کرم ضد آفتاب
با آمدن فصل تابستان این سوال برای مادرها پیش می آید که آیا کودکان به کرم ضد آفتاب نیاز دارند؟جواب سوالتان را از یک متخصص پوست بشنوید.

اهمیت کرم ضد آفتاب برای کودک

یک متخصص پوست و مو با بیان اینکه کودکان از شش ماهگی باید کرم ضد آفتاب استفاده کنند، گفت:SPF مناسب برای پوست بچه ها باید حداقل 15 باشد و بالا بودن SPF هیچ اهمیت و فایده ای ندارد.

او بر استفاده از کرم ضد آفتاب مخصوص کودکان به ویژه در فصول گرم سال برای جلوگیری از آسیب های پوستی تاکید کرد.

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب برای کودک

او با بیان این مطلب با اشاره به قرار گیری در آستانه فصل گرم سال گفت:محافظت از آفتاب در کودکان از اهمیت بیشتری نسبت به بزرگسالان بر خوردار است؛ بطوریکه انتظار می رود توجه کافی به این موضوع صورت گرفته و کرم های ضد آفتاب مخصوص کودکان که در بازار دارویی ایران موجود است، مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تصور عمومی این است که کرم ضد آفتاب در کودکان لازم نیست، افزود:تأثیرات مخرب آفتاب سوختگی در کودکان می تواند ده ها سال بعد در پوست عوارض خود را بجا بگذارد و حتی زمینه ساز برخی از بیماری ها باشد. بنابراین استفاده از کرم های ضدآفتاب امری ضروری است.
او گفت:محافظت از آفتاب فقط شامل ضدآفتاب نیست؛ بطوریکه اجتناب از پوشیدن لباس های آستین کوتاه که پوشش کامل ایجاد نمی کند نیز لازم است.
این پزشک متخصص استفاده از کلاه آفتاب گیر برای تکمیل پوشش حفاظتی در برابر آفتاب را مهم خواند و افزود:استفاده از کرم ضد آفتاب در ساعات اولیه صبح تضمین کننده محافظت در کل طول روز نیست و نکته مهم استفاده از ضد آفتاب، تکرار آن در طول روز است که بهتر است ظهر و حوالی عصر در فصول گرم سال تکرار شود.

برای کودکم کرم ضد آفتاب بزنم یا نه ؟

59
این مطلب مفید بود ؟90
برگرفته از ایسنا -/ح
وبگردی