سامانه بارشی

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

تاریخ انتشار : 3 اسفند 1398کد مطلب : 2719زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.

پیش بینی سازمان هواشناسی

ایسنا:صادق ضیائیان با بیان این که از اواسط امروز 3 اسفند و طی فردا 4 اسفند با عبور امواج ضعیف تراز میانی در برخی نقاط شمال غرب ارتفاعات البرز مرکزی و به تدریج در برخی از نقاط شمال شرق بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می شود اظهار کرد:بعد از ظهر روز دوشنبه (5 اسفند) با ورود یک سامانه بارشی به کشور در استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی غرب و جنوب غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید و در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و مرکز کشور بارش پراکنده رخ می دهد. 

ضیائیان افزود:بارش در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است. همچنین طی روز سه شنبه (6 اسفند) این سامانه تقویت می شود و نیمه غربی کشور دامنه های جنوبی البرز سواحل دریای خزر ، مرکز و شمال شرق کشور را در بر می گیرد. 

وی با اشاره به این که در این روز شدت بارش در سواحل دریای خزر دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های البرز مرکزی و غرب کشور است تصریح کرد:همچنین اواخر وقت سه شنبه 6 اسفند با توجه به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش می یابد و با افزایش سرعت وزش باد دریای خزر را مواج می شود. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد:این سامانه روز چهارشنبه ( 7 اسفند) در دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی، سواحل شمالی و شمال شرق کشور فعال است و به تدریج اواخر وقت روز چهارشنبه هفتم بهمن از شمال شرق کشور خارج می شود. 

خلیج فارس نیز طی روز سه شنبه مواج خواهد بود. 

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت:آسمان تهران، فردا (4 بهمن) صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای شش و حداکثر دمای 16 درجه سانتی گراد و روز دوشنبه (5 اسفند) نیمه ابری همراه با غبار محلی در بعد از ظهر افزایش ابر و در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 17 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

45
این مطلب مفید بود ؟41
برچسب : هواشناسی
وبگردی