غذای عجیب و غریب
تا حالا به این فکر کردید که روزی بتونیم با چیزی به جز تمام مواد اولیه خوراکی یک غذا کامل درست کنیم ؟ غذایی که از هوا ، آب یا برق درسته بشه .

غذای عجیبی که از برق، آب و هوا درست میشه!

مجموعه فنلاندی اخیرا از یک غذای جدید و کمی عجیب و غریب به نام " سولئین " رونمایی کرد که غذایی غنی از پروتئین و سازگار با محیط زیست می باشد و دستورالعمل پیچیده ای دارد که هر شخصی نمی تواند آنرا تهیه کند!

بله درست خواندید! این غذا دستور العمل ساده ولی در عین حال پیچیده ای دارد که برای تهیه آن باید از برق، آب و هوا استفاده کنید!! در سولئین از برق برای آزاد کردن حباب های دی اکسید کربن و هیدروژن استفاده می شود و سپس میکروب های زنده به مایع اضافه می شود تا بر روی دی اکسید کربن و هیدروژن واکنش نشان دهد و این گونه سولئین تولید می شود.

بعد از اینکه میکروب های زنده به مایع اضافه می شود، آنرا خشک و بصورت پودر برای مصرف سرو می کنند. سولئین خشک شده ای که برای سرو قرار می گیرد، حدودا 50 درصد آن پروتئین می باشد و طعم و مزه آن درست همانند مزه آرد گندم می باشد و بیشتر برای افرادی که قصد رژیم گرفتن دارند توصیه می شود و حتی به عنوان ماده خوراکی دستگاه 3 بعدی برای تهیه غذاهای مختلف می توان به کار برد.

غذای سولئین

غذایی با مزه برق، آب و هوا

به همین دلیل دکتر پاسی واینیکا، درخصوص این غذای جدید این گونه گفت:" این نوع کاملا جدیدی از غذا است که می توان به نوع جدیدی پروتئین به بدن رساند که با غذاهای امروزی متفاوت می باشد چرا که برای ساخت و تولید آن نیازی به هزینه های گران قیمت در پرورش دام و حتی موجودات آبزی نیست و می تواند فرصت اشتغال زایی را برای عموم مردم ایجاد کند!"

گوشت یکی از غذاهایی می باشد که برای رژیم بسیار ضروری و مهم می باشد چرا که منبع غنی از پروتئین های مختلف با کیفیت بالا می باشد و این پروتئین ها نیز دقیقا در این غذای جدید وجود دارد که علاوه بر این حاوی اسید آمینه های ضروری می باشد که برای بدن بسیار مناسب می باشند.

با این حال پیش بینی می شود این نوع غذاها در آینده ای نه چندان دور تبدیل به غذاهای اصلی بشریت شوند و تاکنون با واکنش های مثبت زیادی روبرو شده اند چرا که به وسیله این نوع غذاها، دیگر هیچ حیوانی کشته نخواهد شد...

درضمن اولین کارخانه سولئین که توسط مجموعه " Solar Foods " تولید و اختراع شده است که در سال 2021 میلادی افتتاح خواهد شد و تا سال 2022، به میزان 2 میلیارد وعده غذایی تولید خواهد کرد.

درست کردن غذای عجیب از برق ، آب و هوا ! + عکس

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
وبگردی