افراد ثروتمند
افراد ثروتمند همواره به فکر آن هستند که چگونه پول بیشتری بدست آورند و هرگز در خرج کردن پول های خود بی دقتی نمی کنند.

13 صحبت و حرفی که افراد ثروتمند ابدا به زبان نمی آورند

پس انداز کردن و سرمایه گذاری هر دو یکی است، دو کلمه پس انداز و سرمایه گذاری بیان می کند، مردم با پولی که در دست دارند چه میکنند اما در واقع عملکردها متفاوت است در حالیکه هر دو این کارها منفعت زا است. موفقیت مالی، بخشی مهارت است و بخشی روش و رفتار و افرادی که به هردو بخش این مهم دست یافته اند تبدیل به افراد ثروتمند هستند پس برای آنکه مثل آنها ثروتمند شویم باید مثل آنها فکر و عمل کنیم.

در این بخش از موفقیت نمناک یاد میگیرید چگونه می توان به روش فکری ثروتمندان فکر کرد؛ آنچه در موردش صحبت خواهیم کرد مواردی است که این افراد استفاده نمی کنند و از افکار و صحبت های روزانه خود حذف کرده اند.

"وس ماس " متخصص طرح و برنامه ریزی مالی و مولف کتاب"شما میتوانید زودتر از آنچه که فکر می کنید بازنشسته شوید " میگوید آدم ثروتمند میداند پس انداز او باید برای سود و درآمد چند جانبه سرمایه گذاری شود.

کسانی که پس انداز می کنند یک ترس دائمی ذهنی با خود دارند، پول خود را در بانک روی هم جمع می کنند و هیچ وقت پیشرفتی از بابت سرمایه خود نخواهند داشت در حالیکه کسانی که سرمایه گذاری می کنند سود و عایدی خود را مادامی که آن پول کار میکند و تولید انجام می شود به دست می آورند و در این راه 13 فکر و حرف را به دنیای خود راه نمی دهند، افکاری شامل:

 ثروتمندان چگونه زندگی میکنند

آیا میتونم از عهده این کار بربیام؟

احتمالا با خود می گویید البته افراد ثروتمند جمله بالا را نمی گویند آنها میدانند از پس هر کاری که بخواهند می توانند بر بیایند و البته درست میگویید اما آنها هم سوالاتی مشابه سوال شما ولی مهمتر از خود میپرسند. آنها می پرسند آیا این کار به صرفه هست؟ جولی رام هولد تحلیل گر مشتری مداری در مجموعه دیل نیوز میگوید:پیش بینی مدیریت مالی برای ثروتمند آن بسیار حائز اهمیت است بعلاوه طرز فکر و تصمیم گیری آنها بر اساس مقدار سرمایه ای که دارند تغییر می کند.

کسانی که سرمایه کمی دارند ،باید از خود بپرسند چگونه می توانند در کوتاهترین زمان در جای مفید و باارزشی سرمایه گذاری کنند و آنها که سرمایه بیشتری دارند باید سوالاتی مشابه اینکه آیا میتوانم در صندوق مالی این آیتم باارزش سرمایه گذاری کنم.

نکنه این کارم باعث ورشکستگی من بشه

میتوان حرف زیادی در مورد اینکه چگونه یک نفر ورشکست شد و عکس العمل او صحبت کرد؛ خیلی جالب است که بدانید، میتوانید از همین صحبت ها استفاده کنید تا بفهمید یک ثروتمند باید چگونه باشد. لوو هاورتی تحلیل گر مسایل تجاری می گوید؛ طبق تجربه وی افرادی که کسب ثروت کرده اند، نقطه ضعف خود را موقتی بیان میکنند که از کنترلشان خارج شده و موفقیت های خود را بعنوان اتفاقاتی که کاملا روی آن تاثیر گذار بودند یاد میکنند.

فراتر از این مثبت اندیشیدن راجع به خود در دیدگاه این افراد نهادینه میشود و یاد میگیرند به راحتی از موانع عبور کنند و از موفقیت های بیشتر و بزرگتر خود لذت ببرند.

عادتهای ثروتمندان

من خیلی گرفتارم

افراد ثروتمند میدانند اولویت بندی کلید موفقیت در رسیدن به اهداف به بهترین و موثرترین روش ممکن است، اگر صادقانه این نکته ای است که کمک می کند تا در کارتان پیشرفت کنید و توان مالی خود را بالا ببرید، برای آن وقت بگذارید حتی اگر لازم است کار دیگری که اهمیت کمتری دارد را کنار بگذارید.

من اقتصادی نیستم

ایوون لاینز میگوید اگر با خود بگوییم مدیریت مسائل مالی پیچیده است پس واقعا ما همان کسی هستیم که مدیریت مالی را پیچیده می کند در حالیکه ما میتوانیم همان طور که هر مهارتی را آموزش می بینیم میتوانیم یاد بگیریم، اقتصادی باشیم البته این به معنی آن نیست که مسائل مالی خود را به دیگری محول کنیم. اگر کنترل دقیقی روی حساب و کتاب خود دارید، پس میتوانید عادت های مالی خود را مدیریت کنید و یاد بگیرید چگونه بهترین انتخاب را در موقعیت های مالی خود بگیرید.

من که پول دارم، پس چرا نباید خرج کنم؟

شما میتوانید هر طور که دوست دارید درآمد اضافه خود را خرج کنید اما افراد ثروتمند میدانند بی دقتی یا خرج های غیر ضروری میتواند جلو پیشرفت را بگیرد. باب فایلی مالک مدیریت سرمایه های مجازی و بورس میگوید:بزرگترین موکل اینترنتی وی میپرسد آیا یک خرید سهام میتواند بدون دنبال کردن دخل و خرج آن شرکت زندگی انسان را عوض کند؟ و او در پاسخ می گوید بیشتر موکلین بنده در مورد سرمایه شان ولخرجی و ریخت و پاش نمیکنند.

رفتار افراد ثروتمند

نمی تونم این مشکلو حل کنم

برای بدست آوردن موفقیت مالی لازم است بدانید چگونه خلاقانه مشکلات را حل کنید و اعتماد بنفس خود را برای اجرای راه حل حفظ کنید. لان بید، مدیر عامل و نویسنده راهنمای فروشگاه های نرد میگوید فراتر از منبع شغلی خود در خدمات مالی، دیده است که بیشتر افراد موفق متکی به نفس هستند و وقتی مشکلی پیش می آید میگویند چگونه میتوانم این مشکل را حل کنم.

این پرسش تضمین می کند قویترین نیروی درونی آنها را برای هندل کردن هر مشکلی و تمایل آنها را برای مقابله با مشکل بیشتر میکند. وی میگوید پاسخ به این پرسش به ثروتمند ترین و موفق ترین افراد کمک می کند تا راه حل را پیدا کنند و بیزینس ها و تولیدات بیشتری برای کمک به افراد بیشتر بوجود می آورند.

به اندازه کافی باهوش نیستم

یک تحقیق نشان داد که بطور متوسط، تعداد دانشجویان میلیونر دانشگاه جی پی ای 2.9 درصد است. جیم ویتاکر مولف کتاب فکر کن و ثروتمند شو میگوید آنها با آمار تحقیقاتی استثنایی میتوانند ریسک انجام هر کاری را با دقت زیادی ارزیابی کنند، و دلایل زیادی برای کنار گذاشتن یک ایده ارائه کنند، به هر حال بیشتر کسانی که موفقیت های بزرگ به دست آوردند زمان زیادی روی فرصت هایشان تمرکز کرده اند؛ شب و روز به آن فکر کرده اند و از مجاورت و هم فکری با افرادی که میتوانند مفید باشند تا رویایشان را به زندگی واقعی بدل کنند کمک گرفته اند.

چقدر از این سرمایه گذاری سود میبرم؟

بیشتر مردم سرمایه گذاری را به خاطر پولی که فکر می کنند از آن به دست می آورند انجام می دهند نه به خاطر ذکر همه چیزهای بزرگی که میتوانند با آن پول بخرند. در عوض افراد ثروتمند روی بدترین موارد تمرکز می کنند و می پرسند ریسک این سرمایه گذاری چقدر است؟ فینلی میگوید :فکر میکنم این طرز فکر مهم است چون مانع شکست های بزرگ آنها در سرمایه گذاری ها میشود، حتی وقتی به دنبال خرید یک ماشین هستند، میگردند تا آن ماشینی که ارزش خرید و فروش بیشتری دارد پیدا کنند در حقیقت این افراد روی خروجی پول و حفظ پولشان تمرکز می کنند.

 ثروتمندان

لازم نیست پول پس انداز کنم

همه اهمیت پس انداز را میدانند. حتی افرادی که به نظر شما ارزش پس انداز را نمی دانند. رام هولد میگوید تعدادی از ثروتمندان هستند که بعنوان صرفه جو نام برده میشوند، آنها میتوانند میلیاردر باشند اما این دلیل نمی شود که حواسشان به لیست خرید هفتگی از سوپری محل نباشد یا بدنبال متعادل ترین قیمت برای آنچه قصد خریدش را دارند نباشند.

درست است، شما هیچ وقت آنقدر ثروتمند نیستید که از حراج جنس مورد نظر خود صرف نظر کنید یا از کوپن سوپری محل استفاده نکنید.

برای آن وقت ندارم

طبق نظر جرمی لارنر موسس و مدیر موسسه جهانی جی کی ال هیچ چیزی در این دنیا ارزشمند تر از وقت وجود ندارد، اگر چه همه ما زمان در اختیار داریم، اما خیلی اوقات تجربه کرده ایم که وقت کافی نداریم، افراد ثروتمند شکایت نمی کنند و نگران نیستند چگونه چیزی را بدست بیاورند در عوض می گویند چگونه این سرمایه گذاری زمانی میتواند مرا به هدفم برساند؟

 آیا این سرمایه گذاری اهداف مالی مرا تجدید میکند، یا روابط عاطفی من یا آرامش ذهنی من؟ تنظیم کردن زبان زمان باارزش ترین سرمایه گذاری هاست که اجازه میدهد ،با خودتان تصفیه کنید و در واقع ارزش زمان و انرژی خود را دارد.

افراد ثروتمند 

فکر میکنم به اندازه کافی ثروتمند هستم

این یکی چیز عجیب نیست و وقتی افراد موفقیت مالی بدست می آورند، شروع به تجربه چگونه زندگی کردن به سبک افراد ثروتمند می کنند ولی چرا دوست ندارد به شیوه زندگی قبلی خود برگردند؟ افراد ثروتمند بدنبال آن هستند بفهمند چگونه میشود پول بیشتری بدست آورد.

رام هولد میگوید معنی آن این است که راجع به سرمایه گذاری دقیق باشید، ممکن است سرمایه گذاری شما سهام شرکت باشد یا متعلقاتی باشد که مایل به فروش آنها هستند اما پولسازی بیشتر همچنین به معنی پیدا کردن راههای مناسب برای حفظ پول است مثل رانندگی صحیح و زندگی در خانه معمول و در حد متوسط.

افراد ثروتمند ابدا این حرفها را به زبان نمی آورند

4163
این مطلب مفید بود ؟12934
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن /ک
وبگردی