جوش و آکنه

کارهایی که موجب جوش و آکنه روی پوست می شود

کد مطلب : 50553تعداد نظرات : 5 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
پوست نسبت به درمان بصورت آهسته عمل می کند،حتی اگر جوش و آکنه ها سریعا ظاهر شده باشند اما برای برطرف شدنشان نیاز به زمان دارند.

دلیل ایجاد جوش و آکنه روی پوست

یک متخصص پوست گفت:برای شستشوی پوست باید از یک شوینده ملایم استفاده کرد و پوست بطور کامل شسته شود زیرا اگر مقداری از آن روی پوست باقی بماند خود می تواند سبب تحریک و التهاب شود.
با اشاره به این که شستن زیاد و سائیدن پوست سبب بدتر شدن جوش های آن می شود، اظهار کرد:، از آنجا که لایه های دفاعی پوست آسیب دیده و ترمیم آن مختل می شود؛ بنابراین احتمال تحریک پوست با مصرف هر داروی ضد جوش موضعی نیز بیشتر شده و ممکن است باعث تیره تر شدن و خشک شدن پوست شود.

وی افزود:اگر افراد به جای این کار پوست را توسط یک شوینده ملایم با PH تنظیم شده بشویند، التهاب پوست کمتر می شود و توجه به این نکته مهم است که باید شوینده بطور کامل شسته شود، زیرا اگر مقداری از آن روی پوست باقی بماند خود می تواند سبب تحریک و التهاب پوست شود.

وی با اشاره به این که درمان آکنه نیازمند گذر زمان است، ادامه داد:پوست نسبت به درمان بصورت آهسته عمل می کند، حتی اگر جوش ها سریعا ظاهر شده باشند، اما برای برطرف شدنشان نیاز به زمان دارند و معمولا ممکن است بین 6 تا 12 هفته زمان لازم باشد.
  

جوش و آکنه

کارهایی که موجب ایجاد جوش می شوند

 عضو انجمن متخصصین پوست ایران با بیان این که پوست در ابتدای درمان ممکن است کمی تحریک شود؛ تصریح کرد:این مورد صرفا یک التهاب بوده و ممکن است جوش ها قبل از اینکه شروع به بهتر شدن کنند، بدتر و شدیدتر شوند بنابراین نباید در روزهای نخست که با استفاده از دارو بهبودی حاصل نمی شود از داروهای دیگری همزمان روی پوست استفاده شود.

مژدهی آذر اظهار کرد:افزودن داروهای موضعی الزاما به بهبود جوش کمک نمی کند و حتی ممکن است سبب تحریک بیشتر پوست، قرمزی و زخم شدن پوست شود. این متخصص پوست و مو با تاکید بر این که کندن وفشار دادن جوش ها زمان ترمیم را طولانی تر می کند گفت:احتمال اینکه جای جوش ها بصورت لک تیره و یا تورفتگی باقی بماند نیز افزایش می یابد و استفاده از وسایل یا دست های آلوده خود سبب وارد شدن عفونت به پوست شده و التهاب و قرمزی بیشتری را ایجاد می کند.

وی یادآور شد:اگر داروهای خانگی بهبودی در درمان جوش ایجاد نکرد، بهتر است قبل از اینکه جوش ها خیلی زیاد شده یا آثاری دائمی از خود در پوست ها به جا گذاشته و اعتماد به نفس فرد را پائین بیاورند به یک متخصص پوست مراجعه شود، زیرا متخصصان پوست ابزار بیشتری برای درمان آکنه دارند ومی توانند داروهای قویتر و موثرتری نسبت به داروهای خانگی برای افراد تجویز کنند.

کارهایی که موجب جوش و آکنه روی پوست می شود

2.887
این مطلب مفید بود ؟4938
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
5 نظر به ثبت رسیده است
رها1397-03-15
اگه می خواهید زود تر ازبین بره عرق کاسنی بخورید و به تغذیتون اهمیت بدین خوراکی شیرین نخورین
11106
محمد1397-07-08
والا من۲۳سالمه از ۱۸سالگی داره میزنه دوره بلوغ چقده مگه
549
رها1397-03-15
با سلام به جوش های خود دست نزنید سن بلوغ خود را که تموم کردین از بین میرن
313
Rasol1396-04-01
خدایی من که ازدست این جوش های خسته شدم هم زیادن وهم بزرگ وهم درناک
243
pari1396-03-31
یعنی من دیگه از هرچی جوش بدم میاد
203
وبگردی