قیمت واکسن آنفولانزا

قیمت واکسن آنفلوآنزا امسال چند است؟

تاریخ انتشار : 5 مهر 1398کد مطلب : 3786زمان مطالعه : 2 دقیقه
دکتر علی واشقانی رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو قیمت واکنس آنفولانزا را اعلام کرد.

قیمت واکنس آنفولانزا

ایسنا:دکتر علی واشقانی رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو گفت:برای تهیه واکسن های آنفلوآنزا باید به نکاتی توجه کرد از جمله در بسته بندی های تکی در جعبه باشند و دارای برچسب اصالت باشند. 
دکتر علی واشقانی با بیان اینکه به طور کلی گـروه هـای پرخطـر نیازمنـد دریافـت واکسـن فصلـی آنفلوانزا هستند، گفت:زنان باردار، افراد بالای 60 سال، کارکنان بخش های بهداشت و درمان به ویژه افرادی که در تماس مستقیم با بیماران مبتلا به آنفلوانزا قرار دارند، مبتلایان به بیماری های مزمن ریوی و قلبی- عروقی، مبتلایان به بیمارهای مزمن کلیوی، کبدی، عصبی، خونی و اختلالات متابولیک، کودکان بین شش تا 59 ماهه و... توصیه می شود که واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. 
وی با بیان اینکه سـایر افـرادی کـه متقاضـی دریافـت واکسـن آنفلوانزا هستند، در صورتی کـه منعی برای دریافت واکسـن نداشـته باشـند، مـی توانند با مشورت پزشک واکسـن را تزریق کنند، افزود:کودکانی که زیر شش ماه هستند و افرادی که به واکسن آنفلوانزا یا ترکیبات آن واکنش های شدید آلرژیک یا تهدید کننده حیات نشان داده اند، نباید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. 
واشقانی ادامه داد:واکسن های آنفلوآنزایی که امسال در کشور موجودند به صورت سه ظرفیتی و چهار ظرفیتی هستند که با تشخیص و تجویز پزشک نوع این واکسن ها تعیین و مورد استفاده قرار می گیرند. هر دو این واکسن ها واجد ویروس نوع A که خطرناک ترین نوع ویروس آنفلوآنزاست و عامل بیشترین همه گیری بیماری آنفلوآنزا در دنیا بوده است، هستند و تفاوت نوع سه و چهار ظرفیتی آن، در نوع B ویروس است که نسبت به نوع A از خطر کمتری برخوردار است. 
وی با بیان اینکه مصرف یکی از واکسن های چهار ظرفیتی سال جاری در کودکان شش ماه تا سه سال مجاز نیست، گفت:البته واکسن چهار ظرفیتی دیگر و واکسن سه ظرفیتی شامل این محدودیت نیستند که در این زمینه اطلاع رسانی لازم به معاونت غذا و دارو و همچنین معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و داروخانه ها انجام شده و کادر درمان موظف به رعایت این موارد خواهند بود. برگه راهنما مصرف نیز همراه واکسن موجود است و توصیه می کنیم که قبل از مصرف مورد مطالعه قرار گیرد. 

واشقانی با بیان اینکه واکسن به صورت بسته بندی تکی در جعبه و به همراه برچسب اصالت تهیه می شود و واکسن های فاقد جعبه و برچسب اصالت مورد تائید نیستند، درباره قیمت واکسن آنفلوآنزا در سال جاری، گفت:واکسن چهارظرفیتی امسال با قیمت 41 هزار 500 تومان عرضه می شود و قیمت نوع سه ظرفیتی واکسن آنفلوآنزا 35 هزار و 800 تومان است.

انتهای پیام/م

قیمت جدید واکسن آنفولانزا چند است؟

4.328
این مطلب مفید بود ؟244
وبگردی