یوگا
نتایج تحقیقات پژوهشگران نشانگر آن است که یوگا به طرز چشمگیری موجب درمان کمر درد و کاهش دردهای عضلانی و استخوانی ناشی از این بیماری می گردد.

انجام حرکات یوگا در تخفیف درد کمر مؤثر است

کمردرد یکی از شایع ترین مشکلات انسان قرن بیست و یکم است که بسیاری از افراد در رده های سنی مختلف آن را تجربه می کنند و سالانه بیش از میلیون ها نفر در سطح جهان از آن شکایت دارند. بر طبق آمار سازمان بهداشت جهانی حدود سی درصد از افراد با گروه سنی مختلف در طول زندگی خود از کمر درد رنج می برند و متأسفانه با گسترش روزافزون زندگی ماشینی و بی تحرکی ناشی از زندگی مدرن روز به روز نیز بر شمار مبتلایان به این عارضه افزوده می گردد.

کارآزمایی جدیدی نشان می دهد که یوگا می تواند به اندازه ی طب فیزیکی در تخفیف درد کمر مؤثر باشد.اما یافته ی نه چندان جالب:هر دوی این روش ها نمی توانند به همه ی افراد کمک کنند.
کسانی که یوگا یا فیزیوتراپی می کردند، پس از حدود 12 هفته درد کمتری را گزارش کردند. این بهبود تا حدود یک سال ادامه یافت. برخی از این افراد توانستند دیگر مسکن مصرف نکنند.

یوگا

حرکات یوگا

با این حال به گفته ی محققان، افراد بسیاری از دست یابی به آسایش معنی دار بازماندند.
متخصصان گفتند که یافته ها واقعیتی را راجع به درد مزمن کمر منعکس می کند:هیچ درمان تنهایی اثربخشی گسترده ی ثابت شده ندارد.
دکتر رابرت سیپر، محقق راهبر مطالعه، گفت:«ما هیچ گلوله ی جادویی ای نداریم.»
بنا بر گایدلاین هایی که پیش از این در سال جاری توسط کالج پزشکان امریکا منتشر شده بود، چاره های غیر دارویی اولین خط درمانی کمر درد هستند.
این قضیه تا حد زیادی به خاطر آنست که داروهای مسکن اثربخشی زیادی نداشته و اثرات جانبی دارند.
به گفته ی سیپر، یوگا در بین چاره های انجمن پزشکان لیست شده بود.
اما حتی هنگام توصیه ی یوگا و کارهایی مثل کمپرس گرم، طب سوزنی و ماساژ، این انجمن تأکید کرده بود که شواهد به اندازه ی کافی موجود نیست. تا کنون مطالعات، فواید «کم» تا «متوسط» را برای هر کدام از این درمان ها گزارش کرده اند.

با حرکات یوگا کمر درد تان را بهبود ببخشید

3.211
این مطلب مفید بود ؟74
برگرفته از سلامانه -/ ر
برچسب : کمر درد یوگا
وبگردی