گن

هرآنچه باید درباره گن ها بدانید

کد مطلب : 67065زمان مطالعه : 4 دقیقه
اینکه آیا گن های لاغری، پس از جراحی و گن های بارداری مفید هستند یکی از دغدغه های مهم افرادی است که به دنبال حفظ تندرستی و تناسب اندام خود هستند.

رپورتاژآگهی:همه چیز درباره گن

اینکه آیا گن های لاغری، پس از جراحی و گن های بارداری مفید هستند یکی از دغدغه های مهم افرادی است که به دنبال حفظ تندرستی و تناسب اندام خود هستند.
مشکل از آنجایی شروع می شود که با تبلیغات گیج کننده شرکت های تولید کننده ادعا های گوناگونی برای اثرات درمانی گن ها ارائه می شود و صحت این اطلاعات همیشه در هاله ای از ابهام بوده است.
بدتر اینکه برای تبلیغ این قبیل محصولات، فروشندگان اقدام به ارائه آمار های ساختگی از درصد استقبال مردم و پزشکان در دنیا و ایران، لاغری در چهار هفته، چربی سوزی، کاهش وزن سریع می نمایند که هیچ یک از این اطلاعات واقعی نیستند.
تمامی تلاش ما در وب سایت تب گیر  که مرکز جامع کالا و خدمات آنلاین بازتوانی و تناسب اندام است، ارائه مطالب تخصصی و کاربردی در زمینه محصولات فشاری، گن، واریس و لنف ادم و تناسب اندام می باشد.

 پس چه کار کنیم ؟

بهتر است اصول کلی نحوه اثر و خاصیت تمامی محصولات فشاری (گن لاغری، گن پس از جراحی، گن بارداری، جوراب واریس، بانداژ های الاستیک و ...) را بطور کلی بدانیم تا بتوانیم با دیدن هر تبلیغ، خود قضاوت کنیم که آیا واقعاً این گن و یا محصول فشاری به اندازه ای که می گویند موثر است یا نه؟
حقایقی که باید بدانید:
 1. هیچ گن یا لباسی در دنیا نمی تواند باعث چربی سوزی و کاهش وزن در زمان مشخص شود.
 2. گن های خوب، تنها ابزاری برای خوش فرم تر شدن بدن هستند.
 3. گن های خوب، با وارد کردن فشار مناسب به شکم باعث کاهش میل به غذا شده که می توانند از پر خوری جلوگیری کنند ولی لاغر کننده نیستند.
گن های لاغری خوب که از نظر علمی ساختار و عملکرد مناسبی داشته باشند می توانند در کاهش وزن تاثیر داشته باشند اما به شرط اینکه همراه با ورزش و رژیم غذایی مناسب استفاده شوند.
نحوه اثر:تمامی محصولات فشاری استاندارد با اعمال فشار حداقل 10 میلی متر جیوه و حداکثر 40 میلی متر جیوه (بسته به کلاس فشاری محصول) به سیستم گردش خون و گردش لنف بدن کمک می کنند تا فرایند گردش خون و لنف بهتر و سریعتر در بدن انجام شود. لذا در صورتیکه محصول به صورت کاملا تخصصی و فنی طراحی شده باشد باعث کاهش تورم در اندام های بدن می شود اما چنانچه فشار های گن متناسب با آناتومی و فیزیولوژی سیستم گردش خون و لنف نباشد باعث بدتر شدن تناسب اندام و همچنین احساس درد و سنگینی در عضو می شود.

انواع گن

گن ها انواع مختلفی دارند که بسته به مورد استفاده آنها را دسته بندی می کنند:
 1. گن های لاغری :که این گن ها همان گن هایی اند که می توان به صورت روزانه همراه با فعالیت و یا برای استفاده در مهمانی پوشیده شوند.
 2. گن های بعد از جراحی:این دسته از گن ها بسیار باید با دقت انتخاب شوند زیرا پس از عمل های جراحی مانند لیپوساکشن و ... پوشیده می شوند و باید حتما فشار مناسبی را به بخش مورد نظر وارد کنند.
 3. گن های بارداری:این گن ها را خانم های باردار می توانند از ماه چهارم بارداری بپوشند که علاوه بر حمایت از ناحیه لگن باعث کاهش درد لگن و کاهش کمر درد های حین بارداری و همچنین کاهش ترک خوردگی پوست شکم پس از زایمان میشود.
 4. گن های سوختگی:در بیماران با سوختگی های شدید درجه دو و یا سه می تواند در فرم دهی بهتر پوست و اندام موثر باشد.
 5. گن های لنف ادم:در درمان بیماران مبتلا به ادم لنفاوی که می تواند عارضه درمان برخی از بیماری ها باشد موثر باشد.

چه ویژگی هایی را باید در هنگام انتخاب گن مناسب جستجو کنیم؟

حتما باید طراحی به گونه ای باشد که قابلیت تبادل هوا و رطوبت را داشته باشد که باعث رشد باکتری ها در سطح گن نشود. بهتر است گن در دو یا سه لایه طراحی شده باشد تا لایه درونی لایه لطیف تر جهت راحتی مصرف کننده و لایه خارجی محکم تر جهت استحکام و دوام بیشتر باشد.گن های برند فاجات دارای این قابلیت هستند. برخی از شرکت ها با تکنولوژی نانو، مواد خاص معدنی، آنتی اکسیدان و مواد گیاهی را بر روی لایه درونی گن قرار می دهند که علاوه بر معطر کردن گن می تواند در روند تاثیرگذاری، مفید تر باشد.
 
طراحی: نحوه طراحی گن و یا محصولات فشاری باید به گونه ای باشد که عدم تناسب را در قسمت های مختلف بدن مانند ناحیه شکم بپوشاند اما انحنا های طبیعی بدن را نیز نمایان کند تا ظاهر فرد، زیبا تر به نظر برسد و همچنین در طراحی ناحیه فاق گن، راحتی در جهت اجابت مزاج در نظر گرفته شده باشد.
یراق آلات: باید تماما فلزی و مقاوم و ضد زنگ باشد تا در طول مصرف خم نشده و یا زنگ نزند.
تعریق و تبادل هوا و رطوبت:گن و یا هر محصول فشاری مناسب بهتر است به صورتی طراحی شده باشد که حداقل تعریق را ایجاد کند زیرا تعریق زیاد باعث از دست رفتن حجم زیاد آب و نمک بدن می شود و می تواند در صورت عدم جایگزین مناسب آب و نمک، به کلیه ها آسیب بزند.
پس گن هایی که باعث تعریق زیاد می شوند نه تنها مناسب نیستند که می توانند مضر باشند و علت کاهش وزن پس از استفاده از این گن ها، کاهش آب بدن است که پس از نوشیدن آب، جایگزین می شود.
دوخت:دوخت انواع محصولات فشاری می تواند باعث بهبودی عملکرد و یا اختلال در عملکرد گن شود. بسته به این که آیا نوع دوخت مسطح (FLAT) یا غیر مسطح باشد و یا اینکه نخ دوخته شده سطح مقطع گرد و یا نواری داشته باشد، ظرافت، استحکام و زیبایی گن متفاوت خواهد بود که بهترین نوع دوخت در گن ها، دوخت مسطح (FLAT) است. همچنین کمترین اثر را از زیر لباس خواهد داشت.
پس بطور خلاصه یک گن و یا یک محصول فشاری باید ویژگی های زیر را داشته باشد تا بهترین اثر گذاری را نسبت به قیمت آن داشته باشد:
 1. طراحی آناتومیک
 2. طراحی جذاب و زیبا
 3. الیاف با قابلیت تبادل هوا و رطوبت
 4. مواد معدنی و گیاهی اضافه شده به الیاف
 5. لطیف و مقاوم
یکی از بهترین برندهای موجود گن در بازار ایران، برند کلمبیایی فاجات است که میتوانید این محصولات را در وبسایت تب گیر مشاهده نمایید.

هرآنچه باید درباره گن ها بدانید

4.519
این مطلب مفید بود ؟172
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی