خانم های باردار
در کتاب دینی ما توصیه های بسیاری برای خانم های باردار آمده است هم برای دوران قبل از بارداری و هم برای دوران شیردهی و پس از زایمان که بسیاربا ارزش و مفیدند.

توصیه های مفیددینی برای خانوم های باردار

در کتاب دینی ما توصیه های بسیاری برای خانم های باردار آمده است هم برای دوران قبل از بارداری و هم برای دوران شیردهی و پس از زایمان که بسیاربا ارزش و مفیدند.درپی روایات متعددی به پدران و مادران سفارش شده است که حین نزدیکی با وضو و به یاد خدا باشند.

خانم باردار

توصیه های مفید دینی برای مادران باردار

بعد از نماز دست را روی شکم گذارده، سوره قدر، کوثر و صلوات کبیره را بخوانید.
از ماه چهارم حاملگی معمولا مادران باردار، حرکت جنین خود را احساس می کنند. اولین احساس مادر از حرکت جنین به صورت عبور گاز از درون روده ها بیان می شود. در اواخر حاملگی، با بزرگ شدن جنین، حرکات شدیدتر و حتی ممکن است دردناک شود.

بطور کلی چند اصل در دوران بارداری توصیه می شود:


1. تغذیه مناسب
2. استراحت کافی
3. انجام ورزش های مناسب
4. داشتن آرامش روحی و معنوی
5. انجام مراقبت های دوران بارداری
6. شناخت علایم خطر در حاملگی

 

.توصیه هایی که مخصوص هر ماه بیان شده:

ماه اول:

روزهای پنج شنبه و جمعه سوره یس و الصافات بخواند و به شکم بدمد و روزهای جمعه از قبل از صبحانه انار میل کند و قبل از طلوع آفتاب و هر روز بر 2 عدد خرما سوره قدر بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه دوم:

روزهای پنج شنبه و جمعه سوره الملک بخواند. روز پنجشنبه 140 مرتبه و روز جمعه صد مرتبه صلوات با عجل فرجهم بگوید. هر روز بر 2 عدد عناب سوره توحید بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه سوم:

روزهای پنج شنبه و جمعه سوره آل عمران بخواند. هر روز بعد از نماز ها 140 مرتبه صلوات بفرستد. هر روز بر یک عدد سیب آیه الکرسی بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه چهارم:

روزهای پنج شنبه و جمعه سوره الدهر بخواند. در تمام نماز ها در یک رکعت سوره قدر تلاوت کند و هر روز بر 2 انجیر سوره والتین بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه پنجم:

روزهای پنج شنبه و جمعه سوره الفتح را تلاوت کند. در یک نماز سوره النصر بخواند و هر روز یک عدد تخم مرغ سوره حمد بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه ششم:

روزهای پنج شنبه و جمعه سوره واقعه بخواند. شب ها در یک نماز سوره التین تلاوت کند و هر روز بر یک انار را پس از خواندن سوره فتح ناشتا بخورد.

ماه هفتم:

روزهای پنج شنبه و جمعه سوره یس و تبارک بخواند. روزی 140 مرتبه صلوات بفرستد و هر روز بر یک عدد به سوره یس بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه هشتم:

روزهای شنبه بعد از نماز صبح سوره قدر، 10 مرتبه

روزهای یک شنبه بعد از نماز صبح سوره والتین، 2 مرتبه

روزهای دوشنبه سوره یس

روزهای سه شنبه سوره فرقان

روزهای چهارشنبه سوره دهر

روزهای پنج شنبه سوره محمد

روزهای دوشنبه سوره الصافات

از خوردن ماست شیرین و عسل کوتاهی نکند. هر روز جمعه ناشتا انار شیرین میل کند. در صورتی که ضرر ناشته باشد، هفته ای یک بار سرکه بخورد.

ماه نهم:

بهتر است غذای او کباب باشد. ادویه نخورد. خرما میل کند. برای سلامتی امام زمان (ع) گوسفندی را ذبح کرده از آن بخورد. در نماز ظهر یا عصر سوره والعصر و الذاریات بخواند. در روزهای پنج شنبه سوره حج و در روزهای جمعه سوره فاطر را تلاوت کند. هر روز مقداری را برود. به عکس و آینه کمتر نگاه کند. هر روز بر مقداری شیر و خرما سوره دهر بخواند و آن را ناشتا بخورد.

توصیه های مفیددینی برای خانم های باردار

4.439
این مطلب مفید بود ؟345
برگرفته از پرشین وی /ر
وبگردی