کولیت روده نوزادان
کولیت روده نوزادان دلیل همان گریه های شدیدی است که کودک با پوشک تمیز و معده پر و بدون هیچ مشکلی آن را قطع نمی کند ، در این مواقع چه اقداماتی می توان انجام داد؟

نسخه گیاهی برای درمان کولیت روده

هرکسی که تجربه نگهداری بچه هایی که با مشکل روده متولد شده اند را داردحتما باکولیت روده نوزادان آشنا است .کودکانی که کولیک دارند ساعت ها گریه میکنند حتی اگر همه چیز برای آنها مهیا باشد و گریه ی آنها به راحتی متوقف نمی شود در چنین شرایطی والدین دچار استرس و نگرانی می شوند که چه کار کنندتا کودک آرام گیرد.
علت اصلی کولیک هنوز ناشناخته است درواقع گریه کردن طولانی مدت در طول هفته بدون هیچ یکی از نشانه های مشخص کولیک تعریف شده است ، یکی از مطالعات نشان داده که تنها یک درصد از کودکان بیشتر در معرض آسیب هستند و سایر نوزادان مبتلا به مرور زمان درمان می شوند.

چهار نسخه و توصیه ساده برای درمان کولیک کودکان

کولیت روده نوزادان

درمان ساده و سریع کولیت روده نوزادان

درمان کولیت روده با چای بابونه

بابونه حاوی گلیسین است و تاثیر آرام بخشی دارد به علاوه کودک با هیچ گونه مشکل هضمی روبرو نمیشود این چای را داخل بطری بریزیدو جرعه جرعه بنوشید اگر همه چیز طبق روال پیش رفت این چای را بیشتر بنوشید .

ایجاد فضای آرام برای درمان کولیت روده

با ایجاد فضایی آرام کولیک را ارام و جلوگیری کنید. از چراغ های کم نور اطراف کودک تان استفاده کنید و همچنین می توانید صدای ضبط شده داخل رحم را پخش کنید بنابر این کودک احساس می کند در محیط امنی است.
وقتی در محیط آرام باشند نیازی به کوشش برای به دست آوردن چیزی ندارند و استرس آنها کاهش و در نتیجه گریه متوقف می شود.
اگر دوست داشته باشید می توانید آهنگ های دیگر آرام بخش را پخش کنید مهم ترین چیز این است که کودک را در محیط ساکت رها نکنید به یاد داشته باشید آنها تا قبل از به دنیا آمدن چیزی از سکوت نمی دانستند یکی از دلایلی که نمی توانند تنها هم به خوابند هم این است

تکان دادن نوزاد برای درمان و تسکین کولیت روده

آن ها یکی دیگر از راه هایی که کودک احساس امنیت می کند این است که آنها را تکان دهید و آنها را بغل بگیرید این حرکات باعث می شود آنها آرامش بگیرند و همینطور می توانید گوش آنها را بگذارید تا ضربان قلبتان را گوش دهند که در رحم با آن آشنا بودند.

حمام آب گرم نسخه ی عالی برای درمان کولیت روده

دوباره صحبت در مورد ایجاد فضایی مثل فضای رحم است ، کودکان وقتی در شکم مادر هستند اطرافشان پر از آب است بنابر این این احساس شادابی می دهد همچنین می توانید آب گرم را همراه با صدای ضبط شده رحم پخش کنید که مدتها کودک با آن زندگی کرده این کارباعث ارامش کودک می شود چون کودک مدت ها در شکم مادر بوده وتا با محیط پیرامون عادت کند زمان می برد بنابر این باید در کنارشان باشیم تابا محیط جدید آشنا شوند.

4 توصیه خانگی برای تسکین فوری کولیت روده نوزادان

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ز.ن
وبگردی