گم شدن اشیا
برخی افراد به هر دلیلی اشیا و هر چیز دیگری بهشون میسپارند گم میکنند و از این بابت ناراحت میشوند. با این دعا میتوانید از گم شدن اشیا جلوگیری کنید.

چه دعایی برای گم شدن اشیا در اسلام می باشد؟

اگر چیز مهمی رابه شما سپرده اند و شما میترسید که گم شود یا دوست دارید امانت دار خوبی باشید و ترس از گم کردن چیزی نداشته باشید این مطلب به شما کمک میکند .

گم شدن اشیا

دعا برای گم نکردن اشیا

راوی به امام صادق(علیه السلام) عرض کرد:دعایی به من بیاموز که وقتی چیزی را نگه می دارم، ترس از مفقود شدن آن نداشته باشم. فرمود که بگو:

یَا اللهُ یَا حَافِظَ الْغُلاَمَیْنِ بِصَلاَحِ أَبِیهِمَا احْفَظْنِی وَ احْفَظْ عَلَیَّ دِینِی وَ أَمَانَتِی وَ مَالِی، فَإِنَّهُ لاَ حَافِظَ حِفْظِ ضَیْعَة أَحْفَظُ عَلَی مَالِی مِنْکَ إِنَّکَ حَافِظٌ حَفِیظٌ ، أَخَذْتُ بِسَمْعِ اللهِ وَ بَصَرِهِ وَ قَدَرِهِ عَلَی کُلِّ مَنْ أَرَادَنِی وَ أَرَادَ مَالِی وَ لاَ حَوْلَ وَ لاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیم.

یا الله، ای که فرزندان را به خاطر والدین حفظ می کنی، مرا حفظ کن. دین و امانت و مالم را حفظ کن. کسی بهتر از تو نمی تواند مالم را از گم شدن حفظ کند، ای که حافظ و حفیظ (نگه دار و مراقب) هستی! گوش و چشم و قدرت خدا نگه دار من و مالم در برابر کسانی باشد که متعرّض من و مالم می شوند. لا حول و لا قوّة إلاّ بالله العلیّ العظیم.

منابع :امالی شیخ طوسی ص 700 - بحارالانوار ج 91 ص 406

دعایی برای جلوگیری از گم شدن اشیا و حفظ آنها

4.521
این مطلب مفید بود ؟192
وبگردی