پلیس راهور

عیدانه پلیس راهور برای مردم

تاریخ انتشار : 21 تیر 1401کد مطلب : 1355زمان مطالعه : 4 دقیقه
رئیس پلیس راهور، از طرح عیدانه پلیس برای هموطنان در حوزه راهنمایی و رانندگی خبر داد.

مهر:سردار سید کمال هادیانفر، در نشست خبری که صبح سه شنبه 21 تیر ماه 1401 در محل ساختمان پلیس راهور برگزار شد، از طرح عیدانه پلیس به مناسبت عید غدیر خم خبر داد و گفت:اولین عیدانه پلیس این است که افرادی که به تازگی گواهینامه می‌گیرند یا تغییر پایه در گواهینامه دارند، حداکثر ظرف 72 ساعت گواهینامه آنها به درب منزلشان ارسال می‌شود.

وی افزود:دومین عیدانه پلیس طرح تقسیط جریمه خودرو و موتورسیکلت‌های توقیفی در پارکینگ‌ها و سومین عیدانه در نظر گرفتن تسهیلاتی برای عدم توقیف خودروهایی که خلافی بالای 3 میلیون تومان دارند در بازه زمانی عید قربان تا عید غدیر است.

هادیانفر بیان کرد:آخرین عیدانه پلیس تحویل 72 ساعته کارت خودرو به شرط درست بودن اطلاعات و آدرس است. همچنین افرادی که حکم مأموریت و مجوز سفر در ایام کرونا داشتند اما در آن زمان جریمه شدند، می‌توانند همچنان برای پاک کردن جرایم به مراکز اجراییات پلیس در سراسر کشور مراجعه کنند.

رئیس پلیس راهور گفت:تصمیم داریم در برنامه هفتم حدود 17 هزار جان باخته در سال را به نصف کاهش دهیم که البته کار بزرگی است و بدون کمک دولت امکان‌پذیر نیست، البته اگر به کاهش فوتی‌های تصادفات دست پیدا کنیم می‌توانیم بگوییم مصدومان هم کاهش پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 50 میلیون نفر در کشور گواهینامه دارند، ادامه داد:بخش زیادی از موتورسیکلت سواران گواهینامه ندارند و باید شرایط دریافت گواهینامه موتورسیکلت را آسان کنیم، هم هزینه را پایین بیاوریم و هم شرایط دیگری مانند عدم نیاز به امتحان آئین نامه برای فردی که قبلاً گواهینامه خودرو دریافت کرده است.

هادیانفر افزود:پیش بینی می‌کنیم ترددها و سفرها با کاهش کرونا افزایش پیدا کند، به ویژه اگر تعطیلاتی به پنج شنبه و جمعه نزدیک باشد.

رئیس پلیس راهور گفت:2 میلیارد و 131 میلیون تردد در 3 ماهه اول امسال ثبت شده و 36 درصد سفرها افزایش پیدا کرده است.

به گفته هادیانفر، 87 درصد سفرها مربوط به خودروهای سبک و 13 درصد سفرها مربوط به خودروهای سنگین است و میانگین سرعت 78 کیلومتر در ساعت بوده است.

وی بیان کرد:در بحث اصلاح نقاط حادثه خیز، وزارت راه کند عمل می‌کند و باید وزارت راه و وزارت کشور برنامه جدی برای رفع نقاط حادثه خیز و اصلاح دوربین‌های جاده‌ای داشته باشند.

هادیانفر با اشاره به اینکه از خودروسازان برنامه جامع ارتقا کیفی و کمی خودروها را طلب کرده ایم، تصریح کرد:با هیچ امضای طلایی مجوز خودرو برای تردد در شهر صادر نمی‌شود و خودروی ناایمن را پلاک نمی‌کنیم.

رئیس پلیس راهور گفت:پلیس بر موضع خود برای شماره گذاری خودروها محکم ایستاده است و خودروی ناایمن چه داخلی و چه خارجی را شماره گذاری نمی‌کنیم.

وی تصریح کرد:علت فوت بیش از 34 درصد افراد در تصادفات، نا ایمن بودن خودرو بوده است.

رئیس پلیس راهور گفت:با کدپستی و سامانه‌های پست سعی داریم محل سکونت مالکان خودرو را قطعی کنیم و دیگر نیاز با نوشتن قولنامه‌های صوری برای اثبات محل سکونت نیست؛ همچنین ترخیص آنلاین خودرو اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های پلیس برای برخورد با افرادی که پلاک مخدوش دارند همچنان ادامه دارد، گفت:فردی که شناسایی شود با او برخورد می‌شود و راننده‌ای که به اشتباه برای او جریمه رفته بود می‌تواند علیه این فرد اعلام جرم کند.

هادیانفر افزود:95 درصد از افسران پلیس راهور از دست افزار ایرانی سپهر استفاده می‌کنند و پانچ کردن کاملاً جمع شده است، البته در تلاش هستیم تا کروکی‌های الکترونیک را در سراسر کشور اجرایی کنیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت:در جاده سرعت‌های غیرمجاز رصد می‌شود و اینگونه نیست که جلوی دوربینی سرعت را کم کنید و جریمه نشوید چراکه سرعت میانگین حساب می‌شود.

وی افزود:بالغ بر 86 هزار نفر بانوی فرهنگیار ترافیک داریم و به زودی اپلیکیشن کاربردی بازرسان نامحسوس ایجاد می‌شود و فرهنگیاران و بازرسان نامحسوس می‌توانند از آن استفاده کنند.

هادیانفر گفت:پویش 1818 در کشور آغاز شده است و تمام این پویش‌ها برای کاهش تصادفات است.

رئیس پلیس راهور با اشاره به وعده قرعه کشی پلیس در سفرهای نوروزی گفت:بالغ بر 12 میلیون راننده داشتیم که در بازه سفرهای نوروز هیچ تخلفی نداشتند، در مجموع 6 برنده خودرو داریم که یکی از آنها خانم و 5 نفر آقا بودند و همچنین 30 موتورسیکلت هم به قید قرعه تحویل داده شده است و به نظر ما جوایز منصفانه توزیع شد و حق به حق دار رسیده است‌.

وی ادامه داد:در سه‌ماهه اول سال یک میلیون 84 هزار و 464 نقل و انتقال خودروهای سبک و سنگین را داشته ایم که 39 درصد افزایش داشته و 153 هزار و 354 دستگاه موتورسیکلت شماره گذاری شده است که افزایش 41 درصدی داشته است.

هادیانفر افزود:بالای یک میلیون نوبت دهی اینترنتی در 3 ماهه اول سال ارائه شده است و بالغ بر 429 هزار و 719 گواهینامه جدید صادر شده است که 54 درصد گواهینامه‌های جدیدالصدور افزایش داشته است.

انتهای پیام/م

عیدانه پلیس راهور برای مردم

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی