کابوی نیمه شب

درگذشت بازیگر کابوی نیمه شب

تاریخ انتشار : 23 خرداد 1398کد مطلب : 2616زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیلویا مایلز بازیگر آمریکایی که 2 بار نامزدی اسکار را کسب کرده بود، درگذشت.

درگذشت بازیگر کابوی نیمه شب در 94 سالگی

مهر:سیلویا مایلز بازیگر فیلم کابوی نیمه شب در سن 94 سالگی درگذشت.

سیلویا مایلز بازیگر آمریکایی که 2 بار نامزدی اسکار را کسب کرده بود، در 94سالگی درگذشت. این بازیگر برای ایفای نقش مکمل در فیلم های «کابوی نیمه شب» و «بدرود محبوب من» نامزد جایزه اسکار شده بود. 

هر چند درباره سن این بازیگر اما و اگرهای زیادی وجود دارد، اما گفته می شود سن واقعی او 94 سال بود. 

موستو روزنامه نگاری که خبر درگذشت این بازیگر را تایید کرد درباره وی گفت:او یکی از اولین چهره های مشهوری بود که من در دهه 1970 با او مصاحبه کردم. او شخصیتی کاریزماتیک داشت و بسیار به دریافت 2 نامزدی اسکار افتخار می کرد. 

نخستین نقش جدی مایلز در سال 1969 در فیلم «کابوی نیمه شب» جان شلزینگر رقم خورد که در کنار جان وویت و داستین هافمن جلوی دوربین رفت. گرچه او تنها 6 دقیقه در برابر دوربین بازی کرد اما نقش آفرینی او آنقدر تاثیرگذار بود که برای آن نامزدی اسکار را کسب کرد. البته جایزه آن سال در نهایت به گلدی هاون برای «گل کاکتوس» اهدا شد. 

دومین نامزدی وی نیز برای بازی در «بدرود محبوب من» در سال 1975 بود که او باز حضوری کوتاه در فیلم داشت ولی نامزدی اسکار را کسب کرد. در نهایت لی گرانت جایزه آن سال را برای «شامپو» برد. 

مایلز که کارش را همزمان با نقش آفرینی بر صحنه تئاتر و سینما در دهه 1940 و 1950 شروع کرده بود، بازیگر فیلم های دیگری هم بود که «وال استریت» اولیور استون در سال 1987 و دنباله آن «وال استریت:پول هرگز نمی خوابد» در سال 2010، «سان ست بلوار» و «آخرین فیلم» دنیس هاپر از جمله آنها هستند. 

از دیگر نقش های قابل توجه وی بازی در اقتباس سال 1982 از رمان آگاتا کریستی با عنوان «شیطان زیر خورشید» و ایفای نقش مادر مریل استریپ در کمدی «زن شیطان» در سال 1989 بود.

انتهای پیام/م

سیلویا مایلز بازیگر فیلم کابوی نیمه شب درگذشت

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی