اربعین

چه کسانی می توانند برای اربعین به عراق بروند؟

تاریخ انتشار : 16 شهریور 1400کد مطلب : 66319زمان مطالعه : 3 دقیقه
مدیرکل نظارت بر شرکت های هواپیمایی و فرودگاه های سازمان هواپیمایی کشوری آخرین جزئیات از 30 هزار سهمیه زائران ایرانی پروازهای اربعین را تشریح کرد.

حسن خوشخو  درباره آخرین جزئیات پروازهای اربعین اظهار کرد:دیروز (دوشنبه 15 شهریور) در وزارت کشور در خصوص سهمیه پروازهای اربعین جلسه ای برگزار شد. در این نشست اعلام شد بر اساس سیاست دولت عراق، به ایران 30 هزار سهمیه بیشتر داده نمی شود که همین سهمیه هم موکول به چند شرط شده است.

شرایط مسافران ایرانی برای یافتن اجازه ورود به عراق

وی افزود:بر اساس اعلام دولت عراق، تردد زائران ایرانی اربعین به عراق صرفاً با پرواز و سفرهای هوایی انجام می شود؛ دوم اینکه همه متقاضیان سفر به عراق در آیا م اربعین باید هر دو دوز واکسن را زده و کارت واکسیناسیون را همراه داشته باشند. سوم اینکه همه زائرانی که ذیل سهمیه 30 هزار نفری قرار است به عتبات عالیات سفر کنند، تست پی سی آر منفی با تاریخ حداکثر 72 ساعت قبل پرواز داشته باشند؛ چهارم اینکه باید متقاضیان یک به یک از طریق سفارت عراق در ایران تقاضای ویزا کرده و رأسا روادید دریافت کنند بنابراین با مانیفست دسته جمعی، عراق هیچ زائری را راه نمی دهد.

30 هزار سهمیه بین 10 فرودگاه توزیع می شود

مدیرکل نظارت بر شرکت های هواپیمایی و فرودگاه های سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد:ما هم در سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کردیم که از 10 فرودگاه بین المللی می توانیم پروازهای عتبات و اربعین را مدیریت کنیم. البته هنوز مشخص نیست قرار است سهمیه هر فرودگاه چند نفر باشد.

همه ایرلاین های ایرانی می توانند مسافر به عراق ببرند

وی یادآور شد:امروز (سه شنبه 16 شهریور) نخستین جلسه هماهنگی با نمایندگان همه 18 شرکت هواپیمایی برای تعیین سهمیه هر ایرلاین از پروازهای اربعین را برگزار می کنیم هر ایرلاین را هم ظرفیت سنجی می کنیم که چه تعداد زائر می توانند به عراق ببرند. می خواهیم سهمیه را به گونه ای توزیع کنیم که هیچ مسافر و زائری معطل نماند و بتوانیم تقاضا را پاسخ دهیم.

فعلاً تصمیمی برای قیمت بلیت پروازهای اربعین گرفته نشده

خوشخو با بیان اینکه هنوز در خصوص قیمت بلیت تصمیم اتخاذ نشده تصریح کرد:مشخص نیست که آیا قرار است قیمت ثابتی برای بلیت پروازهای اربعین تعیین شود یا نه؛ فعلاً به موضوع قیمت بلیت پروازهای اربعین ورود نکرده ایم.

بازه زمانی پروازهای اربعین

این مقام مسئول در صنعت هوانوردی درباره بازه زمانی پروازهای اربعین گفت:معمولاً از 5 روز قبل از اربعین تا 5 روز بعد از آن به عنوان بازه پروازهای اربعین در نظر گرفته می شود که با توجه به اینکه دوشنبه 5 مهر روز اربعین است، از ایام پایانی شهریور تا شنبه 10 مهر ماه امسال به عنوان ایام فروش بلیت پروازهای اربعین این دامنه را در نظر گرفته ایم؛ هرچند که پیک بازگشت، همان یکی دو روز بعد از اربعین است.

ویزای فرودگاهی در عراق صادر نمی شود

وی خاطرنشان کرد:در ایام اربعین امسال، صدور ویزای فرودگاهی در عراق منتفی است و برای هیچ زائری ویزای فرودگاهی در فرودگاه های نجف و بغداد صادر نمی شود.

قیمت فعلی بلیت پرواز تهران-نجف

به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر قیمت بلیت پرواز تهران-نجف برای روز یکشنبه 28 شهریور با ایرلاین ایرانی (قشم ایر) از 3 میلیون و 760 هزار تا 3 میلیون و 920 هزار تومان، هواپیمایی معراج از 3 میلیون و 890 هزار تا 3 میلیون و 958 هزار تومان، ایرلاین قطری از 15 میلیون و 600 هزار تا 15 میلیون و 700 هزار تومان، ایرلاین ترکیه ای 17 میلیون تومان و با ایرلاین اماراتی از 17 میلیون و 100 هزار تا 17 میلیون و 538 هزار تومان است.

انتهای پیام/م

چه کسانی می توانند برای اربعین به عراق بروند؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی