شخصیت گروه خونی

گروه خونی شما چطور شکل میگیرد و از شما چه میگوید؟

کد مطلب : 30606تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 8 دقیقه
جالب است بدانید که گروه های خونی مختلف، برخی تمایزهایی را در افراد ایجاد می کنند که با استفاده از مطالعه شخصیت گروه های خونی می توان به موارد مهمی رسید.

انواع گروه خونی و آنچه هرکدام باید بدانند

گرو خونی اِی ،بی،اِی بی و اُ چهار نوع گروه خونی در نژاد انسان هستند، تحقیقات زیادی در مورد انواع گروه خونی و شخصیت در ژاپن انجام شده است که اکثریت مردم دارای گروه خونی A هستند، دومین گروه خونی رایج گروه خونی B می باشد، افراد دارای گروه خونی AB مثبت اهدا کنندگان جهانی پلاسمای خون هستند، در ادامه چهار نوع خون و صفات شخصیتی مرتبط با آن ها وجود دارد، شما از اینکه دقیقا آنها چه هستند متعجب خواهید شد. در این بخش از سلامت نمناک به بحث جالب ویژگی های گروه خونی مختلف پرداخته ایم اما پیش از آن به بحث پزشکی گروه های خونی اشاره خواهیم داشت.

چه چیزی باعث ایجاد انواع گروه خونی میشود؟

خون شامل سلول و مایع زرد رنگی به نام پلاسما است، گروه خونی بسته به متشکلات خون متفاوت هستند، دو سیستم اصلی گروه خونی عبارتند از:آنتی ژن ABO و رزوس که چنانچه در بخش قبلی بهداشت و سلامت نمناک هم گفتاین نوع آنتی ژن برای طبقه بندی انواع خون استفاده می شوند، باکتری ها و ویروس ها آنتی ژن را حمل می کنند، در طی یک عفونت آنتی ژن آن را چیزی بیگانه حساب می کند، بیشتر آنتی ژن ها گلبول های قرمز و مولکول های پروتئینی هستند که در سطح گلبول های قرمز یافت می شود، گلبول های سفید خون آنتی بیوتیک را به عنوان دفاع ایمنی تولید می کند و باکتری ها مورد هدف قرار داده و به آن حمله می کنند.

تنوع گروه خونی

گروه خونی ABO و شایع ترین انواع گروه خونی

سیستم گروه ABO برای تعیین انواع مختلف آنتی ژن در گلبول قرمز و آنتی بادی در پلاسما می شود، این سیستم وضعیت آنتی ژن RHd را تعیین می کند که کدام نوع خون یا انواع تیامین برای انتقال گلبول قرمز مناسب است. 

چهار نوع گروه ABO وجود دارد:

گروه A

سطح گلبول های قرمز خون حاوی آنتی ژن A و پلاسمای آنتی بادی B است، که به آنتی ژن های غریبه B که شامل سلول های قرمز خون هستند، حمله می کنند. 

گروه B

سطحی از گلبول های قرمز خون که شامل آنتی ژن B و پلاسمای آنتی بادی Aهستند و می تواند به آنتی ژن خارجی A حمله کند. 

گروه AB

گلبول های قرمزی که دارای آنتی ژن A و B است، ولی پلاسمای آن حاوی آنتی بادی A و B نیست، افراد دارای این گروه خونی می توانند از گروه ABO خون دریافت کنند. 

گروه O

شامل پلاسمای آنتی بادی A و B است، اما حاوی آنتی ژن Aو B نیستند، نداشتن آنتی ژن A و B بدان معنی است که می توانند به افراد گروه ABO خون اهدا کنند. 

انواع گروه خونی

اهدا کننده و گیرنده جهانی

گروه خونی O منفی هیچ آنتی ژن A و B و RHD را ندارند، این گلبول های قرمز خون را می توان به تمام افراد دارای هرنوع گروه خونی خون انتقال دهند، گروه O منفی به عنوان اهدا کننده جهانی شناخته می شود، از سوی دیگر، گروه خون AB دارای هیچ آنتی ژن Rhd ،B و A نیست، بنابراین می توانند از تمام افراد خون دریافت کنند، بنابراین به عنوان دریافت کننده جهانی شناخته می شوند.

چه زمانی گروه خونی مهم می شود؟

زمانی که خون شخص برای اهدا و یا دریافت آماده می شود ،دانستن نوع گروه خونی بسیار مهم است، زمانی که شخصی با آنتی ژن B از افراذی با آنتی ژن A خون دریافت کند، این انتقال رد خواهد شد، این بدان دلیل است که افراد دارای آنتی ژن B برروی گلبول قرمز خود آنتی بادی A را در پلاسمای خود هستند و یپس گلبول قرمز اهدا کننده آنتی ژن را ازبین برده و این انتقال مرگبار خواهد بود. 

اهمیت گروه خونی

نوع گروه خونی در بارداری

در طول بارداری یک مادر ممکن است Rhd متفاوت برای جنین داشته باشد و جنین از پدر ارث برده باشد، اگر مادر Rhd منفی داشته باشد و جنین Rhd مثبت باشد خطرساز می شود، تعداد کمی از گلبول های قرمز خون جنین می توانند از جریان خون مادر وارد شوند، آنتی بادی Rhd در پلاسمای مادر تولید شده و پایان این فرآیند حساسیت زا می شود، اگر این آنتی بادی ژن خارجی را تشخیص دهد، ممکن است باعث ایجاد مشکل و بعد از آن شروع به حمله به گلبول های قرمز جنین شده و منجر به زردی و آسیب مغزی می شود.

تزریق ایمونو گلوبین ضد D به مادر کمک می کند تا از تولید آنتی بادی در بدن جلوگیری کند و حساسیت را روی جنین کاهش دهد، این تزریق معمولا در هفته 28 و گاهی در هفته 34 بارداری انجام می شود، تاثیر مبارزه با این دارو 12 هفته طول می کشد.

اگر زنی با Rhd منفی مجدد باردار شود و جنین بعدی نوع مثبت آن را داشته باشد،، ریسک بالایی وجود دارد که آنتی بادی مادر به گلبول قرمز خون جنین حمله کند، ازمایش خون می تواند خطرات احتمالی سلامت جنین را بررسی و تشخیص دهد که ایا نوع خون جنین با مادر سازگار است یا خیر.دانستن نوع گروه خونی هنگام لزوم اتصال خون به مادر هنگام زایمان نیز مهم است.

تست خون می تواند نوع گروه خونی را تعیین کند، یک تکنسین آزمایشگاه خون شخص را با انواع مختلف سرم مخلوط می کند که حاوی عامل انعقادی است و شاهد واکنش آن می شود، آنتی بادی در سرم واکنش متفاوتی را در هرنوع گروه خونی ایجاد می کند.

نادرترین گروه خونی چیست؟

بیش از 600 آنتی ژن شناخته شده دیگر وجود دارد، وجود یا عدم حضور آن ها انواع خون نادر را ایجاد می کند، اگر آنتی ژن ندارید که 99 درصد از افراد مثبت باشند، نوع خون شما نادر محسوب می شود، اگر به نوعی فاقد آنتی ژن است که 99 درصد برای آن مثبت است، نوع خون شما هم بسیار نادر است.

گروه خونی نادر

ویژگی های شخصیتی دارندگان انواع گروه خونی 

بعد از بررسی برخی جزئیات مهم و اصلی گروه های خونی حالا قصد داریم به تفاوت دارندگان انواع گروه های خونی از لحاظ شخصیتی بپردازیم، با ما همراه شوید تا در مورد خود بیشتر بدانید.

شخصیت گروه خونی A

افراد دارای گروه خونی A باهوش، پرشور، حساس، مشارکتی و اجتماعی ،وفادار، صبور و عاشق صلح هستند، آن ها در بعضی موارد بسیار حساس می شوند، به عنوان مثال آن ها به اخلاق و استاندارد های جهانی اهمیت می دهند و نمی توانند قوانین مربوط به آن را قانون شکنی کنند، افراد دارای این گروه خونی تصمیم گیرندگان دقیق هستند و زمان را قبل از تصمیم گرفتن در نظر می گیرند.

علاوه براین آن ها کارهای چند منظوره را نمی توانند انجام دهند، زیرا ترجیح می دهند یک مسئولیت را بپذیرند، شخصیت افراد این گروه خونی سازمان گرا هستند و اقدامات بی وقفه را دوست ندارند، آن ها ترجیح می دهند همه چیز را در جای خود و منظم قرار دهند.

در مورد کاری که برنامه ریزی می کنند آن را با جدیت و هماهنگی انجام می دهند، این افراد یک دنده هستند و به آسانی استرس آن ها را فرا می گیرد، آن ها مبارزه را دوست ندارند و ترجیح می دهند که باهم هماهنگ باشند و در کنار هم در جامعه کار کنند، آن ها به خودشان متکی هستند و تا زمانی که نخواهند ایده و نظرات شان را به اشتراک نمی گذارند، برخی از شایع ترین ویژگی های گروه خونی A عبارتند از:

مهربانی، خجالتی بودن ،یک دنده ،مودب، هوشیار، دقیق، حساس، مسئولیت پذیر،مضطرب، جذاب، قابل اطمینان، کمال گرا ،جدی، محتاط، ماهر، متین و موقر، متکبر ،سازمان گرا، وسواسی بودن، بدبین و استرسی.

افراد مشهور دارای این گروه خونی ،جورج بوش، آدولف هیتلر، جت لی، بریتنی اسپیرز و ریچارد نیکسون هستند.

بریتنی اسپیرز

شخصیت گروه خونی B

افراد دارای گروه خونی B به خلاقیت مشهور هستند، آن ها بسیار سریع تصمیم می گیرند، ولی در انجام سفارشات و مسئولیت ها خوب نیستند، زمانی که بر چیزی تمرکز دارند هدفشان قابل دسترس است و برای رسیدن به آن اشتیاق و انگیزه دارند، افراد دارای این گروه خونی می توانند متفکر و مضطرب باشند.

آن ها در فهمیدن دیدگاه دیگران خوب هستند و به چالش کشیدن و یا مقابله با دیگران را دوست ندارند ، آن ها دوست دارند تنها باشند و خودشان را از دیگران جدا می دانند، برخی از شایع ترین ویژگی های آنان:کنجکاوی، ریلکس بودن ، قوی، ماجراجو ،خلاق، صبور، فعال ،برون گرا، شاداب، بی اعتماد ،بی رحم، خودخواه، ناسازگار،غیر مسئول و غیر قابل پیش بینی بودن است، به طور کلی یک تعادل بین گروه خونی o B وجود دارد، چراکه هردوی آن ها متفکر و بلند پرواز هستند.

افراد مشهور دارای گروه خونی B وینس یانگ، لئوناردو دی کاپریو و جک نیکلسون هستند، افراد با این گروه خونی با هم خون خود به سرعت ارتباط برقرار کرده و همچنین با افراد گروه خونی AB نیز ارتباط برقرار می کنند.

شخصیت گروه خونی AB

افراد دارای این گروه خونی، ترکیبی از شخصیت های A و B را دارند، مردم آن ها را پیچیده و دوگانه می بیند، به عنوان مثال آن ها می توانند مانند گروه خونی B . برون گرا و مانند گروه خونی A خجالتی باشند، آن ها دارای نادرترین گروه خونی در دنیا هستند، افراد با این گروه خونی محبوب و دوست داشتنی هستند و به راحتی با مردم اطرافشان دوست می شوند.

بودن با این افراد دریک شرکت خسته کننده نیست، افراد دارای این گروه خونی مضطرب هستند و در برخورد با دیگران محتاط می باشند، افراد با این گروه خونی مهارت های منطقی و تحلیلی دارند و به عنوان انسان گرا دیده می شوند.

برخی از ویژگی های خوب شخصیتی آنها عبارتند از :مراقب بودن ،جذاب، کنترل شده، مستقل، اجتماعی، خلاق، باحال، رویا محور، جذاب، معقول، صادق ،پیچیده، خودمحور، غیرمسئول، آسیب پذیر، دیپلماتیک، حل نشدنی، فراموش نشدنی، بی مبالات، انتقادی و دوطرفه بودن.

افراد مشهور دارای این گروه خونی مریلین مونرو، جکی چان و جان اف کندی هستند.

جکی چان 

شخصیت گروه خونی O

افراد دارای این گروه خونی برون گرا، فعال و زرنگ و جسور هستند، آن ها معمولا استانداردهای بالایی را برای خود تعیین و برای رسیدن به آن تلاش می کنند، قبل ازاین هم در نمناک گفتیم که افراد این گروه خونی توانایی عالی در رهبری دارند و به چیزهای کوچک و جزئی عکس العمل نشان نمی دهند و باعث می شود به عنوان خودخواه ترین افراد نسبت به گروه خونی A باشند، افراد دارای گروه خونی O بخشنده و مهربان، انعطاف پذیر و بهبود پذیر هستند، آن ها در موقعیت های مختلف و دشوار به خوبی عمل می کنند.

برخی از صفات شخصیتی آن ها توانایی در رهبری، خود رای بودن، خوش بین، آرام، بی خیال و خونسرد، وفادار، کنجکاو، صبور، حامی صلح، انعطاف پذیر و مستقل بودن است.

همچنین آن ها حسود، بی ادب، سنگدل، خود محور، غیر قابل پیش بینی و متکبر نیز هستند، این افراد پایدار و قوی هستند و به همین علت ژاپنی ها آن ها را سلحشور می نامند، آن ها مردمی صادق هستند و از افراذی که دروغ می گویند یا حقیقت را پنهان می کنند،نفرت دارند. 

گروه خونی شما چطور شکل میگیرد و از شما چه میگوید؟

4.3286
این مطلب مفید بود ؟24640
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : redcrossblood / nhs / betterhelp / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ/ف.ن
1 نظر به ثبت رسیده است
وبگردی