باریک ترین خیابان جهان
خیابان های باریکی در جهان وجود دارد که بسیار شگفت انگیز هستند، در ادامه تصاویر 6 خیابان باریک جهان که در کتاب گینس ثبت شده است را مشاهده می نمایید.

ثبت باریک ترین خیابان های جهان در کتاب گینس:

اکثر خیابان های باریک جهان در اروپا واقع شده اند و تعداد انگشت شماری در آمریکای شمالی و آسیا.خیابان ها،جاده ها و راه های عبوری از سالهای بسیار دور محل گذر انسانها و حیوانات و وسایل نقلیه بوده است. در هر شهر و روستا تعداد زیادی خیابان و راه های عبوری وجود دارد که هر روزه میلیون ها نفر از طریق آنها عبور و مرور می کنند. در این بخش از سرگرمی نمناک قصد داریم تا شما را با باریکترین خیابانها ها که خیلی عجیب به نظر می رسند آشنا کنیم.

6 باریک ترین خیابان جهان که در گینس رکورد ثبت کرده اند

6.چین شی هوآنگ واقع در پکن:
هوآنگ، بعنوان قدیمی ترین خیابان پکن معروف شده است.این خیابان تا 180 فوت گسترش یا فته است و عرض و باریکی آن معادل 16 اینچ که افراد را برای رد شدن، وادار به چرخیدن به پهلو می کند.
این کوچه ، یک تاریخ بسیار غنی دارد و در طول سلسله چینگ، به عنوان یک مرکز مالی بوده است.26 ضرابخانه در این محله وجود داشتند که تقرییا برای اکثریت بانک ها، سکه های مسی تولید می کردند که با گذشت زمان، و وجود پول کاغذی، این کوچه دیگر ناکارآمد شد.
چین شی هوآنگ واقع در پکن
 

5.استرادا اسفوری در رومانی:

یکی از باریک ترین خیابان های جهان، در شهر براشوف است. تاریخ و قدمت آن به قرن هفدهم، زمانی که در ابتدا به عنوان یک راهرو برای استفاده آتش نشانان ساخته شده بود، برمیگردد.
عرض این خیابان در حدود 1 متر و نیم است. این خیابان نیز به عنوان یکی از باریک ترین خیابان های اروپا شناخته می شود.استرادا اسفوری، به عنوان یک جاذبه توریستی و محل نشست معروف است.
استرادا اسفوری در رومانی
 

4.خیابان مارتین روتزیگس گراند در سوئد:

این خیابان؛ در شهر قدیمی استکهلم واقع شده است. خیابان از طریق پله ها امتداد می یابد و در انتهای پله ها باریک تر می شود و عرض آن به 90 سانتیمتر می رسد و آن را به باریک ترین خیابان استکهلم تبدیل کرده است. بعد از این که مارتین روتزیگس گراند که یک تاجر از طبقه ی بورژووا، در سال 1581 به استکهلم مهاجرت کرد و تمامی املاک این خیابان را خریداری کرد و مغازه ای در آن باز کرد، این خیابان را به اسم او می نامند.
او آهن و مس معامله می کرد و بعدها به یکی از ثروتمندترین تاجران استکهلم تبدیل شد.
خیابان های باریک جهان
 

3.کوچه فن تن در کانادا:

این کوچه در محله ی چینی های کلمبیا بریتیش کانادا واقع شده است و خیابان فیسگارد را در منطقه ای میان خیابان گاورنمنت خیابان استور به خیابان پاندورا وصل می کند.این خیابان با عرض 89 سانتیمتر، باریک ترین خیابان کانادا است.
این منطقه قبلا محل شرط بندی و آب میوه فروشی و غیره بوده است و چندین رستوران و مغازه داشته اما امروزه این خیابان محلی برای گردشگری بسیاری از توریست ها است و چندین مغازه های کوچک آرایشگری، گالری های هنری کافه های چینی و چند آپارتمان و دفتر در انجا واقع شده است.
باریک ترین خیابان های جهان
 

2.خیابان پارلمان در انگلستان:

اسم باریک ترین خیابان جهان، قبلا متعلق به خیابان پارلمان اکستر انگلیس بود که نام خیابان برای آن مناسب تر است.طول آن 50 متر است، و عرض آن، در عریض ترین قسمت 1.2 متر و در باریک ترین بخش آن 0.64 متر است.خیابان های استریت و واتر بییر لین را به هم وصل می کند.
در سال 1836، ساکنین از شورای محلی خواستند تا خیابان را عریض تر کنند و گسترش دهند، اما هرگز این اتفاق نیفتاد.
خیابان پارلمان
 

1.اشپرویرهوف اشتراسه در آلمان:

این خیابان با عرض چند سانت متر بعنوان باریک ترین خیابان در جهان است ؛ اگر چه برخی معتقدند این رکورد متعلق به خیابان اکستر، در کشور انگلستان است.عرض متوسط آن، حدود 40 سانتی متر است و هر ساله، گردشگران زیادی از آسیا و آمریکا برای بازدید از این خیابان به آلمان می آیند.
این خیابان در سال 1820 ساخته شد و در سال 2007 وارد کتاب گینس شد اما به هیچ وجه توصیه نمی شود که از این خیابان عبور کنند، چون ممکن است مابین دیوارها گیر کنند.اگر قد کسی بلندتر از1.8 متر باشد، باید برای عبور از این خیابان خم شود.
تصاویر 6 خیابان باریک جهان

 

باریک ترین خیابان های جهان در کتاب گینس! + تصاویر

4.242
این مطلب مفید بود ؟357
منبع : worldatlas / بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی