هپاتیت A
هپاتیت A بوسیله تماس شخصی نزدیک با فردی که مبتلا به عفونت است بوجود می آید و افراد مبتلا به بیماری های مزمن کبدی و معتادان تزریقی و ....از جمله افرادی هستند که باید واکسن هپاتیت A را دریافت کنند.

راه انتقال عفونت ویروسی هپاتیت A از چه طریقی است

ویروس یک نوع میکروب است که باعث بیماری می شود (مثلا سرماخوردگی بوسیله یک نوع ویروس ایجاد می شود ) .مردم می توانند ویروسها را به یکدیگر منتقل کنند . ویروسی که باعث هپاتیت A می شود به نام ویروس هپاتیت A خوانده می شود .

رئیس شبکه هپاتیت ایران ضمن توضیح نحوه انتقال بیماری هپاتیت A، چند توصیه برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ارائه داد.

ایشان با اشاره به نحوه ابتلا به هپاتیت A، گفت:راه انتقال عفونت ویروسی هپاتیت A از طریق خوراکی است. بنابر این بهبود بهداشت آب و غذا و رعایت مسائل بهداشت فردی و جمعی، خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.
وی با بیان اینکه باید از خوردن آب و غذایی به سلامت آن شک داریم، پرهیز کرد، گفت:همچنین شستتن دست ها بعد از دستشویی، قبل پخت غذا و یا قبل از خوردن غذا از پیشگیری از هپاتیت A بسیار موثر است. باید توجه کرد که بیماران مبتلا به هپاتیت A تا مدت ها ویروس را از طریق مدفوع دفع می کنند، به همین دلیل خطر انتقال این بیماری به افراد سالم وجود دارد. بنابر این توصیه می شود افراد مبتلا به این بیماری تا یک هفته بعد از شروع علائم بیماری، در منزل استراحت کنند.

 هپاتیت A

تزریق واکسن هپاتیت A

ایشان با بیان اینکه ویروس هپاتیت A تا چهار ساعت در زیر ناخن ها زنده باقی می ماند، افزود:بر این اساس شستن دست ها بهترین راه برای پیشگیری از این بیماری است و بهترین راه جلوگیری از انتقال این ویروس به دیگران، رعایت موارد احتیاطی استاندارد است. درعین حال افرادی که از بیمار مبتلا به هپاتیت A نگهداری می کنند حتما باید دست های خود را به طور مرتب بشویند.

چه کسانی باید واکسن هپاتیت A دریافت کنند؟

وی با بیان اینکه همه کودکان در فاصله اولین و دومین سال تولد باید واکسن هپاتیت A را دریافت کنند، گفت:همچنین کلیه افراد یک سال به بالایی که به کشورهایی نظیر کشورهای آمریکای مرکزی، جنوبی، آسیا و اروپای شرقی می روند، باید این واکسن را تزریق کنند و افراد مبتلا به بیماری های مزمن کبدی و افراد با رفتارهای جنسی پر خطر، معتادان تزریقی، بیماران هموفیلی و شاغلین در آزمایشگاه ها از جمله افرادی هستند که باید واکسن هپاتیت A را دریافت کنند.

تزریق واکسن هپاتیت A برای چه کسانی ضروری است؟

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایران اکونومیست -/ ر
برچسب : هپاتیت
وبگردی