پیش بینی باران

کدام مناطق کشور امروز بارانی است؟

تاریخ انتشار : 28 تیر 1399کد مطلب : 39841زمان مطالعه : 1 دقیقه
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

میزان: کبری رفیعی در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت:امروز برای استان های آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، شمال کردستان، شمال زنجان، ارتفاعات و دامنه های زاگرس، استان های چهال محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، شرق لرستان، جنوب غرب اصفهان، فارس، جنوب استان های همدان و مرکزی رگبار پراکنده باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد:طی 5 روز آینده در مناطق جنوبی کشور نظیر ارتفاعات جنوب سیستان وبلوچستان، ارتفاعات و شمال شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان و شرق فارس بارش های پراکنده رخ می دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز چهارشنبه بارش ها مجددا در مناطق شمال غرب آغاز می شود، افزود:از نظر شرایط دمایی طی هفته جاری ماندگاری هوای گرم را در بیشتر مناطق کشور داریم، اما با توجه به شروع بارش ها در نواحی شمال غرب؛ این مناطق و همچنین سواحل شمالی کشور با کاهش محسوس دما بین 6 تا 10 درجه ای همراه هستند.

رفیعی با اشاره به اینکه از امروز تا سه شنبه در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید سبب ایجاد گرد و خاک خواهد شد، بیان کرد:دمای استان خوزستان از امروز تا سه شنبه به 49 تا 50 درجه می رسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان خاطرنشان کرد:دمای هوای پایتخت امروز 36 درجه پیش بینی شده و حداقل دمای آن فردا صبح 26 درجه سانتی گراد است.

انتهای پیام/م

کدام مناطق کشور امروز بارانی است؟

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : هواشناسی
وبگردی