کوچکترین و بزرگترین گل دنیا
بزرگترین شکوفه و کوچکترین گلی که در دنیا شناخته شده است دارای خصوصیات عجیبی می باشند .این گلها معمولا در جنگلهای بارانی و باتلاقها رشد می کنند و اندازه متفاوت این گلها انسان را شگفت زده می کند.

با کوچک ترین گل و بزرگترین گل جهان آشنا شوید

 گل ها و گیاهان در سراسر دنیا به اندازه ها و رنگ های مختلفی یافت می شوند. برخی از گلها ویژگی های پیچیده ای دارند که آنها را خاص و منحصر به فرد می کند. آیا تاکنون  بزرگترین و کوچکترین گل دنیا را مشاهده کرده اید؟ با ما در این بخش از نمناک همراه شوید تا با کوچکترین و بزرگترین گل در جهان به همراه خصوصیاتشان آشنا شوید.

کوچک ترین گل در جهان چه نام دارد ؟

کوچک ترین گل آبزی دنیا ولفیا نام دارد و در رده خانواده عدس آبی ها جای می گیرد که حاوی چندین گل گلدار ساده می باشد . گونه های مختلف اما اندکی از جنس ولفیلا در سراسر جهان وجود دارد . این گل به طور متوسط 3/60 سانتی متر طول و 4/69 سانتی متر عرض دارد .

کوچکترین گل دنیا

چنانچه در بخش سرگرمی نمناک میخوانید ولفیلا ممکن است که دارای وزنی معادل 33735932/5 گرم باشد . دیدن این گل بسیار سخت است . تصور کنید که 5000 عدد از این نوع گل بر روی شست دست، جای می گیرند یعنی در واقع هر یک عدد از این گل 5000 بار از انگشت انسان آن هم انگشست شست کوچک تراست .

هر گل ولفیلا دارای یک پرچم و مادگی است و می تواند حتی کوچکترین میوه جهان را نیز تولید کند . این گل در دریاچه ها و باتلاق های آب شیرین در سراسر جهان یافت می شود . از آن جا که این گل ها  ریشه ای ندارند، می توانند به راحتی روی آب شناور باشند . ولفیلا گاهی اوقات درآکواریوم های آب سرد نیز استفاده می شود زیرا تکثیر آن آسان است .

 بزرگترین گل جهان چه نام دارد ؟

گلی با بزرگترین شکوفه در جهان است . این گل نادر بوده و درجنگل های بارانی اندونزی یافت می شود .وزن بعضی از این گل ها تا 24 کیلوگرم و طولشان حدودا به 2 متر می رسد . این گیاه زندگی انگلی داشته و برای بدست آوردن آب و مواد مغذی به گیاه میزبان متصل می شود، علاوه براین بدون برگ - ساقه و ریشه نیز قابل مشاهده است .

بزرگترین گل دنیا

همانگونه که در نمناک اشاره کرده ایم رافلزیا هنگام شکوفه زدن بویی شبیه گوشت فاسد از خود منتشر می کند که باعث جذب حشرات و در نتیجه گرده افشانی این گیاه خواهد شد .

گل عظیم دیگری که در اندونزی یافت می شود آمورفوفالوس تیتانوم یا تیتان آروم نام دارد و به دلیل بوی نامطبوعی که دارد به عنوان گل جسد شناخته می شود . گل تیتان آروم همانند رافلزیا بویی شبیه گوشت فاسد از خود منتشر می کند که باعث جذب حشرات وگرده افشانی می شود . تیتان آروم گلی واحد نیست زیرا دارای بسیاری از گل های ریز و درشت به نام گل آذین است . تیتان آروم دارای بزرگترین گل آذین است که طولی حدود 2/13-3/65 متر و وزنی معادل 77/11 کیلوگرم دارد . 

کوچکترین و بزرگترین گل دنیا با اسراری شگفت انگیز

4.328
این مطلب مفید بود ؟244
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ف
وبگردی