فشار خون بالا
فشار خون بالا و کنترل نشده به عنوان اولین علت سکته مغزی و نامنظمی های قلبی است.

فشار خون بالا ابتلا به سکته مغزی را افزایش می دهد

فشار خون بالا یا پرفشاری خون که گاهی به آن پرفشاری شریانی گفته می شود، یک بیماری مزمن است که در آن فشار خون در شریان ها بالا می رود. به دنبال این افزایش فشار، قلب باید برای حفظ گردش خون در رگ های خونی شدیدتر از حالت طبیعی فعالیت کند.

در برخی موارد بالا رفتن فشار خون باعث خون ریزی مغزی می شود.پرفشاری خون عامل خطر عمده در سکته مغزی ، سکته قلبی (حملات قلبی)، نارسایی قلب ، آنوریسم های شریانی (به عنوان مثال، آنوریسم آئورت )، بیماری شریان های پیرامونی و دلیل بیماری های مزمن کلیه است.

دبیر علمی نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق از فشار خون بالا و کنترل نشده به عنوان یکی از عوامل خطرساز بیماری های قلبی نام برد.
دبیر علمی نوزدهمین کنگره بین المللی در آستانه برگزاری نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق که قرار است 21 تا 24 شهریور در سالن همایش های برج میلاد برگزار شود، گفت:هدف اساسی این کنگره ارائه جدیدترین مسائل علمی در زمینه بیماری های قلبی و عروقی است که بتوان آنها را در اختیار پزشکان قرار داد تا اطلاعات آنها هم همچون پزشکان دنیا در این زمینه به روز شود.
وی با اشاره به حضور 30 سخنران خارجی از کشورهای آمریکای شمالی، اروپا و ژاپن افزود:پیش بینی می شود در کنگره امسال در حدود چهار هزار نفر شرکت کننده داشته باشیم که هزار نفر آنها متخصص قلب و عروق هستند.

فشارخون بالا

عوارض بالا رفتن فشار خون

دبیر انجمن آترواسکلروز ایران در ادامه به ارائه روش های تشخیص نوین در زمینه بیماری ها قلبی در کنگره امسال اشاره کرد و گفت:این روش های تشخیصی شامل اکوکاردیوگرافی های سه و چهار بعدی، سی تی اسکن و استفاده از MRI در تشخیص بیماری های قلبی است.
وی همچنین به ارائه داروهای پیشگیری از سکته های مغزی در بیماران قلبی در کنگره امسال اشاره کرد و گفت:تعویض دریچه میترال از طریق پوست که چند ماه است در دنیا شروع شده در کنگره امسال مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
دبیر علمی نوزدهمین کنگره بین المللی با اعلام اینکه قرار است قبل از آغاز کنگره دو تا سه عمل تعویض دریچه میترال از طریق پوست و بدون عمل باز در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران انجام شود، افزود:این روش تعویض دریچه میترال توسط یک پزشک ایرانی که مقیم آمریکاست انجام خواهد شد.
دبیر علمی کنگره در ادامه به وضعیت بیماری های قلبی در کشور اشاره کرد و گفت:سکته های مغزی به دنبال نامنظمی های قلبی از جمله بیماری های شایع در کشور است.
وی با اعلام اینکه اکثر موارد سکته های مغزی ناشی از فشار خون کنترل نشده و یا نامنظمی های قلبی است افزود:در کشور 60 درصد افراد بالای 60 سال دچار فشار خون بالا هستند.
دبیر علمی نوزدهمین کنگره بین المللی با اعلام اینکه اولین تظاهر سکته مغزی فشار خون بالاست تاکید کرد:نیمی از افراد مبتلا به فشار خون بالا در کشور از بیماری خود اطلاع ندارند و نیمی دیگر از افرادی که مطلع هستند درمان موثر نمی گیرند.

افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی با فشارخون بالا

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز-/ ر
وبگردی