مریم امیرجلالی

ناگفته های مریم امیرجلالی از انتشار خبر درگذشتش

تاریخ انتشار : 18 مهر 1396کد مطلب : 57810زمان مطالعه : 4 دقیقه
انتشار شایعه درگذشت مریم امیرجلالی با واکنش جالبی از سوی این بازیگر طنز مواجه شد ،به همین بهانه با مریم امیرجلالی گفتگویی درباره انتشار شایعه درگذشتش داشته ایم که در ادامه میخوانید.

حال مریم امیرجلالی وقتی خبر درگذشتش را شنید

مریم امیرجلالی بازیگر سینما و تلویزیون از آن دست بازیگرانی است که وقتی نقشی را ایفا میکند آنقدر در آن غرق میشود که باورپذیری نقش برای مخاطب به بالاترین حد خود میرسد . این بازیگر سریال های طنز تلویزیون به تازگی با شایعه ای مواجه شد که بسیاری از هنرمندان آن را تجربه کرده بودند اما عکس العمل او در پاسخ به این شایعه بسیار جالب و قابل تامل بود.

چند روز قبل بود که فضای مجازی پر شد از یک خبر کذب ! باز هم عده ای بداخلاقی کرده و خبر درگذشت مریم امیرجلالی را در تلگرام منتشر کرده بودند.
امیرجلالی اما رندی کرد و جواب این شایعه را به طنز داد و گفت:«خیلی خیلی ممنون از آدم های خوش ذوق که مراسم تشییع جنازه اینجانب رو به نحوه بسیار خوب و مجللی انجام دادن، محبت بفرمایید سوم و هفتم و چهلم و سال اینجانب رو نقدا به شماره حسابی که بعدا اعلام می کنم واریز بفرمایید با سپاس فراوان.»

این بار اولی نیست که کاربران شبکه های اجتماعی خبر درگذشت بازیگران را به دروغ منتشر می کنند، جمشید مشایخی، رضا رویگری، محمد علی کشاورز و... را می توان قربانیان این شایعات دانست.با مریم امیرجلالی، بازیگری که با حضورش در سریال هایی مانند خانه به دوش، متهم گریخت، ترش و شیرین و... خاطرات شیرینی را برای ما رقم زده است هم صحبت شدیم تا برایمان از شایعات فضای مجازی بگوید.

گفتگو با مریم امیرجلالی درباره شایعه درگذشتش

چند روز قبل شایعه ای در فضای مجازی منتشر شد که شما هم جوابشان را با طنز دادید، اما نمی توان تاثیر آن را بر ذهن نادیده گرفت.
بیماران روانی این روزها زیاد شده اند! خیلی ها هستند که از این فضا به عنوان سرگرمی استفاده می کنند و کمبود های مالی و عقده هایشان را در این فضا جبران می کنند. کسانی که شایعه درگذشت بازیگران را منتشر می کنند، خیال می کنند پول از آسمان برای ما می ریزد و مثلا من مدام سرکار هستم و قراردادهای صد میلیونی دارم برای همین حسادت کرده و آرزوی مرگ مرا دارند! در حالی که من نه پولدار آنچنانی هستم و نه قراردادهای میلیون تومانی می بندم! اما این شایعات بشدت آزاردهنده و فرسایشی است. بعد از انتشار این خبر مدام تلفن من زنگ می خورد، مردم لطف داشتند از سراسر کشور، حتی خارج از کشور زنگ می زدند و جویای احوالم بودند. فقط شانس آوردم که عکس و این خبر را خودم برای دخترم که کانادا زندگی می کند، فرستادم.

مریم امیرجلالی

مریم امیرجلالی بازیگر متهم گریخت

دخترم گفت خوب شد خودت برایم فرستادی وگرنه با دیدن این خبر سکته می کردم! واقعا کسانی که چنین اخباری را منتشر می کنند چیزی به نام وجدان ندارند که با اعصاب و روان مردم بازی می کنند. چرا از مرگ دیگران خوشحال می شوند؟ همان روز که خبر تشییع جنازه مرا منتشر کردند، خبر درگذشت آقای ملک مطیعی را هم بازتاب دادند و حتی نام بیمارستان را هم نوشتند! واقعا گیج کننده است چرا چنین اخباری را منتشر می کنند. شایعه درباره آقای مشایخی که دیگر اسباب مزاح برای عده ای شده است که بسیار جای تاسف دارد!

به نظرتان ریشه این بی اخلاقی ها کجاست؟
در بی فرهنگی! به آنهایی که مدعی اند ما فرهنگ چند هزارساله داریم باید بگویم ما فعلا داریم فقط حرف می زنیم و دریغ از کمی فرهنگ و انسانیت. اگر ما مردم با فرهنگ و اخلاق مداری بودیم چنین رفتارهایی را انجام نمی دادیم.

رسانه ها زیاد شده و گسترش شبکه های اجتماعی می تواند فضای خوبی را برای آموزش و فرهنگ سازی مهیا کند اما چرا از این فضا بیشتر برای اشاعه رفتارهای منفی استفاده می شود؟
فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که دست آدم های باسواد نیست که بتوان از آنها درس اخلاق یاد گرفت. الان هر آدمی یک تلفن هوشمند در دستش است و با آن می تواند هر چه در ذهن دارد، منتشر کند. ذهنیت این آدم ها که همیشه مثبت و خوب نیست! فضای مجازی هیچ مدیریتی ندارد و هر بیماری می تواند هر عکس بد و متن زشتی را منتشر کند.

شاید یکی از دلایلی که باعث شده فضای مجازی آسیب پذیر و ناهنجار شود همین نکته است که آدم های باسواد و بافرهنگ به این فضا وارد نمی شوند تا خوراک مفید را برای کاربران فراهم کنند و به آنها آموزش های لازم از فضای مجازی را بدهند؟
بله! این کاستی هم وجود دارد ؛ اما به نظرم تلویزیون در فرهنگ سازی برای استفاده از فضای مجازی بسیار تاثیرگذار است و با ساخت برنامه های آموزشی مناسب و پرمخاطب می تواند مردم را آگاه کند که در دنیای مجازی چگونه حضور پیدا کنند، چگونه از خود مراقبت کنند، از چه مطالبی استفاده کنند و چقدر در بازنشر مطالب بیهوده و نادرست حساس باشند و از انتشار مطالب نادرست پرهیز کنند. فرهنگ سازی به مرور شکل می گیرد و نمی توان توقع داشت یکباره مردم متحول شوند.

مریم امیرجلالی وقتی خبر فوتش را شنید

57
این مطلب مفید بود ؟70
برگرفته از خبرآنلاین / م.ف
وبگردی