تولد
پیاده روی اربعین

تاریخ شروع پیاده روی اربعین 1402 اعلام شد

تاریخ انتشار : 1 شهریور 1402کد مطلب : 90786زمان مطالعه : 2 دقیقه
برای ثبت نام در پیاده روی اربعین امسال باید بدانید که تاریخ شروع پیاده روی اربعین 1402 از کی هست و پیاده روی اربعین از چندمه؟

پیاده روی اربعین امسال و حقایق مهم این سفر

پیاده روی اربعین امسال هم مثل سالهای پیش با حضور میلیونی برگزار خواهد شد و شما پیش از رفتن به این سفر، سوالاتی در مورد شروع پیاده روی اربعین و چند کیلومتر و چند روزه بودن آن دارید که در این بخش از نمناک به آنها پاسخ داده ایم.

تاریخ شروع پیاده روی اربعین 1402

پیاده‌روی اربعین طبق تقویم قمری در تاریخ 20 صفر سال 1402 هجری قمری آغاز می‌شود، که در تقویم ما ایرانی ها با تاریخ 15 شهریور، چهارشنبه، سال 1402 مصادف است. اما واقعیت این است که آغاز دقیق پیاده‌روی اربعین در تابستان سال 1402، چند روز قبل از تاریخ اربعین است و به منظور جلوگیری از شلوغی زیاد در مسیر و حرمین مطهر، توصیه می‌شود که چند روز پیش از اربعین به سفر بروید. بطور معمول افرادی که قصد دارند در روز اربعین به حرم امام حسین (ع) و کربلا حاضر شوند، یک هفته قبل از اربعین در پیاده‌روی شرکت می‌کنند.

تاریخچه پیاده روی اربعین

زیارت امام حسین (ع) در روز اربعین بسیار توصیه شده است، شاید فکر کنید که پیاده روی اربعین چند سالی است آغاز شده و یک جریان تازه است اما در واقع گفته شده است اولین بار پس از شهادت امام حسین، مردم کوفه اقدام به پیاده‌روی به سمت کربلا کردند، اما این تلاش با مخالفت متوکل عباسی روبرو شد. در سال 247 قمری، در یکی از پیاده‌روی‌ها، اقدام به حمله به مردم شد. مدتی بعد در سال 237 قمری، شخصی به نام زید مجنون به کوفه رسید و سپس با بهلول به سمت کربلا حرکت کرد.

اربعین

سال شروع پیاده روی اربعین در ایران

در پاسخ به سوال پرتکرار شما کاربران درمورد اینکه پیاده روی اربعین درایران از چه سالی شروع شد باید بگوییم که آغاز پیاده‌روی اربعین با مشارکت میلیونی، تقریباً از سال 1382 شمسی (2003 میلادی) آغاز شد و پس از گذشت چندین سال، در دهه نودی به اوج خود رسید.

پیاده روی اربعین چند کیلومتر است؟

مسیر اصلی پیاده‌روی اربعین از نجف تا کربلا تعیین شده است و بیشتر مردم این مسیر را به عنوان مسیر اصلی برای پیاده‌روی اربعین انتخاب می‌کنند. این مسیر دارای 1452 عمود است و فاصله بین هر دو عمود حدود 50 متر است.

از حرم امام علی (ع) تا نقطه آغاز مسیر پیاده‌روی به سمت کربلا، 200 عمود وجود دارد. با در نظر گرفتن این عمودها، شما باید از حرم امام علی تا میان حرمین، مجموعاً 1652 عمود را طی کنید. از این منظر، مسیر پیاده‌روی اربعین از نجف تا کربلا تقریباً 80 کیلومتر است.

پیاده روی اربعین چند روز طول میکشد؟

با توجه به مسیر میتوان گفت در صورتیکه پیاده روی اربعین را با سرعت و با استراحت کمتر طی کنید، حدود 3 الی 4 روز در راه خواهید بود اما اگر با آرامش این مسیر را پیاده روی کنید، تا 10 روز به کربلا خواهید رسید.

تاریخ شروع پیاده روی اربعین 1402 اعلام شد

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/ن.ح
وبگردی