املاک تهران

املاک ارزان تر از قیمت میانگین تهران

تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1400کد مطلب : 61857زمان مطالعه : 1 دقیقه
آخرین گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران نشان می دهد میانگین هرمترمربع آپارتمان مسکونی در پایتخت به 30 میلیون و 270 هزار تومان رسیده است.

دنیای اقتصاد: آخرین گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران نشان می دهد میانگین هرمترمربع آپارتمان مسکونی در پایتخت به 30 میلیون و 270 هزار تومان رسیده است. البته آن طور که جزئیات این گزارش و همچنین بررسی های میدانی نشان می دهد بخش زیادی از معاملات خریدو فروش ماهانه با قیمتی کمتر از میانگین قیمت مسکن شهر تهران در هرمترمربع منعقد شده اند.

به طوری که در آخرین ماه سال گذشته که میانگین قیمت مسکن در شهر تهران از مرز 30 میلیون تومان گذشت بیش از 61 درصد معاملات خرید و فروش ثبت شده در مناطق مختلف شهر تهران، با قیمتی کمتر از 30 میلیون تومان در هرمترمربع ثبت شده اند.

جزئیات گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که در آخرین ماه از سال گذشته، واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی 15 تا 20 میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم 16 درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات ماهانه پایتخت را به خود اختصاص داده اند. همین طور دامنه های قیمتی 20 تا 25 میلیون و 10 تا 15 میلیون تومان، به ترتیب با سهم های 7/ 15 و 6/ 13 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران نیز عنوان می کنند بخش عمده معاملات محدود خرید و فروش که در این روزها در بازار مسکن در حال انجام است بیشتر مربوط به واحدهای مسکونی با قیمت کمتر از 30 میلیون تومان در هرمترمربع اختصاص دارد.

انتهای پیام/م

 

املاک ارزان تر از قیمت میانگین تهران

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : بازار مسکن
وبگردی