تاثیر آب و هوا بر احساس انسان
تحقیقات نشان می دهد که طبیعت و آب و هوا بر خلق و خو و احساس انسان تاثیر دارد برای مثال هوای آفتابی حس خوب و خوشحالی را به انسان می دهد.

تاثیر آب و هوا بر انسان و احساساتش چیست؟

اگرچه برای هوا غیر ممکن است که احساساتی خلق کند یا به وجود آورد، ولی قطعا خط فکر شما را بهبود می بخشد و به آن انگیزه می دهد برای مثال اگر با همسر یا نامزد خود قطع رابطه کرده باشید، آن وقت یک روز تیره و دلگیر فقط باعث می شود که حس بدتری داشته باشید و افسرده تر شوید ولی یک روز آفتابی درد شما را بیشتر نمی کند، قطعا می تواند روح شما را بپروراند تا کمتر احساس بدبختی داشته باشید، بله واقعیت جالب توجهی که در این بخش از گوناگون و خواندنی های نمناک به آن خواهیم پرداخت.

تاثیر آب و هوا بر انسان

حالات مختلف طبیعت و آب و هوا که بر احساسات شما اثر می گذارند:

رطوبت

رطوبت ،تاثیر برعکسی بر روی احساسات انسانی مانند عطوفت، مهربانی و شور و حرارت دارد، رطوبت باعث تنبلی ذهن و بدن شما می شود و در برابر انگیزه انجام هر کاری ، ممانعت می کند علاوه بر آن، بر روی تمرکز شما نیز تاثیر می گذارد و باعث می شود احساس خواب آلودگی کنید.

آفتابی

هوای آفتابی حس خوشحالی، خوب و سالم بودن را القا می کند ، افزایش دما با سر زندگی روح در تناسب است.هوای آفتابی حس دلهره و شک و تردید را کاهش می دهد. اثر مثبت آفتاب بر روی احساسات انسانی می تواند با شیمی اعصاب به نام سروتونین در ارتباط باشد.

سروتونین احساسات وابسته به حافظه، افسردگی و خواب را کنترل می کند. در هوای آفتابی میزان سروتونین افزایش می یابد که تاثیر مثبتی نیز بر روی ذهن شما دارد.

هوای آفتابی

تاریکی

آیا هیچ وقت فکر کرده اید که چرا وقتی چراغ ها را خاموش می کنید و یا پرده ها را می کشید، احساس خواب آلودگی می کنید؟ یک ماده شیمیایی به نام ملاتونین مسئول این حس است. در غیاب نور خورشید، ملاتونین از سروتونین تولید می شود. ملاتونین در طول شب ایجاد خواب می کند.

زمستان

روزهای زمستان با نور خورشید کمتر و سرمای بیش از حد شناخته می شوند. زمستان دلگیر و گرفته همان اثرات شب های تاریک را بر روی ذهن انسان دارد، میزان سروتونین کاهش می یابد و شما افسرده می شوید.

میزان تولید سروتونین در زمستان، نصف تابستان است. در بعضی افراد، زمستان باعث شروع تغییر حالات احساسی که به تغییرات موثر فصلی معروف است، می شود. علائم این مشکل با پایان یافتن پاییز خود را نشان می دهند و در طول زمستان ادامه دارند.

اثرات هوای زمستان

باران

مردم به روش های مختلفی به باران واکنش نشان می دهند. در حالی که برخی شدیدا از باران لذت می برند، دیگران کاملا افسرده می شوند و آزار می بینند. اگرچه هیچ کس روزهای دلگیر با بارندگی های شدید و مداوم را دوست ندارد.

هوا همچنین شرایط سلامتی به خصوصی ایجاد می کند که ، به طور ثابت بر روی روان انسان اثر دارد به عنوان مثال، زمستان باعث بدتر شدن آرتروز می شود،که موجب درد زیاد و ناراحتی فرد می گردد. باران نیز با عفونت های رایج گوناگون در ارتباط است، که می تواند بر روی کیفیت زندگی افراد تاثیر بگذارد.

تاثیر طبیعت و آب و هوا بر روی احساسات انسان

4.435
این مطلب مفید بود ؟314
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ ز.ت
وبگردی