جلیل فرجاد

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 18 اسفند

کد مطلب : 65518تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
امروز 18 اسفند سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 18 اسفند متولد شدند و درگذشتند

در آخرین روزهای اسفند و روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به 18 اسفند رسیدیم . امروز 18 اسفند همزمان با سالروز تولد دو تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

امروز 18 اسفند سالروز تولد جلیل فرجاد و مهسا مهجور دو تن از چهره های مشهور ایرانی و سالروز درگذشت سیمین دانشور نویسنده کشورمان است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 18 اسفند متولد شدند و درگذشتند

جلیل فرجاد

جلیل فرجاد بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان در 18 اسفند 1330 در مرند متولد شد و با بازی در فیلم سینمایی بازداشتگاه در سال 61 وارد دنیای بازیگری شد.

جلیل فرجاد و دخترانش

مونا و مارال فرجاد بازیگران کشورمان دختران جلیل فرجاد هستند.

مهسا مهجور

مهسا مهجور بازیگر تئاتر کشورمان در 18 اسفند 1353 متولد شد. پدر او مسعود مهجور از مدیران تولید باسابقه کشورمان است و خانم بازیگر از شاگردان کلاس های بازیگری گلاب آدینه بود.

مهسا مهجور بازیگر

راز سیب یکی از به یادماندنی ترین اجراهای مهسا مهجور در تلویزیون است و این هنرمند کشورمان علاقه زیادی به بازی در تئاتر و تلویزیون دارد و این دو را به سینما ترجیح میدهد.

مجید انتظامی 

مجید انتظامی موسیقی دان، آهنگساز، نوازنده ابوا و مدرس موسیقی اهل ایران کشورمان متولد 18 اسفند 1326 در تهران می باشد. او پسر زنده یاد عزت الله انتظامی است.

مجید انتظامی

مجید انتظامی فارغ التحصیل کنسرواتوار برلین آلمان است. او برای ساخت موسیقی فیلم «بایسیکل ران» موفق به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره هفتم فجر شد. روز واقعه، بوی پیراهن یوسف، تنها ترین سردار، من ترانه 15 سال دارم و کلاه پهلوی از مشهورترین فیلمهایی است که مجید انتظامی موسیقی آنها را کار کرده است.

سیمین دانشور

سیمین دانشور همسر جلال آل احمد نویسنده کشورمان سال 1300 در شیراز متولد شد و 18 اسفند 1390 در تهران درگذشت.

سیمین دانشور و جلال آل احمد

سیمین دانشور از چهره های سرشناس دنیای ادبی فارسی است که سووشون مهم رمان او نام دارد که به زبان های مختلف دنیا ترجمه شده است و از پرفروش ترین آثار ادبیات داستانی ایران است.

چهره های مشهور ایرانی متولد 18 اسفند + تصاویر

425
این مطلب مفید بود ؟205
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
1 نظر به ثبت رسیده است
واحدی1396-12-19
با سلام . روز تولد همه 18 اسفندی ها مبارک . منهم 18 اسفندی هستم .
41
وبگردی