کباب کوبیده در توری

دستور پخت کباب کوبیده در توری

کد مطلب : 79542زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمانی که هوس کباب کوبیده کردید و سیخ پهن در دسترس نداشتید می توانید کباب کوبیده را در توری درست کنید که بسیار آسان و خوشمزه است.

 طرز تهیه کباب کوبیده در توری

یکی ازروش های پخت کباب کوبیده، کباب کوبیده در توری است که برای زمان های که سیخ پهن در دسترس نداریم جایگزین مناسبی است تا در زمان هایی که در مسافرت هستیم با کمترین مواد تهیه کنیم.

مواد لازم برای 5 نفر

  • گوشت گوسفندی :  1 کیلوگرم
  • پیاز : 3 عدد متوسط
  • نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

 کباب کوبیده

کباب کوبیده توری

دستور پخت کباب کوبیده در توری

برای تهیه این کباب کوبیده باید گوشت گوسفندی را چرخ کنید. پیازها را با رنده ریز رنده کنید و آب اضافی آنها را با فشار دست کاملا بگیرید.

گوشت را به همراه پیاز رنده شده داخل کاسه ای بریزید و مقداری نمک و فلفل سیاه به آن اضافه کنید و با دست شروع به ورز دادن کنید.

10 تا 15 دقیقه مواد را ورز دهید تا کاملا یکدست شوند. سپس روی ظرف را با سلفون بپوشانید و به مدت 2 ساعت در یخچال استراحت دهید.

بعد از استراحت مایه کباب ،منقل ذغال را آماده کنید. دو سمت توری فلزی را با کمی روغن چرب کنید و مایه کباب را روی توری با قطر کمتر از یک سانتی متر و به صورت یکدست پخش کنید. 

توری را ببندید و روی منقل قرار دهید. وقتی یک طرف کباب خودش را گرفت، توری را هر چند لحظه یک بار بچرخانید تا مایه کباب به صورت کاملا یکدست کباب شود.

برای لذیذتر شدن کباب در صورت تمایل می توانید مقداری کره روی آن بمالید.

درصورت تمایل میتوانید به مایه کباب سماق و مقداری زعفران دم کرده هم اضافه کنید.

کباب کوبیده در توری را میتوانید روی منقل گازی و یا اجاق گاز نیز بپزید.

طرز تهیه کباب کوبیده در توری

4.448
این مطلب مفید بود ؟426
منبع : بخش آشپزخانه نمناک / ر / م.ح
وبگردی