یکطرفه شدن ولیعصر

یک طرفه شدن خیابان ولیعصر و شریعتی تهران

تاریخ انتشار : 30 مرداد 1398کد مطلب : 2890زمان مطالعه : 2 دقیقه
شهرداری منطقه یک درباره بررسی یکطرفه شدن ولیعصر و شریعتی و همچنین استفاده از مونوریل در ولنجک برای حل ترافیک توچال خبر داد.

یکطرفه شدن خیابان ولیعصر

ایسنا: حمید موسوی با بیان اینکه یکی از مشکلات منطقه یک، ترافیک شدید معابر است گفت:در طول سال های اخیر تمام تلاشمان در راستای تسهیل و تسریع حرکت در معابر این منطقه معطوف کردیم. 

وی با اشاره به برنامه های کاهش ترافیک در سطح منطقه با بیان اینکه مشاوران در حال بررسی تغییر مسیر حرکت خودرو ها در برخی معابر پرترافیک هستند گفت:مشاوران در حال بررسی و شبیه سازی یک طرفه کردن خیابان ولیعصر از پارک وی به سمت شمال، خیابان شهرداری از تجریش به قدس و خیابان شریعتی از میدان قدس تا پل صدر هستند تا بتوانیم رینگ ترافیکی جدیدی را طراحی کنیم تا شاهد کاهش ترافیک در این معابر باشیم. 

موسوی با بیان اینکه مشاوران در حال تعیین مسیر های جایگزین هستند گفت:هنوز تصمیم قطعی در این خصوص اتخاذ نشده است، اما با اجرای این مهم، می توانیم امیدوار باشیم که سطح پیاده خیابان شهرداری را نیز در راستای توسعه پیاده محوری توسعه دهیم. 

شهردار منطقه یک با بیان اینکه برای کاهش بار ترافیکی خیابان ولنجک نیز پیشنهاداتی مطرح است که کارشناسان ترافیکی در حال مطالعه و انتخاب بهترین پیشنهاد هستند گفت:در نظر داریم که پایانه گردشگری در کنار نمایشگاه بین المللی طراحی کنیم تا با استفاده از مد های حمل ونقلی جدید همچون مونوریل و یا تراموا ترافیک 2.2 کیلومتری ولنجک به توچال را که به خصوص در ایام تعطیل شدت می گیرد، حل کنیم. 

وی با بیان اینکه مشاوران ترافیکی در حال مطالعه این پیشنهادات هستند گفت:تمامی این فعالیت ها با هدف تسهیل و آرام سازی ترافیک منطقه است.

انتهای پیام/م

یکطرفه شدن خیابان ولیعصر و شریعتی و مونوریل در ولنجک تهران

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب :
وبگردی