کشف علمی
کشف علمی درباره نحوه داشتن سبک زندگی سالم یکی از تحقیقات مهم و جالب دانشمندان است که به مردم کمک می کند تا زنگی سالم و بهتری داشته باشند.

کشف علمی درباره نیاز های داشتن یک زندگی سالم

اگر می خواهیم زندگی طولانی و سالمی داشته باشیم، باید از آخرین تحقیقات علمی در زمینه پزشکی آگاه باشیم. به این دلیل که نتیجه چنین مطالعاتی به شدت دانش ما را از پزشکی تغییر می دهد. برای مثال، متخصصان اخیراً به این نتیجه رسیده اند که برخی اوقات بهتر است با کمر خم شده بشینیم تا کمری صاف و علاوه بر این، کار کردن در یک سالن ناخن به اندازه کار کردن در یک پالایشگاه نفت مضر است. ما یافته های علمی خوبی را یاد گرفته ایم که می توانند تاثیر مثبتی بر سبک زندگی مان داشته باشند. و در این بخش از سلامت نمناک برای شما ارائه خواهیم کرد .

اکتشافات علمی برای داشتن زندگی سالم

1. آپاندکتومی می تواند منجر به بیماری پارکینسون شود:

کارشناسان در دانشگاه کیس وسترن رزرو در کلیولند، پایگاه اطلاعاتی پزشکی که اطلاعاتی در مورد 62.2 میلیون مشتری دارد را تحلیل کرده اند. کشف شد افرادی که مبتلا به آپاندکتومی بودند 3 بار بیشتر مبتلا به بیماری پارکینسون می شوند و متخصصان ارتباط دقیقی بین این بیماری و این جراحی را نمی دانند اما واضح است که نوعی ارتباط بین آن ها وجود دارد. 

2. کار کردن در یک سالن ناخن به اندازه کار کردن در یک پالایشگاه نفت مضر است:

دانشمندان دانشگاه کلرادو 1.5 سال را صرف مطالعه کیفیت هوای 6 سالون مختلف در ایالت کلرادو کردند و آن ها میزان غلظت فرمالدهید و همچنین بنزن، تولوئن، اتیل بنزن و زایلن را اندازه گیری کردند و مشخص شد که در هر 6 سالن ناخن، سطح غلظت این عناصر سمی بسیار بیشتر از حد نرمال است که خطر گسترش سرطان پستان، سرطان خون و انواع دیگر سرطان ها را افزایش می دهد.

علاوه بر این، پرسشنامه نشان داد که اغلب کارکنان این سالن ها از خارش پوست و چشم و نیز سردرد رنج می برند و متخصصان محاسبه کردند که اگر فردی به مدت 20 سال در این هوا تنفس کند، خطر ابتلا به سرطان در او 100 برابر بالاتر می رود و کار کردن در یک سالن ناخن مانند کار در یک تعمیرگاه خودرو یا پالایشگاه نفت است و در عین حال، پژوهشگران اشاره کردند که مشتریان لازم نیست نگرانی در این مورد داشته باشند، مگر این که مبتلا به آسم یا آلرژی باشند. 

3. نور LED آبی برای چشم ها خطرناک است:

کارشناسان فرانسوی آژانس ملی غذا، محیط زیست و کنترل کار دریافتند که نور آبی ساطع شده از چراغ های LED و وسایل دیگر تاثیر منفی بر سلامت افراد دارد و به طور خاص، منجر به اختلال ریتم شبانه روزی می شود و تاثیر منفی بر شبکیه چشم دارد و کودکان به ویژه در خطر هستند زیرا لنز چشم آن ها هنوز کاملاً شکل نگرفته است و متخصصان توصیه می کنند که از چراغ ه ایی استفاده کنید که نور گرم ساطع می کنند. 

4. برنامه غذایی یک فرد تقریباً به اندازه برنامه روزانه آن ها مهم است:

پزشکان از این واقعیت آگاه هستند که کار در شب منجر به اختلال مزمن ریتم شبانه روزی می شود که به طور قابل توجهی خطر توسعه بیماری های قلبی و عروقی و دیابت نوع 2 را افزایش می دهد. متخصصان دانشگاه کمبریج و منچستر دریافته اند که حتی برنامه غذایی یک فرد می تواند منجر به مشکلات مشابهی شود.

این اتفاق زمانی می افتد که فرد در یک زمان غیر معمول غذا می خ ورد. آزمایش ها نشان داد که اگر فرد این کار را انجام دهد، ریتم شبانه روزی اشتباه هستند و بدن تفاوت بین روز و شب را مشاهده نم ی کند که بر سلامتی آن ها تاثیر منفی زیادی می گذارد.

افرادی که در شب کار می کنند باید سعی کنند در روشنایی روز غذا بخورند.

کشف علمی

اصول سبک زندگی سالم

کشف علمی داشتن سبک زندگی سالم  

5. استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب خیلی خطرناک تر از آن چیزی است که قبلاً تصور می کردیم:

گروهی از متخصصان اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) یک آزمایش بالینی کوچک با 24 داوطلب (هم مرد و هم زن) انجام دادند. برای چند روز آن ها در روز لوسیون، اسپری یا کرم ضد آفتاب را 4 بار زدند و یک هفته بعد، همه شرکت کنندگان خونشان آزمایش شد و نتایج بسیار خوب نبودند:مشخص شد که استفاده از این محصولات حفاظت از آفتاب منجر به افزایش قابل توجه مواد تشکیل دهنده فعال در خون شده است و در برخی موارد، 400 برابر بیشتر از سطح ایمن بود.

پیش ازاین هم در بخش سلامت نمناک گفتیم که در عین حال، دانشمندان می گویند که ما باید از محصولات حفاظت از آفتاب استفاده کنیم چون خطر گسترش سرطان پوست با آن ها کم تر می شود. 

6. سیگار های الکترونیکی به آرامی قلب انسان را می کشند:

پزشکان دانشگاه پزشکی ماساچوست یک مطالعه انجام دادند و ثابت کردند که طعم ها در ویپ ها یا همان سیگار های الکترونیکی برای سلول های قلب مضر هستند و همانطور که مشخص می شود، طعم هایش التهاب و حتی مرگ سلول های قلبی را ایجاد می کنند. 6 طعم مورد آزمایش قرار گرفت و خطرناک ترین آن ها طعم مایع دارچین بود و به این ترتیب، سال گذشته متخصصان نیز ارتباطی بین ویپ ها و بالا رفتن خطر حمله قلبی را پیدا کردند. 

7. نباید همیشه با کمر صاف بنشینید:

اعتقاد بر این است که وقتی می نشینید، کمرتان باید صاف باشد اما مطالعات اخیر نشان می دهد که این فکری اشتباه است.

همه می دانند که اگر کمر فردی برای مدت طولانی خمیده باشد، بار آن روی نخاع مضر است اما فیزیوتراپیست ها در بیمارستان دانشگاه شمال تیس در استوکتون - تحقیقات خود را انجام داده اند و به این نتیجه رسیدند کمری که کمی به عقب خمیده است می تواند برای کسانی که درد کمر کمی دارند خوب باشد و این مطالعه همچنین نشان داد که خم شدن باعث کاهش فشار در کمر و پا ها در هنگام نشستن می شود. 

8. دستگاه بخور هوا از ما در برابر ابتلا به بیماری آنفولانزا محافظت می کند:

دانشمندان دانشگاه ییل پی بردند که رطوبت هوا واکنش بدن به ویروس آنفولانزا را تحت تاثیر قرار می دهد و متخصصان آزمایشی را با موش های اصلاح شده ژنتیکی که به ویروس آنفولانزا مانند انسان ها واکنش نشان می دهند, انجام دادند. حیواناتی که با یک دما در اما روطبت متفاوتی با ما در یک اتاق بودند، در معرض ویروس آنفولانزا A (آنفلوآنزای خوکی) قرار داشتند.

ارگانیسم هایی که در مکان هایی با رطوبت پایین تر بودند, بیشتر مستعد ابتلا به ویروس بودند و همچنین شایان ذکر است که در شرایط مشابه, بازسازی در مجاری هوایی پس از ابتلا به این عفونت کاهش یافته است و دانشمندان متقاعد شده اند که به منظور کاهش خطر ابتلا به آنفولانزا، شما باید از دستگاه بخور هوا نه فقط در خانه، بلکه در تمام مکان های دیگر استفاده کنید .

سبک زندگی

کشف علمی سبک زندگی سالم

کشف علمی نکات مهم برای زندگی سالم 

9. شکستن گردن برای سلامتی شما بسیار خطرناک است:

پزشکان به ما هشدار می دهند که اگر هنگام تلاش برای کشش، گردن خود را زیاد می شکنید، ممکن است که مشکلات جدی سلامتی بگیرید. پزشکان به این پرونده اشاره می کنند که اخیراً برای جاش هادر 28 ساله اتفاق افتاده است کهاو گردن درد داشت و برای بهبود وضعیت، شروع به کشیدن گردنش کرد و آن را به دو طرف متمایل کرد و ناگهان صدای پاپ و جاش شنیده شد که قسمت چپ بدنش را به طور کامل منجمد می کرد و او همچنین احساس ضعف کرد، سکسکه بدون وقفه آغاز شد و دچار مشکل در هماهنگی و دید شد.

در بیمارستان پزشکان کشف کردند که او سکته مغزی کرده است:هنگامی که گردنش را خم کرد، شریان ها پاره شد و به استخوان ستون فقرات که در آن گردن را به جمجمه در پایه مغز متصل می کند، رفت و او چندین روز را در بیمارستان گذراند و یک روز را در خانه ماند اما هنوز مشکلاتی مانند هماهنگی آسیب دیده دارد و همچنین جالب است که همچنان به مدت دو هفته سکسکه اش ادامه داشت. 

10. ورزش در صبح بسیار موثرتر است:

یک مطالعه جدید به رهبری محققان دانشگاه کالیفرنیا ثابت کرد که انجام ورزش در صبح بسیار موثرتر از عصر است و همانطور که مشخص شده است صبح ها سلول های ما اکسیژن بیشتری مصرف می کنند و فرآیندهای متابولیک در بدن فعال می شوند و بنابراین ورزش کردن در صبح برای متابولیسم شما بهتر و موثرتر است. 

11. در سن 25 سالگی، پیری مغز شروع می شود:

دانشمندان دانشگاه پزشکی گدانسک (لهستان) و دانشگاه لنکستر (انگلستان) یاد گرفته اند که بر لرزش مایع مغزی - نخاعی نظارت داشته باشند. با این کار مشخص شد که تناوب ضربان مایع مغزی - نخاعی از سن 25 سالگی کند تر می شود و این بدان معنی است که مغز انسان از سن 25 سالگی شروع به پیری می کند و همانطور که قبلاً فکر می کردید از 40 سالگی شروع نمی شود. 

12. باشگاه های تناسب اندام دارای عفونت بیشتری نسبت به دستشویی هستند:

تیم پورتال تناسب اندام تحقیقات خود را انجام داد و متوجه شد که خطر ابتلا به عفونت در باشگاه های ورزشی بسیار بیشتر از دستشویی عمومی است:آن ها 362 برابر دارای جرم و میکروب بیشتری از دستشویی هستند و علاوه بر این، بیش از 70 درصد از باکتری ها به طور بالقوه برای انسان ها خطرناک هستند و به راحتی می توانند باعث بیماری های سرماخوردگی یا پوستی شوند.

خطرناک ترین "میکروبی" که در باشگاه تناسب اندام یافت شد روی دوچرخه و تردمیل بود. متخصصان توصیه می کنند که قوانین بهداشتی اولیه را رعایت کنید:دستگیره را با یک پارچه ضد باکتری تمیز کنید و صورت خود را با آن لمس نکنید و پا برهنه در اتاق رخت کن و یا در حمام قدم نزنید.

نکات مهم علمی

کشف نکات مهم علمی در سلامتی 

کشف علمی راه درست زندگی 

13. برای رهایی از هوس شیرینی، باید 21 دقیقه بیشتر بخوابید:

دانشمندان کالج کینگز لندن (انگلستان) آزمایشی را با 42 داوطلب کاملاً سالم با وزن معمولی که در شب کم تر از 8 ساعت می خوابیدند, انجام دادند. از نیمی از شرکت کنندگان خواسته شد که بیش از حد معمول در طول شب بخوابند و همچنین از آن ها خواسته شد تا در دفترچه ای روزانه مواد غذایی که در طول روز می خوردند را ثبت کنند.

 در نتیجه این آزمایش, مدت زمان خواب در شرکت کنندگان به طور متوسط 21 دقیقه افزایش یافت و تحلیل داده ها نشان داد که حتی چنین افزایشی در طول مدت خواب شبانه منجر به کاهش مصرف شیرینی به طور متوسط 10 گرم در روز می شود که تقریباً یک سوم از مقدار توصیه شده مصرف روزانه است و خواب طولانی, علاقه شرکت کنندگان به کربو هیدرات ها را کاهش داد.

 14. چای داغ خطر سرطان را افزایش می دهد :

پزشکان چینی در مورد نوشیدن چای داغ هشدار دادند. برای 9 سال، پزشکان عادات غذایی و وضعیت سلامتی تقریباً 500 هزار نفر را بررسی کردند و افراد 30 تا 79 سال سن داشتند و در این زمان، متخصصان 1، 731 مورد سرطان مری را در آنه ا پیدا کردند و دریافتند که بیماری آنکولوژیکی 5 برابر بیشتر در بیمارانی شایع بود که به طور مرتب چای داغ می نوشند.

 نتیجه گیری کردند که نوشیدنی ها با بیش از 65 درجه سانتی گراد باعث آسیب های گرمایی به اندام های داخلی یک فرد می شوند و علاوه بر این، سیگار کشیدن و مصرف الکل موجب بروز عوارض می شود و تمام این عادت های بد منجر به سرطان می شوند. 

15. نور کمرنگ کسل کننده است:

دانشمندان دانشگاه میشیگان در نتیجه این مطالعه نتیجه گرفتند که حضور در اتاق های کم نور تاثیر منفی بر مغز دارد و بنابراین، در طی این آزمایش، موش ها در معرض نور ضعیف قرار گرفتند و برای انسان، این قابل مقایسه با شرایطی است که شبیه روزهای ابری یا روشنایی ضعیف در یک اتاق است.

در نتیجه موش هایی که در نور ضعیف زندگی می کردند، بسیاری از چیزهایی را که قبلاً به آن ها آموخته بودند ، فراموش کردند. هنگامی که این موش ها برای مدتی در روشنایی روز نگهداری شدند، عملکرد مغزشان کاملاً دوباره بازیابی شد.محققین به این نتیجه رسیدند که نور کم کیفیت اتصالات بین نورون ها را تضعیف می کند و منجر به کاهش توانایی های ذهنی خواهد شد. 

16. تخیل به کاهش درد کمک خواهد کرد:

روانشناس هلندی کایا پیردمن از دانشگاه لیدن که اثر دارونما را مطالعه کرده بود، کشف مضحکی به عمل آورد. مشخص شد که اگر تصور کنید که آمپول زدن دردآور نیست، ممکن است احساسات ناخوشایند کمتری داشته باشید و این امر در طی آزمایش ها ثابت شد.

از شرکت کنندگان خواسته شد تا برای مدتی دست خود را در آب یخ زده قرار دهند و سپس افراد باید این کار را تکرار می کردند اما تصور می شد که دست های آن ها توسط یک دستکش گرم ضد آب محافظت می شود و در نتیجه غوط ه وری در آب سرد کم تر دردناک خواهد بود و با کمال تعجب، اثر دارونما موثر بود و شرکت کنندگان در واقع درد کمتری را در زمانی که دست هایشان را در آب فرو کرده بودند، تجربه کردند. پیردمن قصد دارد این روش ضد درد را با کمک تخیل بر روی بیمارانی که انتظار جراحی را دارند، آزمایش کند.

سلامت بدن

کشف علمی تاثیر تخیل بر سلامتی

کشف علمی درباره چگونگی داشتن زندگی سالم

 17. پیر شدن ماهیچه ها به خاطر جهش در سلول های بنیادی:

محققان موسسه کارولینسکا (سوئد) طی این مطالعه دریافتند که پیری ماهیچه به علت تجمع جهش ها در سلول های بنیادی رخ می دهد و بنابراین، مشخص شد که در هر سلول بنیادی ماهیچه ای تا 70 سالگی بیش از هزار جهش روی هم انباشته می شوند."خرابی ها" نتیجه مستقیم تقسیم سلولی هستند.

در همان زمان مکانیسم های کاهش اسید نوکلئیک در یک سن کم دتر خوب کار می کنند و دانشمندان در حال حاضر می خواهند بفهمند که آیا فعالیت فیزیکی در بزرگسالی می تواند مانع از فرآیند آسیب شناسی شود یا خیر. 

18. طاسی زودرس ممکن است نشانه بیماری قلبی باشد:

بنیاد تحقیقات قلب بریتانیا بیش از دو هزار مرد جوان که در هند زندگی می کنند را بررسی کرده است. دانشمندان متوجه شدند آن هایی که چار مشکلات سیستم قلبی و عروقی بودند موهایشان زود به رنگ خاکستری گراییده و آن ها را زود از دست دادند و در نتیجه، موی سفید و طاسی زودرس در مردان کم تر از 40 سال، نشانه درستی از مشکلات قریب الوقوع با سیستم قلبی و عروقی نسبت به چاقی است. 

19. غرور، افراد سالمند را از افتادن نجات می دهد:

همانطور که می دانید، افراد در سنین پیری به دلایل بسیاری بیشتر از جوانان می افتند و دلایل اصلی دید ضعیف، اختلالات حرکتی و سبک زندگی بی تحرک هستند اما دانشمندان دانشگاه آبردین و استرلینگ (انگلستان)، به عنوان نتیجه تحقیقاتشان دریافتند افراد مسنی که حس عزت نفس را تجربه می کنند، 19 درصد کم تر از افراد بااعتماد به نفس زمین میخورند. 

20. راز بزرگ عمر طولانی آشکار شد:

دانشمندان دانشگاه نورتوسترن (آمریکا) گروهی از افراد 80 تا 100 ساله را بررسی کردند که حتی کوچک ترین علایم زوال عقل در دوران پیری را نداشتند و راز طول عمر خود را آشکار کردند اما برای شروع جالب است بدانید که اکثر شرکت کنندگان عاشق قهوه بودند, هیچ رژیمی را دنبال نمی کردند و برخی از آن ها حتی سیب زمینی سرخ کرده و همبرگر می خوردند.

پزشکان توصیه می کنند که علاوه بر این, هیچ یک از آن ها در طول شبنه روز بیش از 8 سعت نخوابیده اند و اما تمام شرکت کنندگان در این مطالعه یک دیدگاه خوش بینانه در مورد زندگی, ثبات عاطفی و زندگی اجتماعی فعال و متحد داشتند.

20 کشف علمی جدید که به سلامت بدن کمک می کند

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /م.ح
برچسب : سلامت بدن
وبگردی