گرم استفاده نمی کنند.اسرار آنها در این باره میلیون ها سال است که نگه داشته شده است. آنها هر روز مو هایشان را نمی شویند و این کار را دو بار در هفته، با شامپوی طبیعی و نرم کننده کافی و مناسب موهایشان استفاده می کنند، تا درخشش و زیبایی مو را حفظ کنند.

روغن های سالم نارگیل و کرچک مورد علاقه یک زن هندی می باشند. زمانی که این دو روغن با یکدیگر ترکیب شوند، تاثیر آن فوق العاده خواهد بود. رشد موهای هندی ها بسیار سریع تر است، زیرا اکثر آنها از این روغن ها قبل از اعمال هرگونه حرارتی استفاده می کنند.

اگر مشکلاتی مانند، شوره سر ،خشکی مو ،زبر شدن مو برای هندی ها ایجاد شود، هرگز سراغ درمان هایی که محصولات شیمیایی دارند، نمی روند.در این مواقع، تنها راه حل آنها استفاده از آملا، حنا و روغن کنجد است.

نوع آب نیز مهم است که هنگام شستن موهای تان تنها از آب نرم استفاده کنید و از آب سخت استفاده نکنید، که به فولیکول های مو آسیب می رساند و یا باعث شکستگی آن ها می شود.

علت پرپشتی موهای هندی ها

راز زیبایی و پرپشتی موهای هندی

شامپوهای طبیعی که زنان هندی استفاده می کنند:

شامپو های طبیعی مانند شیکاکی، بهترین گزینه، برای استفاده زنان می باشد و دارای خواص گیاهی است که باعث افزایش گردش خون در کف سر می شود، بعلاوه از آسیب نیز جلوگیری می کند.

همچنین آنها برای شانه کردن موهای شان از شانه دندانه درشت استفاده می کنند، که بسیار بهتر و ایمن تر هستند. زنان هندی از برس استفاده نمی کنند، زیرا باعث می شود که موهایشان شکسته شود و ریزش پیدا کند.

زنان زیادی هستند که در ماه چندین بار موهایشان را کوتاه می کنند، متناسب با این افسانه که موهایشان ضخیم تر می شود و به رشد سریعتر و بهتر آن کمک می کند. اعتقاد بر این است که خشک کردن موها با نور طبیعی همیشه بهترین و گزینه ی سالم تری می باشد.

زنان هندی، هیچ وقت با سنجاق ها و آرایش هایی که بر روی موهای شان انجام میدهند، نمی خوابند. زیرا مانع گردش خون در کف سرشان می شود و بنابراین رشد مو را نیز کم میکند.

شانه دندانه درشت

استفاده از شانه های دانه درشت از رازهای پرپشتی موهای هندی

راز داشتن موهایی به زیبایی و پرپشتی موهای زنان هندی

موهای خود را با آب سرد شستشو دهید، هر کسی دوش گرفتن با آب گرم را دوست دارد، اما اگر می خواهید موهایتان بلند باشد و رشد خوبی داشته باشد، باید آن را با آب سرد شستشو دهید. آب سرد کوتیکول مو را می بندد و گردش خون را در کف سر تحریک می کند که منجر به رشد سریع موها می شود.

همچنین از نرم کننده برای رطوبت دهی به موها استفاده کنید، زیرا موهای تان را براق و سالم نگه می دارند.

از روغنها و اسانس های ضروری استفاده کنید، زیرا رشد و تقویت موها را سریعتر میکند.

روغن رزماری و زیتون، سدر، اسطوخودوس برای مو ها بسیار مفید هستند و مواد مغذی که برای رشد مو به آن نیاز دارید را تامین می کنند. آنها فولیکول ها را تحریک می کنند و گردش را در پوست سر افزایش می دهد و باعث رشد مو میشود.

روغن رزماری و زیتون

روغن رزماری و زیتون از تقویت کننده های موی زنان هندی

علت پرپشتی موهای هندی ها را بدانید

اگر فکر می کنید که کوتاه کردن منظم موهای تان به رشد آن کمک می کند، آن را به حداقل یک بار در هر سه ماه برسانید .

شست و شوی هر روز مو ها، رطوبت را از آن می برد و باعث خشکی و پوسته پوسته شدن سر میشود. اگر فکر می کنید که باید آن را بیشتر از دوبار در هفته شست وشو دهید، به سه بار در هفته برسانید.اما هر روز نه.

برخی از غذاها هستند که برای رشد مو بسیار شگفت انگیز عمل می کنند، آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. ماهی قزل آلا، یکی از بهترین غذاها برای تقویت موهای شماست. زیرا حاوی ویتامین D ،پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 است که همه آنها باعث حفظ سلامت پوست و رشد مو میشوند.

ماهی قزل آلا

رشد و پرپشتی موی هندی ها با ماهی قزل آلا

بخش دوم رازهای پرپشتی و مراقبت از موی هندی ها

زنان هندی گیسوان بلند و پرپشت و درخشانی دارند که نظر هر بیننده ای را به خود جلب میکنند و موهای آنان همیشه زبانزد خاص و عام بوده است . اگر برای یک بار هم که شده فیلم هندی دیده باشید ، توجه شما به گیسوان بلند و پرپشت زنان هندی جلب شده است اما چه رازی پشت این موهای زیبا و درخشنده وجود دارد، چرا همه آنها موهایی پرپشت دارند؟ برای یافتن پاسخ این سوال بخش دوم را در این قسمت از سلامت پوست و موی نمناک داریم که درباره راز پر پشتی موی زنان هندی است .

پیش از حمام موها را شانه کنید نه بعد از آن

در هندوستان شانه کردن موها پر اهمیت است ، آنها همواره توصیه می کنند که مرتب موها را شانه کنید زیرا احتمال شکننده شدن آنها کاهش می یابد. اما باید از شانه کردن موها زمانی که مو خیس است ، اجتناب نمود زیرا هنگامی که مو خیس است بیش از هر زمانی ضعیف و شکننده می باشد پس نباید موهای خیس را شانه کرد.

بهتر است موهای خیس به طورطبیعی خشک شوند تا کمتر آسیب ببینند و فقط از سشوار و خشک کننده ها زمانی استفاده کنید که می خواهید برای رفتن به مراسمی موها را حالت دهید یا مجبورید در زمانی کوتاه موها را خشک کنید . لازم است قبل از شستن، موها را شانه کنید تا گره های مو باز شود.

راز های مراقبت از مو

پرپشتی موهای هندی با طرز صحیح شانه زدن موها

نکات تقویت مو و راز پرپشتی موهای هندی

اهمیتی که هندی ها به روغن می دهند

روغن زدن به موها از تکنیک های مهم هند ی هاست که به آن اهمیت زیادی می دهند و باید در هندوستان حداقل هفته ای 2بار قبل از شست وشو موها را روغن زد. روغن زدن به موها درخشندگی خاصی به موها می دهد و ماساژ با روغن جریان خون پوست سر را آسان می کند و رشد موها را افزایش می دهد.

نباید از کاندیشنر های آسیب زننده و شامپوهای قوی در کنار روغن زدن به موها استفاده کنید زیرا سبب آسیب به موها و خشک شدن موها می شود با یک شامپوی ضدشوره خوب بهتر است شوره موها را از ببرید. بهتر است موها را همیشه تمیز نگه دارید و آنها را در معرض بادهای خیلی قوی، گرد و خاک و آلودگی های دیگر قرار ندهید.

قدیمی ترین روغن های هندی ها

یکی از رایج ترین مواد طب آیورودا یا همان طب هندی روغن نارگیل است که قدرت زیادی در احیای موها دارد و بسیار مغذی است و به رشد و مرطوب شدن موها کمک می کند .

برای استفاده از روغن نارگیل آن را با روغن کرچک و عطر مخلوط کنید و پوست سر خود را مرتب با آن ماساژ دهید تا هم از شر موخوره ، ریزش مو و شوره سر خلاص شوید و هم به احیای موهایتان کمک نموده با شید. روغن نارگیل ماده ای است که در هندوستان برای جلوگیری از پیری و رهایی از استرس استفاده می شود

روغن نارگیل

استفاده زنان هندی از روغن نارگیل برای پرپشتی موها

کارهایی که زنان هندی برای پرپشتی موهایشان انجام می دهند

هندی ها موها را روغن داغ می کنند

ماساژ مو با روغن داغ سبب تامین رطوبت موها و پوست سر می شود . برای این کار استفاده از روغن نارگیل، بادام یا زیتون مناسب است . شما باید برای داغ کردن روغن مقداری روغن را در ظرفی بریزید و در ماکروویو تا حدی گرم کنید که دستتان نسوزد و بعد این روغن را روی پوست کف سر ریخته و ماساژ دهید تا موها کاملا مرطوب شوند.

شیرین بیانی که رشد موها را تسهیل می کند

در طب آیورودا از گیاهان دارویی مانند شیرین بیان برای درمان ریزش مو و تحریک رشد مو استفاده می شود بدین صورت که ریشه شیرین بیان را با روغن کرچک مخلوط می کنند و روی پوست سر ماساژ می دهند تا مو رشد یابد و ریزش آن برطرف شود .در روش دیگر شیرین بیان را با شیر مخلوط می کنند و پوست سر را با آن ماساژ می دهند.

شیرین بیان

 درمان ریزش مو به روش هندی با شیرین بیان

از نظر هندی ها چرا موها می ریزد؟

متخصصان طب سنتی هندی معتقدند ریزش موها به مزاج بدن و ساختار ذهنی ارتباط دارد و با این موارد می توان ریزش موها را کنترل کرد. در طب هندی (آیوردیک) موها ، محصول جانبی شکل گرفتن استخوان ها هستند ، یعنی مسئول رشد موها همان بافت هایی هستند که استخوان ها را شکل می دهند.

ترکیبی از گیاهان دارویی، رژیم غذایی خاص، تکنیک های مدیتیشن، یوگا، عطردرمانی، ماساژ با روغن و... برای درمان ریزش موها مفید است. نوشیدن روزانه یک سوم فنجان آب آلوورا یا خوردن روزانه یک قاشق غذاخوری ژل آلوورا به همراه کمی زیره 2 تا 3 ماه برای درمان ریزش مو بسیار مفید است.

ریزش مو

علت نریختن موی زنان هندی چیست؟

هندی ها چه می خورند که موهایشان نمی ریزد؟

خوردن هر صبح یک مشت کنجد سفید که حاوی مقدار کافی منیزیم و کلسیم است برای رشد مناسب موها مفید است . مصرف روزانه ماست ، سبزیجات با برگ سبز، سالاد، شیر، انواع غلات، میوه ها وجوانه ها ، پروتئین کافی، مخمر، جوانه گندم، دوغ، غلات سبوس دار، آجیل، لوبیا، سویا و... سبب رشد موها می شود .

دریافت کافی ویتامین ها و خوردن غذاهای حاوی گوگرد، روی، ویتامین ب کمپلکس، ویتامین C و اسیدهای چرب ضروری در جهت رشد و تقویت موها ضروری است.

گیاهانی که مانع ریزش موها می شوند

در طب هندی معتقدند که برخی از گیاهان سبب به بهبود گردش خون ، ضد عفونی شدن پوست سر و تسهیل رشد موها می شوند. پس بهتر است موهایتان را با سرکه سیب و چای مریم گلی بشویید، زیرا رشد مو را تحریک می کنند.

شستن موها با عصاره شیرین بیان از ریزش مو جلوگیری می کند. گیاه دم اسب بهترین منبع سیلیس است و به تقویت موها و درخشندگی آنها کمک می کند. ماساژ پوست سر با اسانس گزنه، رزماری و گیاه دم اسب به طور منظم باعث تحریک رشد موها می شود.

چای مریم گلی

پرپشتی موی زنان هندی با شستن مو با چای مریم گلی

ماساژ کف سر با روغن های حاوی ویتامین E

برای تامین سلامت موها و پوست سرو بهبود جریان گردش خون ، روزانه 5 تا 10 دقیقه خیلی ملایم پوست سر را ماساژ دهید. ماساژ پوست سر از ریزش بیش از حد موها جلوگیری می کند . برای این کار روغن نارگیل یا بادام که حاوی ویتامین E هستند استفاده کنید زیرا روغن های حاوی ویتامین E مانع خشکی یا پوسته پوسته شدن پوست سر می شود.

 

رازهای پرپشتی موهای هندی ها چیست؟ + نکات تقویت مو

4.6519
این مطلب مفید بود ؟47841
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : merakilane / boldsky / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی