مدیریت بحران زندگی
تصور کنید یک اتفاق و یا بلای طبیعی شما را از همه امکانات زندگی آسوده قبل جدا کرده است ، حالا باید چه کنید؟ نکاتی که اروپایی ها برای مدیریت بحران زندگی می تواند کاربردی باشد.

9راه برای و خوکفایی و کاهش هزینه منزل

شاید شما نگران مسائل روز دنیا باشید و مدام به فکر اینکه در صورت نبود برخی از امکانات چطور می توان روند زندگی را بدن آسیب ادامه داد ؛ درست همان نکاتی که برخی از اروپایی ها با عنوان خودکفایی و کاهش هزینه منزل سالهاست اجرایی کرده اند.
در ادامه ی مطلب ما به شما 9 را برای خودکفایی در بحران های سخت اجتماعی را معرفی می کنیم. بهتر است بدانید در شرایط حساس چطور خودکفا باشید و زندگی را مدیریت کنید ، شاید برخی از این نکات به نظرتان در شرایط فعلی غیرکاربردی به نظر برسد اما تمام این موارد بعد از یک اتفاق می تواند مفید باشد.

ایده های کاربردی برای کاهش هزینه منزل و خودکفایی در بحران

1-پنل های خورشیدی:
امروزه پنل های خورشیدی به شدت دیده می شوند و می توانند در خودکفایی و تامیین برق خانه به شما کمک کنند. اگر تعداد باطری کافی برای ذخیره کردن تمام انرژی که توسط پنل های خورشیدی از نور خورشید ذخیره میشود داشته باشید می توانید در مواقع ضروری از خدمات آن استفاده کنید. پنل های خورشیدی را می توانید در پشت بام ها در دید مستقیم آفتاب قرار دهید و انرژی لازم را ذخیره سازید.ولی لازم به ذکر است که نصب این پنل ها کار هرکسی نمی باشد و بسیار کار حرفه ایی و سختی می باشد و برای نصب این پنل ها توصیه می شود از افراد ماهر استفاده کنید.
2-موتور برق:
اگر خانه شما برق نداشته باشد،می توانید از با استفاده از سوخت های طبیعی برای استفاده از این دستگاه، استفاده کنید. برای آنکه از تاریکی رنج نبرید می توانید از این دستگاه برای تامین نور و برق خانه خود استفاده کنید. برای اینکه برق یخچال و فریزر را تامین کنید ، مصرف سوخت شما دو چندان خواهد شد.
مدیریت بحران زندگی

3-گلخانه های دیواری یا همان باغچه های عمودی:

اگر شما می توانید مواد غذایی گیاهی خود را کاشت و برداشت کنید به جرئت می توان گفت که شما یک فرد خودکفا هستید و یکی دیگر از فواید این است که از طبیعی بودن و شیمیایی نبودن مواد غذایی خود اطمینان حاصل می کنید. فایده ی گلخانه ی عمودی این است که فضای کمتری را اشغال می کند و می توانید گیاهان بیشتری را پرورش دهید.
مدیریت بحران زندگی

ایده هایی که برای مدیریت زندگی در شرایط بحران به آن نیاز داریم

4-مخلوط کردن خاک باغچه با زباله های مواد غذایی:
در حالیکه مخلوط کردن مواد اضافه درون خاک ، نتواند باعث ایجاد هیچ چیزی شود ولی این مواد درون خاک به مرور زمان جذب می شوند و مواد مغذی و منابع غذایی توسط خاک جذب میشوند و بعدها برای رشد گیاه در آن خاک می تواند بسیار لازم و تاثیرگذار باشد.
مدیریت بحران زندگی
5-بخاری چوبی:
در فصل زمستان شما می توانید برای ایجاد گرما از این دستگاه استفاده کنید و برای ایجاد گرمای بیشتر بدون نیاز به گاز و برق(بخاری های برقی) می توانید از این دستگاه استفاده کنید.برای استفاده از این دستگاه باید از هیزم و چوب های خشک استفاده کنید.برای خود کفایی بیشتر می توانید خودتان مقداری چوب را در فصول گرم خشک کنید تا در زمستان مجبور به خرید چوب خشک نباشید. هیچ نگرانی هم برای تنظیم گرما نداشته باشید چرا که میتوانید با سهولت این کار را انجام دهید.
توجه:به یاد داشته باشید که برای استفاده از یک دود کش استاندارد استفاده کنید.
مدیریت بحران زندگی
6-ذخیره آب باران:
با استفاده از لوله هایی که از جمع شدن آب در پشت بام جلوگیری می کنند، که غیر قابل آشامیدن می باشد می توانید این مقدار آب را برای توالت خود ذخیره کنید و برای آبیاری گیاهان استفاده کنید و به کمک این می توانید در هزینه ها هم صرفه جویی کنید.
مدیریت بحران زندگی
7-پرورش مرغ:
شما با پرورش مرغ می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید چرا که هم دیگر لازم نیست برای خرید گوشت مرغ و هم برای خرید تخم مرغ هزینه کنید و بطور کامل خودکفا خواهید شد و این هم لازم به ذکر است که بدانید با این کار دیگر هیچ ترسی برای اینکه از گوشت مرغی که استفاده می کنید هیچ هورمونی به آن افزوده نشده است.و با این کار به خودکفایی نزدیکتر خواهید بود.
مدیریت بحران زندگی
8-پرورش دام:
پرورش بز به فضای زیادی نیاز دارد و با این کار چندین قدم به خودکفایی نزدیک می شوید چرا که دیگر نیازی به خرید ماست،شیر،کره و چیزهای زیادی که از طریق بز بدست می آید، ندارید و این بخودی خود بیانگر خودکفایی می باشد.
مدیریت بحران زندگی
9 -یادگیری مهارت:
تصور کنید که شما خودتان می توانید لباس های خودتان را ببافید و یا بتوانید وسیله نقلیه خودتان را تعمییر کنید و یا تعمییرات جزیی دیگر را انجام دهید و با این کار میتوانید پول زیادی را به مرور زمان پول و هزینه زیادی را ذخیره سازید.
مدیریت بحران زندگی
 

ایده های خودکفایی و مدیریت زندگی در بحران

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن
وبگردی