تلاش

هیچ تلاشی بی نتیجه نمی ماند

کد مطلب : 97زمان مطالعه : 2 دقیقه
بی جهت دچار هراس نشوید و یاس را نیز به خود راه ندهید.بعد از هر تلاش سختی آسانی است.

فواید تلاش در زندگی 

قرآن کریم می فرماید::َأَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُرَی ﴿سوره نجم,آیه 39﴾

و [نتیجه] کوشش او به زودی دیده خواهد شد (40)

یکی از مهم ترین موضوعاتی که دین اسلام روی آن تأکید زیادی کرده است، سعی و تلاش و استفاده ی بهینه از دست رنج  برای کسب  روزی حلال می باشد.

با طرح این مثال می توان به این نتیجه رسید که هیچ تلاشی بی ثمر نخواهد بود.موفقیت در زندگی هر فرد در گرو سعی و تلاش او در طول زندگی است.

تلاش

رسیدن به قله موفقیت مستلزم تلاش و پشتکار فراوان است

یک تکه یخ را که تا دمای 50 - درجه سانتی گراد سرد شده بردارید و به آن گرما بدهید ، ابتدا هیچ اتفاقی رخ نمی دهد . این همه انرژی گرمایی صرف می شود ولی هیچ نتیجه ی قابل رویتی مشاهده نمی شود . ناگهان ، در دمای صفر درجه ، یخ ذوب و به آب تبدیل می شود . کار را ادامه بدهید . باز هم انرژی فراوانی صرف می شود بدون آنکه تغییری مشاهده گردد . تا اینکه وقتی به حدود 100 درجه سانی گراد می رسیم ، حباب و بخار ایجاد می شود !

 و نتیجه ؟
این احتمال وجود دارد که ما انرژی زیادی را صرف کاری کنیم ، مثلا صرف یک پروژه ، یک شغل وحتی یک قالب یخ و با این وجود به نظرمان برسد که هیچ نتیجه ای نگرفته ایم . اما در حقیقت انرژی ما دور از چشممان در حال ایجاد دگرگونی بوده است . کار خود را ادامه دهید و مطمئن باشید که دگرگونی از راه خواهد رسید . این اصل را به خاطر بسپارید ، بی جهت دچار هراس نشوید و یاس را نیز به خود راه ندهید و بدانید که :هیچ تلاشی ، بی نتیجه نمی ماند .

هیچ تلاشی بی نتیجه نمی ماند

4.441
این مطلب مفید بود ؟365
برگرفته از abvab.com -/ف
برچسب : شکست در کار
وبگردی