چاپ روی لیوان
چاپ روی لیوان چینی و سرامیکی را در خانه با وسایل ساده در شکل و فرم های مختلف انجام دهید.

چاپ روی لیوان به شکل حروف 

ایده ی جالب چاپ روی لیوان یکی از هنرهای ساده و زیبا است که می توانید با انجام ان در خانه علاوه بر سپری کردن اوقات فراغت خود یک لیوان و یا ظرف ساده را تزیین کنید. برای چاپ عکس روی لیوان شما به وسایل ساده ایی احتیاج دارین که بهتون پیشنهاد میکنم اونها رو آماده کنید تا با هم کارو شروع کنیم.

چاپ روی لیوان

تهیه کردن وسایل لازم برای چاپ روی لیوان

یک یا چند عدد لیوان مناسب
یک برگ کاربُن (می تونید با مالیدن مقداری ذغال روی کاغذ، کاربُن دست ساز خودتون رو درست کنید)
ماژیک مخصوص طراحی روی سرامیک و شیشه:این ماژیک رو می تونید از فروشگاه های لوازم هنری تهیه کنید.
قیچی
خودکار
چسب نواری

چاپ روی لیوان

بریدن طرح مورد نظر

اولین مرحله بعد از آماده کردن وسایل، انتخاب طرح مورد نظره. شما به راحتی میتونین حرف اول اسمتونو انتخاب کنید و اونو به فارسی یا انگیسی روی کاغذ بکشید و یا پرینت بگیرین. حالا دور طرح مورد نظرتون رو که به منظور چاپ عکس روی لیوان در نظر گرفتین رو ببرید. سپس یک لایه کاربن زیرش بچسبونید. دقت کنید که قسمت تیره رنگ کاربن زیر قرار بگیره تا طرح شما چاپ شه.

چاپ روی لیوان

چسباندن طرح روی لیوان

حالا کاغذ رو به همراه کاربن زیرش، روی لیوان، درست قسمتی که می خواید طرح منتقل بشه، با چسب نواری بچسبونید.

چاپ روی لیوان

کشیدن مداد روی طرح چسبانده شده

این کار درست مثل این می مونه که بخواید با استفاده از کاربن از یه نوشته، یک نسخه کپی ایجاد کنید! تو این مرحله از چاپ عکس روی لیوان ازروی طرح با مداد بکشید تا روی لیوان چاپ شه و یه طرح زیبا و مرتب داشته باشین.

چاپ روی لیوان

طرح ایجاد شده روی لیوان

حالا باید طرحی رو که به دست آوردیم، کامل کنیم. به همین منظور، با استفاده از ماژیک توی طرح رو حاشور بزنید. البته برای اینکار میتونین از ماژیک های رنگی هم استفاده کنید تا یه لیوان زیبا داسته باشید که حتی به عنوان دکور هم بشه ازش استفاده کرد.

چاپ روی لیوان

هاشور زدن طرح ایجاد شده

بعد از این که طراحی کامل شد، لیوان ها رو یه شبانه روز (24 ساعت) کنار بزارید. سپس به مدت 35 دقیقه توی فر، با حرارت °300 فارنهایت بپزید. (150C)
*ممکنه مقداری گرافیت روی سطح لیوان ها باقی مونده باشه، بهتره که قبل از پختن اونا رو پاک نکنید. بهتر بگم، تا وقتی لیوان ها پخته نشدن، سطحشون رو تمیز نکنید!

چاپ روی لیوان

چاپ عکس روی لیوان

چاپ روی لیوان , آموزش تصویری چاپ روی ظرف چینی

420
این مطلب مفید بود ؟164
برگرفته از هنر در خانه /ن
وبگردی