شماره چشم

سن مناسب برای عمل جراحی کاهش شماره چشم

کد مطلب : 59526زمان مطالعه : 2 دقیقه
طبق گفته های یک متخصص چشم بهترین سن برای عمل کاهش شماره چشم بین 20 تا 50 سالگی است.

بهترین سن عمل کاهش شماره چشم

یکی از جراحی هایی که امروزه در روند زندگی مردم ورود پیدا کرده و کاربرد بسیار فراوانی یافته ، عمل جراحی کاهش شماره چشم است.

یک متخصص چشم اظهار کرد:در افراد بالای 50 سال به دلیل اینکه امکان ابتلا به آب مروارید و پیر چشمی افزایش می یابد معمولا عمل جراحی چشم انجام نمی گیرد؛ چراکه شماره چشم باز می گردد و نیازمند عینک خواهند بود.

کاهش شماره چشم

سن عمل کاهش شماره چشم

او با اشاره به اینکه افراد برای آنکه بتوانند عمل چشم جهت کاهش شماره چشم داشته باشند باید مواردی را بررسی کنند، گفت:سن یکی از ویژگی های است که باید به آن توجه کنند. افرادی که حداقل 20 سال سن دارند و بالاتر از آن تا حدود سن 50 می توانند نسبت به این عمل اقدام کنند.

این متخصص افزود:شماره چشم افرادی که می خواهند عمل چشم داشته باشند باید در حد فاصل حداکثر شماره 7 الی 8 و برای افراد نزدیک بین حداکثر تا شماره 4 تا 5 و برای افرادی که آستیگماتیک هستند حداکثر شماره 4 تا 5 امکان انجام عمل جراحی وجود دارد.

او خاطرنشان کرد:باید توجه داشت کسی که مایل به عمل جراحی چشم است باید صبر کنند تا شماره چشم شان تا یک سال هیچ تغییر نداشته باشد و ثابت شود در این زمان با تصویربرداری از قرنیه چشم نسبت به مناسب بودن شرایط قرنیه و ضخامت آن اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به عمل اقدام می کنیم به طوری که قرنیه چشم نباید قوز قرنیه داشته باشد و ضخامت قرنیه باید برای عمل جراحی مناسب باشد.

وی گفت:با انجام این عمل جراحی تا 90 درصد احتمال بازگشت شماره وجود ندارد و تنها در صورت اینکه فرد مطالعه بالایی داشته باشد و از گوشی همراه مرتب استفاده کند امکان بازگشت شماره چشم وجود خواهد داشت.
افراد هنگام مطالعه باید توجه داشته باشند که کتاب از چشم در حدود 30 سانتی متر فاصله داشته باشد و مکان مطالعه از نور کافی برخوردار باشد.

سن مناسب برای عمل جراحی کاهش شماره چشم

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا -/ح
وبگردی