درآمد پرستاران
در اغلب کشورها پرستاران از درآمد نسبتا خوبی برخوردارند اما پرستاران در تعدادی از کشورها درآمد بیشتری نسبت به دیگر کشورها دارند.

درآمد پرستاران در این 10 کشور

به طور قطع پرستاری یکی از با ارزش ترین و مهم ترین مشاغل دنیا است. یک پرستار نه تنها به افرادی که نیاز به کمک و مراقبت دارند کمک می کند، بلکه اگر در کشور مناسب باشد دستمزد خوبی هم دریافت می کند. در اغلب کشورهای دنیا پرستاران از درآمد نسبتا خوبی برخوردارند، اما تعدادی هم هستند که برای پرستاران پرداختی بسیار بیشتری نسبت به دیگر کشورها قائل می شوند. پس اگر در فکر ادامه تحصیل و مهاجرت هستید در ادامه با کجارو باشید و با 100 مورد از بهترین کشورها برای پرستاران آشنا می شوید:

 

10 کشور پردرآمد برای پرستاران:

10. بلژیک

درآمد پرستاران

درآمد پرستاران در کشورهای مختلف

 

بلژیک کشوری کوچک در غرب اروپا است که بیشتر به خاطر پایتخت خود، بروکسل، که پایتخت غیررسمی اتحادیه ی اروپا هم است شهرت دارد. هر چند که در پایین ترین رتبه لیست حقوق پرستاران قرار گرفته است، متخصصان مراقبت های درمانی در این کشور از درآمد نسبتا خوبی برخوردارند. حقوق پرستاران چیزی بین 27.000 $ تا 50.500 $ است.

9. نیوزیلند

نیوزیلند که در اقیانوس آرام واقع شده است، از دو جزیره تشکیل شده و همسایه ی استرالیا است. کیفیت زندگی در این کشور بالا است و این موضوع در متوسط دستمزد کارمندان کاملا مشخص است. ​​میانگین دریافتی کارمندان بخش خصوصی در نیوزلند 35.000 $ است. درآمد سالانه پرستاران نیز چیزی حدود 32.000 $ تا 47.000 $ است که براساس سابقه و تجربه پرستار متغیر است.

8. شیلی

درآمد پرستاران

درآمد پرستاران در کشورهای مختلف

 

شیلی جنوبی ترین کشور آمریکا است که بخش بزرگی از ساحل شرقی این قاره را در برگرفته است. این کشور به خاطر کیفیت نسبتا بالای زندگی در مقایسه با سایر کشورهای آمریکای جنوبی شناخته شده است. پرستاری در شیلی می تواند حرفه ای بسیار پرسود باشد. حقوق پرستاران تازه کار از 28.000 $ آغاز می شود و به ​​47.000 $ می رسد. همچنین، پرستاران با تجربه می توانند 62.000 $ در سال درآمد داشته باشند. این ارقام حتی با در نظر گرفتن متوسط دستمزد سالانه در پایتخت شیلی سانتیاگو که تنها 10.0000 $ در سال است بسیار چشمگیر است.

7. انگلستان

زندگی برای پرستاران در انگلستان، هنگامی که به سطوح بالاتر کاری دست پیدا کنند بسیار خوب پیش می رود. پرستاران در شروع کار درآمدی 3.000 دلاری خواهند داشت و به مرور با افزایش سابقه دستمزد آن ها به 43000 $ در سال افزایش می یابد.

6. دانمارک

درآمد پرستاران

درآمد پرستاران در کشورهای مختلف

 

اگر آن قدر شجاع هستید که دمای زیر صفر درجه دانمارک را تحمل کنید و علاقمند به تحصیل در یکی از رشته های درمانی هستید دانمارک انتخاب خوبی است. نه تنها در دانمارک پرستاری از پذیرش بالایی برخوردار است بلکه پرستاران در این کشور درآمد خوبی دارند. حقوق یک پرستار از 38.000 $ تا $ 50.000 متغیر است. اگر چه به دلیل سیستم رفاه اجتماعی عالی و مالیات 30 درصدی هزینه زندگی در دانمارک بالا است.

5. استرالیا

در استرالیا متوسط دستمزد ​​پرستاران تازه کار 28 $ آمریکا در هر ساعت (یا $ 40 دلار استرالیا) است. با این حال، هر چه تجربه پرستار بالا می رود درآمد نیز افزایش می یابد. میزان دستمزد می تواند به 60000 $ برای پرستاران با بیش از ده سال سابقه کار در بهترین بیمارستان ها هم برسد.

4. کانادا

درآمد پرستاران

درآمد پرستاران در کشورهای مختلف

 

کانادا برای سیستم بهداشت و درمان اش معروف است؛ اما چیزی که خیلی ها از آن آگاه نیستند درآمد خوب پرستاران کانادایی است. پرستاران کانادایی یکی از بهترین دستمزدها را در جهان دریافت می کنند. دستمزد چیزی بین 48.000 $ تا 55.000 $ و گاه 65.000 $ بسته به تجربه و تخصص پرستار متغیر است.

3. نروژ

به تازگی، نروژ با کنار زدن همسایه اسکاندیناوی خود، سوئد، در لیست ما قرار گرفته است. نروژ از یکی بالاترین استانداردهای زندگی در جهان برخوردار است و پرستاری از این قاعده مستثنی نیست. متوسط ​​حقوق برای یک پرستار در نروژ حدود 50،000 $ است، اما می تواند به 100،000 $ در هر سال برای با تجربه ترین پرستاران افزایش یابد.

2. آمریکا

درآمد پرستاران

درآمد پرستاران در کشورهای مختلف

 

در آمریکا، دستمزد یک پرستار بالاتر از متوسط ​​درآمد کارمندان و به طور میانگین چیزی حدود 67،490 $ در سال است. پایین ترین درآمد برای یک پرستار حدود 45،000 $ است، این در حالی است که بالای 10 درصد پرستاران بیش از 94000 $ در سال دریافتی دارند. پرستاران در کالیفرنیا بهترین دستمزد را دارند، به خصوص آن هایی که در منطقه سانفرانسیسکو و سان خوزه مشغول به کار هستند.

1. لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری کوچک در غرب اروپا است که بین بلژیک، آلمان و فرانسه قرار گرفته است. در درجه اول لوکزامبورگ یک بهشت ​​مالیاتی است و یکی از کوچک ترین کشورهای مستقل در این قاره است. خوشبختانه هم شرایط اقتصادی و هم دستمزد یک پرستار حرفه ای در مقایسه با اندازه کشور مناسب است. حقوق پرستاران در لوکزامبورگ در هشت سال اول کار در حدود 60.000 $ است که با افزایش سابقه به 125.000 $ می رسد. متاسفانه، به دلیل کوچک بودن کشور، پیدا کردن کار بسیار دشوار است.

10 کشوری که پرستاران درآمد بالایی دارند

4.5111
این مطلب مفید بود ؟10011
برگرفته از کجارو/ی
وبگردی