مراحل بیماری آلزایمر
بیماری آلزایمر شامل 7 مرحله است که با بالا رفتن مراحل ، شدت بیماری نیز افزایش می یابد و سلامت روانی و جسمی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

مراحل آلزایمر:7 مرحله بیماری آلزایمر

بیماری آلزایمر، نوعی از جنون، یک اختلال شناختی است که به طور جدی بر حافظه و دیگر توانایی های شناختی فرد تاثیر می گذارد. تخمین زده شده است که 80 درصد موارد جنون بیماری آلزایمر است. نشانه های اولیه و مراحل بیماری آلزایمر به عنوان مسائل طبیعی در ارتباط با فراموشی و از دست دادن حافظه ظاهر می شود.

با این حال، اگر به این علائم بی توجه باشید، می تواند راههای مختلفی را برای عوارض طولانی مدت به جای بگذارد. باید بدانید که بیماری آلزایمر یک اختلال پیشرونده است و باید مراقب مراحل اولیۀ آلزایمر باشید و به درستی درمان کنید ، بیماری که 7 مرحله دارد و در این بخش از سلامت نمناک در مورد آن خواهیم گفت.

آلزایمر چیست؟

 مراحل بیماری آلزایمر چگونه اند؟

علائم و نشانه های بیماری آلزایمر شامل موارد زیر است:

افراد مبتلا به این بیماری تفکر انتزاعی را تجربه می کنند در این حالت فرد توانایی درک چیزها را از دست می دهد و راه حل مناسب برای هر وضعیتی را پیدا نمی کند. به عنوان مثال، افراد قادر به انجام کارهای روزانه ساده مانند تعادل یک کتاب بانکی نیستند. تخریب یکی از علائم رایج افراد مبتلا به بیماری آلزایمر است ، افراد آدرس خانه خود را فراموش می کنند و قادر به بازگشت به خانه نیستند.

عدم ابتکار عمل یکی دیگر از علائم شدید این بیماری است ؛ این بیماری باعث می شود فرد منزوی و کمتر به محیط اجتماعی علاقه مند شود. آنها نیز کمتر از نظر اجتماعی فعال می شوند و علاقه خود را به زندگی از دست می دهند.

مشکل زبان یکی از علائم رایج بیماری آلزایمر است که همه بیماران در مراحل میانی بیماری تجربه می کنند. آنها اغلب به دنبال کلمه مناسب هستند و قادر به یافتن جایگزین نیستند. افرادی که مبتلا به بیماری آلزایمر هستند، اغلب وسایل را گم می کنند و به دنبال آنها می گردند به عنوان مثال، ممکن است کلیدهای ماشین خود را در فریزر و ساعت مچی خود در کابینت آشپزخانه نگه دارند.

علائم آلزایمر شدید

نشانه ها در مراحل مختلف بیماری آلزایمر

نوسانات روحی پدیده ای شایع در این اختلال شناختی است ؛ افراد تغییرات روحی شدید از خود نشان می دهند. یک لحظه غمگین و سپس بسیار خوشحال یا عصبانی می شوند.

افراد مبتلا به این بیماری تغییرات شدید شخصیتی را تجربه می کنند. با این حال، این بخش عادی پیری است و مشکل جدی نیست در این بیماری، فرد تحت احساسات شدید سردرگمی، سوء ظن، ترس و خشم قرار می گیرد.

مهارت های قضاوت به طور منفی تحت تاثیر این بیماری قرار می گیرند ؛ افراد مهارت های قضاوت ضعیف را نشان می دهند و بی دست و پا می شوند. به عنوان مثال، آنها نمی توانند لباس مناسب را در شرایط مختلف آب و هوایی مورد استفاده قرار دهند.

Alzheimer's Disease

 مراحل بیماری آلزایمر و رفتار فرد مبتلا

7 مرحله از بیماری آلزایمر وجود دارد. این موارد عبارتند از:

مرحله 1. بدون آسیب رساندن:

این مرحله بدون نقص در عملکرد شناختی فرد مشخص می شود. خسارت به سلول های مغز آغاز شده است، اما هیچ نشانه ای را نشان نمی دهد.

مرحله 2. از دست دادن حافظه مختصر:

این مرحله با کاهش شدید عملکرد شناختی مشخص می شود. سلول های آسیب دیده مغز شروع به نشان دادن اثر می کند و افراد نشانه های از دست دادن حافظه و فراموشی را تجربه می کنند.

با این حال، در این مرحله علائم جنون قابل تشخیص نیست.

شناخت بیماری آلزایمر

شناخت مراحل مهمی از بیماری آلزایمر 

مراحل نگران کننده بیماری آلزایمر

مرحله 3. شناختی خفیف:

این مرحله از شناختی خفیف است که با تغییرات شدید در الگوی خلقی و رفتاری مشخص شده است به طوری که اعضای خانواده و بستگان از این واقعیت آگاه هستند که چیز نرمالی نیست.در این مرحله، افراد برای پیدا کردن کلمه مناسب، در انجام فعالیت های روزمره مشکل دارند. 

مرحله 4. شناختی متوسط:

این مرحله با کاهش شناختی متوسط ​​شناخته شده است. پزشکان باید یک معاینه پزشکی دقیق را انجام دهند تا مشکلی که ایجاد شده را ، تشخیص دهند.علائم در این مرحله شامل فراموش کردن حوادث اخیر، دشواری در انجام کارها و فعالیت های روزانه، فراموشی تاریخ شخصی و تغییرات روحی است.

تشخیص آلزایمر

 مراحل بیماری آلزایمر و چگونگی تشخیص آن 

مراحل بیماری آلزایمر چیستند؟

مرحله 5. همیشه شناختی / ابتلا به جنون:

این مرحله با کاهش شدید شناختی مشخص می شود. در این مرحله، افراد برای فعالیتهای روزانه خود نیاز به کمک دارند و تغییرات در رفتار آنها نیز برای دیگران واضح است. افراد اغلب شکاف در حافظه خود را تجربه می کنند و نمی توانند جزئیات تماس خود را به یاد داشته باشند.

علاوه بر این، محاسبات ذهنی آنها بسیار ضعیف شده و اغلب نوع لباس پوشیدن در تغییرات فصلی مختلف را اشتباه می گیرند. با این حال، در این مرحله، افراد می توانند از توالت به تنهایی استفاده کنند و هنوز خاطراتی در مورد برخی اطلاعات شخصی مهم وجود دارند.

آلزایمر چگونه است؟

 مراحل بیماری آلزایمر و شدت یافتن بیماری

مرحله 6. بیماری آلزایمر متوسط ​​/ جنون:

این مرحله را که طی کنیم افراد به حالت کاهش شدید شناختی وارد می شوند. در این مرحله، بیماری به تدریج پیشرفت می کند و علائم شروع به بدتر شدن می کنند. افراد حافظه خود را شدیدا از دست می دهند و نیاز به کمک بیشتری برای انجام روال روزانه خود دارند.

در هنگام رفتن به توالت، نیاز به کمک دارند و حتی اختلالات خواب را تجربه می کنند. کنترل مثانه آنها مشکل است و بی اختیاری ادراری شروع می شود و علاوه بر این، آنها قادر به تشخیص چهره های آشنا و تجربیات رفتاری و تغییرات خلقی نیستند.اگر آنها بدون کمک از خانه بیرون بیایند، ترس دارند.

جنون آلزایمر

 مراحل جنون در بیماری آلزایمر 

مراحل بیماری آلزایمر که باید بشناسیم!

مرحله 7. عدم شناسایی نزدیکان:

این مرحله با کاهش شدید شناختی مشخص می شود. در این حالت، افراد علائم بیشتری را تجربه می کنند و قادر به مقابله با فعالیت های روزانه خود نیستند. آنها قادر به برقراری ارتباط صحیح نیستند و قادر به کنترل حرکاتشان نیز نمی باشند.

رفتارهای غیرطبیعی نشان می دهند و در انجام هر گونه فعالیت بدون کمک مشکل پیدا می کنند به عنوان مثال، آنها قادر به نشستن بدون کمک نیستند و همچنین در نگه داشتن سرشان به سمت بالا، با مشکل مواجه می شوند.

آلزایمر و ناتوانی

 مراحل بیماری آلزایمر و رسیدن به جنون در این بیماری

همه مراحل بیماری آلزایمر از اختلال پیشرونده صحبت می کنند ، اگر تشخیص به موقع انجام نشود و درمان شروع نشده باشد، می تواند به طور جدی برای افراد مبتلا به بیماری ناخوشایند باشد.

 

مراحل بیماری آلزایمر ، 7 مرحله ای که باید از آن آگاه باشید!

4.440
این مطلب مفید بود ؟355
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی