کیفیت هوای تهران

کیفیت هوای تهران در سومین روز از بهمن

تاریخ انتشار : 3 بهمن 1399کد مطلب : 63558زمان مطالعه : 1 دقیقه
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای پایتخت هم اکنون در محدوده قابل قبول است اما کاهش تندی باد و درپی آن تجمع آلاینده ها طی روز دور از انتظار نخواهد بود.

برنا: براساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز (3 بهمن ماه) کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل است.

طی روز با رشد تدریجی پایداری جوی و کاهش تندی باد شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها فراهم خواهد شد. این وضعیت تا اواخر وقت ادامه خواهد داشت و در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

با افزایش تندی باد تا صبح فردا (4 بهمن ماه) انتظار می رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

طی روز نیز از میزان تندی باد کاسته خواهد شد، بنابراین در ساعات پایانی فردا (4 بهمن ماه) افزایش ترافیک شامگاهی و حاکمیت جو آرام باعث افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در برخی مناطق پرتردد خواهد شد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 52 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 53 است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

انتهای پیام/م

کیفیت هوای تهران در سومین روز از بهمن

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی