گم شدن در زندگی
اگر در مسیر زندگی تان در برخی مواقع احساس تنهایی و گم شدگی دارید، با استفاده خوب از تنهایی خود و دید مثبت به این موقعیت می توانید این احساس را رفع کنید.

اگر فکر میکنید در زندگی گم شده اید، باید بخوانید

احساس تنهایی و به نوعی دور شدن از روال عادی زندگی که برخی آن را گم شدن نیز می خوانند، احساس عجیبی نیست و هرکسی در هر جایگاهی قطعا در طول عمر خود این حس را تجربه می کند اما تجربه این حس به تنهایی موضوع بحث ما نیست بلکه مواجهه و رفع آن هدف ما در این بخش سبک زندگی نمناک است، برای آن که در چنین شرایطی بهتر عمل کنید دقایقی با ما همراه باشید.

تنهایی را فرصت خوبی بدانید:

واقعیت این است که بعضی مواقع نیاز به تنهایی دارید و اگر همیشه به برقراری ارتباط با دیگران عادت داشته اید، تنهایی برایتان دشوار است با این حال، یادگیری اینکه چگونه تنها و راحت باشید، به شما اعتماد به نفس می دهد پس فرصت را غنیمت شمرده و از تنهایی استفاده کنید.

احساس تنهایی

از گمشده و تنهایی خود به عنوان راهنما استفاده کنید:

حتما تا بحال این جمله را شنیده اید که باید بدانید کجا قرار دارید و به کجا می خواهید برسید. تنهایی به عنوان یک سیگنال در زندگی به شما نشان می دهد که در جستجوی چه هستید تا مسیر درست را بیابید.

کنترل خود را بر همه چیز بیشتر کنید:

به طور معمول، تنهایی باعث می شود همه چیز را با دید منفی ببینید، این طرز فکر شما را قربانی افکار منفی می سازد، در حالی که حقیقت این است که باید نگرش خود را در هر موقعیتی انتخاب کنید.

هیچ کس نمی تواند احساسی را به شما تحمیل کند و این شما هستید که در مورد انتخاب خود اظهار نظر نهایی می کنید پس با حفظ دید مثبت کنترل خود را برمسائل در هر شرایط حفظ کنید.

تنهایی به شما در رسیدن به حقیقت کمک می کند:

اگرچه معاشرت با دیگران گاهی آرامش بخش است اما گاهی توجه شما را به واقعیت ها کم می کند. تنهایی را به دید نعمتی ببینید که به عنوان یک راه گشا برای حل مسائل و مشکلات عمل می کند.

مزیت تنهایی

از آزادی خود لذت ببرید:

به جای خود دلسوزی که بسیاری افراد به دلیل تنهایی مستعد آن هستند به شرایطتتان به عنوان یک آزادی جدید نگاه کنید. اکثر افراد دائما به تأیید نظرات خود نیاز دارند. سعی کنید از این واقعیت لذت ببرید که برای حمایت از تصمیمات خود به کسی نیاز ندارید.

شخصی که اکنون هستید را تصدیق کنید:

شاید احساس تنهایی و سردرگمی داشته باشید زیرا شرایط زندگی شما را از شخصیتی که دیگران می دانند، دور کرده است. حتی اگر زندگی فعلی شما تفاوت اساسی با گذشته دارد، بدانید زندگی به تغییرات و نحوه واکنش ما در برابر آن مربوط است.

تلاش کافی داشته باشید:

غالباً کسانی که احساس انزوا و شکست دارند کارهای پیش پا افتاده انجام می دهند زیرا عزت نفس پایینی دارند و به پیشرفت خود اهمیتی نمی دهند.

اجازه ندهید تنهایی، حس ارزشمندی شما را از بین ببرد. همیشه بیشترین تلاش خود را انجام دهید تا هنگامی که این دوره را پشت سر گذاشتید، دیگران شما را به دلیل استواری در شرایط سخت تحسین کنند.

تلاش کردن

ارزش زمان را بدانید:

وقتی در تنهایی و افسردگی گم می شوید، معمولا افسوس وقایع گذشته را می خورید و اینکار چیزی جز القا افکار منفی و تداوم وضعیت ندارد.

به یاد داشته باشید، هر اتفاقی دلیلی دارد:

هر شرایطی که در زندگی خود با آن روبرو می شوید، تجربیات شما را بالا می برد. گاهی اوقات از تجربیات زندگی نهایت بهره را می برید و این بهره مندی از تجربیات در آینده درست زمانی که تنهایی را رد کرده اید برایتان سودمند خواهد بود و اینگونه متوجه می شوید که حتی تنهایی که برای شما آزار دهنده بوده از خود ثمره ای به نام تجربه برجای گذاشته که در بخشی دیگر از زندگیتان از آن استفاده می کنید.

افکار خود را بنویسید:

در اوج تنهایی افکار خود را یاد داشت کنید، بعد از گذشت مدتی با مرور یادداشت هایتان از رفتار و افکار خود تعجب خواهید کرد زیرا زمان به شما درک کاملی از بسیاری مسائل می دهد برای همین متوجه نقص های گذشته تان خواهید شد.

یاد داشت افکار

مجدداً با خودتان ارتباط برقرار کنید:

اگر احساس می کنید که از خودتان جدا شده اید. تمام حواس پرتی ها را کنار بگذارید و خودتان را به لحاظ احساسی و ذهنی از انواع حالات فناوری دور کنید، حتی اگر برای یک ساعت باشد. این کار به شما کمک خواهد کرد تا آرامشی که بدان نیاز دارید را در مسیر پرورش ذهن، بدن و روح تان پیدا کنید.

ریسک پذیر باشید:

اگر احساس کسلی و افسردگی به شما دست داد، ریسک پذیر باشید. انسان ها ماهیتاً ریسک گریز هستند و با محتاطانه عمل کردن به سریع ترین شکل ممکن می توانند در زندگی گم شوند.

رویاپردازی های بزرگ داشته باشید:

از ریسک پذیری نهراسید و رویاهای بزرگ در سر داشته باشید. موفق ترین افراد در جهان نیز به خاطر داشتن آرمان ها و رویاهای شان مورد تمسخر دیگران قرار گرفته اند پس از تمسخر دیگران نترسید.

رویاپردازی

افکار منفی را دور کنید:

گفتگوی درونی شما با مغزتان در ارتباط است پس اگر همیشه می گویید «من گم شده ام» یا «من اصلاح نمی شوم»، دقیقاً همین را در زندگی خود جذب خواهید کرد پس افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین نمایید.

زمانی که موفق شوید پیام های درونی منفی را با پیام های مثبت جایگزین کنید، می توانید روایتی قدرتمندتر از کسی که هستید و چیزی که می خواهید به آن دست پیدا کنید، خلق نمایید.

روی کمک دیگران حساب کنید:

احساس تنهایی در همه افراد وجود دارد، اما به طور معمول مدت زمان کوتاهی ادامه خواهد یافت ولی اگر این شرایط ادامه دار شد بیکار ننشینید و از یک فرد متخصص مثل یک مشاور کمک بگیرید.

گم شدن در زندگی

بدانید شما تنها نیستید:

احساس تنهایی و اینکه خود را در این احساس تنها ببینید شرایط را بدتر می کند، در زمان پریشانی، حقیقت زندگی دیگران را نمی بینید و تنها خود را دچار سختی و مشکلات می پندارید و این کاملا اشتباه است چرا که شما از حقیقت زندگی آنها بی خبرید. برای ساده تر شدن عبور از این شرایط از فردی مورد اعتماد راهنمایی بگیرید.

از افراد منفی باف دوری کنید:

شما باید به دنبال کسانی باشید که از حرف ها و رفتارشان انرژی مثبت می گیرید پس ارتباط تان را با افرادی که با افکار منفی شان شما را از اهداف تان دور می کنند، به حداقل برسانید.

خودتان منبع انرژی خودتان باشید:

بعضی از فعالیت های روزانه هم برای شما انرژی بخش هستند پس این فعالیت ها را افزایش دهید و برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی آنها را هر روز دنبال کنید.

اگر فکر می کنید در زندگی گم شده اید، حتما بخوانید

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی