احمد نجفی
احمد نجفی بازیگر و مجری برنامه صندلی داغ شب گذشته 27 دی ماه 96 مهمان مهران مدیری در برنامه دورهمی شد و از ماجرای حضور در جنگ تا ازدواجش گفت.

احمد نجفی مهمان برنامه دورهمی شد

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 27 دی ماه 1396 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. مهران مدیری در این برنامه میزبان احمد نجفی بازیگر سینما و تلویزیون و مجری برنامه صندلی داغ بود.

مهران مدیری گفتگو با احمد نجفی را با سوال درباره سن او آغاز کرد . مجری صندلی داغ درباره سنش گفت :من به اندازه سنم زندگی کرده ام و از زندگی لذت برده ام ، من در دوم فرورردین ماه 1327 به دنیا آمده ام و همیشه به مادرم میگفتم که خدا در دومین روز عید به تو عیدی داد.

احمد نجفی از حضورش در جنگ میگوید

مجری دورهمی از احمد نجفی خواست درباره شروع جنگ و حضورش در جنگ صحبت کند که گفت:من در زمانی که جنگ شروع شد آمریکا بودم و در یک تصادف دست و پایم شکسته بود و شش ماه روی صندلی چرخدار بودم و دلیل اینکه اوایل جنگ نبودم هم همین بود. من یک مهمان داشتم که به لس آنجلس آمده بود و یکدفعه تلویزیون اعلام کرد که خرمشهر را زدند ، با وجود اینکه مادرم بعد از 5 سال توانسته بود ویزا بگیرد و به آمریکا بیاید من با سختی های زیادی خودم را به ایران و بعد به خرمشهر رساندم .

احمد نجفی درباره حضورش در سینما و شروع کارش گفت :من ابتدا با دستیاری کارگردانی آغاز کردم و برای اولین بار با پیشنهاد مسعود کیمیایی وارد دنیای بازیگری شدم. مسعود کیمیایی پیشنهاد بازی در فیلم دندان مار را به من داد و من با تامل فراوان و با ترس از اینکه نتوانم از عهده آن برآیم در این فیلم بازی کردم اما مسعود از آن دست آدم هایی است که نمیتوانی در فیلمش بد باشی و یکی از استثناعات است.

احمد نجفی

احمد نجفی در برنامه دورهمی

مهران مدیری درباره علاقه احمد نجفی به وکالت صحبت کرد و از او خواست در این باره بیشتر صحبت کند که احمد نجفی گفت :من علاقه زیادی به وکالت داشتم و دوست داشتم که یک حقوق دان شوم ، کنکور هم دادم اما قبول نشدم و در ادامه از برنامه صندلی داغ و اجراهایی که از جنس خودش بود گفت و ادامه داد :طرح صندلی داغ برای من نبود و من در ابتدا به همه گفته بودم که من نمیتوانم خودم نباشم و نمیتوانم جلوی خنده ها و رفتارم را بگیرم.

حضور احمد نجفی در دنیای سیاست

مهران مدیری از حضور پررنگ احمد نجفی در دنیای سیاست گفت و از او خواست در این باره صحبت کند. مجری صندلی داغ ضمن تکذیب بسیاری از صحبت ها درباره او گفت:من یک هنرمندم و کار فرهنگی میکنم و از هر راهی برای انجام این کار استفاده میکنم، اینکه گفته میشد من نور چشمی دولت هستم اصلا و ابدا درست نیست . من تنها از سیاست برای رسیدن به اهداف فرهنگی استفاده کردم و در آن دوره کمی فعال تر بودم . حتی ماجرای ممنوع الکاری را هم تکذیب میکنم . من در دوره آقای ضرغامی با مشکلی مواجه شده بودم و برای حل آن لباس جنگ پوشیدم و به نزد ایشان رفتم ، نامه ای از حراست آمده بود که تکلیف احمد نجفی را مشخص کنید اما همه اینها مربوط به قبل از دوره نهم ریاست جمهوری بود. من حتی برای رفع سانسور بسیاری از فیلم ها در سینمای ایران تلاش کردم اما شایعات زیادی درباره من وجود داشت و گفته میشد احمد نجفی برای یک برنامه 20 دقیقه ای 2 میلیارد میگیرد ، این جملات و صحبت ها برای خود من هم شوکه کننده بود.

من از شرایط سیاسی به نفع جامعه هنری استفاده کردم و تنها به فکر گرفتن امکانات برای شغلم و هنرمندان بودم و همه خواسته های من صنفی بود و این یک فرصت بود تا از سیاست در فرهنگ استفاده کنم.

اختلاف سنی احمد نجفی و همسرش چقدر است

احمد نجفی درباره ماجرای عاشق شدن و ازدواجش گفت:من همسری دارم از اوکراین که وقتی همسر من شد 21 سال داشت و من آن زمان 41 ساله بودم اما عشق بین ما ایجاد شد. ما در یک فیلم با هم همکار بودیم و من آنقدر سختگیر بودم که همسرم سه بار در این فیلم از دست حجم کارهایی که من به او میدادم گریه کرد اما دست تقدیر اینگونه رقم زد که ایشان یکسال بعد به طور اتفاقی به ایران آمدند و همسر من شدند.

احمد نجفی

احمد نجفی در برنامه دورهمی

مهران مدیری از احمد نجفی خواست تا یکبار دیگر مهمان برنامه دورهمی شود و این گفتگو را با هم دوباره ادامه دهند.

احمد نجفی درباره احساس خوشبختی در زندگی اش گفت:من عمیقا احساس خوشبختی میکنم . هر شب تا دیر وقت بیدارم و به همسر و فرزندانم سر میزنم و آنها را نگاه میکنم و خداروشکر میکنم برای داشتن چنین خانواده ای. من سه فرزند دارم که دخترم فرزند اول است و دو پسرم بعد از او به دنیا آمده اند.

در بخش پایانی این گفتگو احمد نجفی یک پالتو را که متعلق به 28 سال پیش بود و از یک تیمسار هدیه گرفته بود به موزه برنامه دورهمی تقدیم کرد.

احمد نجفی از حضور در جنگ تا ماجرای ازدواجش در دورهمی

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی